Zimní Tipsport ligu vyhrála Mladá Boleslav, Bohemians 1905 skončili třetí

Aktualizováno 29. 1. 2017 15:47
Pomyslnou bronzovanou medaili v zimní Tipsport lize vybojovali fotbalisté Bohemians 1905, kteří zdolali slovenský Poprad 2:0. Ve finále jubilejního 20. ročníku zimního turnaje vyhrála Mladá Boleslav nad Pardubicemi 4:0.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Milan Kammermayer

Mladá Boleslav - Fotbalisté Mladé Boleslavi podruhé v historii vyhráli Tipsport ligu. Ve finále jubilejního 20. ročníku zimního turnaje porazili na domácí půdě druholigové Pardubice 4:0 brankami Petra Mareše, Lukáše Železníka, Jana Chramosty a Jakuba Nečase a navázali na triumf z roku 2005.

Mladé Boleslav potvrdila roli favorita turnaje, kterého se již tradičně nezúčastnily nejlepší české celky Plzeň, Sparta ani Slavia, a využila toho, že se Final Four hrálo na její půdě. Středočeský celek ztratil body jen remízou 1:1 s Jabloncem v posledním utkání základní skupiny, jinak všechny duely vyhrál.

Ve finále proti Pardubicím otevřeli Mladoboleslavští skóre už v desáté minutě, kdy se zpoza vápna trefil povedenou střelou Mareš. Ve 23. minutě zakončila rychlou akci domácích zimní posila Železník a po přestávce přidal pátý tým ligy ještě dva góly. Do odkryté branky skóroval Chramosta a v závěru z dorážky uspěl Nečas.

Třetí místo obsadili Bohemians 1905. V souboji poražených semifinalistů ze soboty zvítězili "Klokani" nad slovenským druholigovým Popradem 2:0, když obě branky padly už v úvodních dvanácti minutách.

Bohemians vstoupili do utkání velmi aktivně a od úvodu plnili roli favorita. V páté minutě si nejprve srazil míč do vlastní sítě popradský Erik Šula a ve 12. minutě se po centru z rohu prosadil Milan Havel. Jeho spoluhráč Michal Hubínek před pauzou sice neproměnil penaltu, ale Pražanům to nemuselo vadit, zápas v klidu dohráli.