Bohemians hráli bez branek s úporně bránící Karvinou. Slezané trefili v závěru tyč

Aktualizováno 28. 9. 2018 20:12
Hráči Bohemians 1905 a Karviné se v 10. kole FORTUNA:LIGY rozešli smírně. 4 202 diváků v Ďolíčku nevidělo ani jednu branku.
Trenér Martin Hašek doma se svými Bohemians Karvinou neporazil.
Trenér Martin Hašek doma se svými Bohemians Karvinou neporazil. | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Fotbalisté Bohemians Praha 1905 v 10. kole první ligy doma remizovali 0:0 s Karvinou. Po většinu utkání sice měli územní převahu, ale brankáře Martina Berkovce nepřekonali. Potřetí za sebou tak Klokani vyšli střelecky naprázdno a na gól čekají 281 minut. Naopak Karviná poprvé v sezoně uhájila čisté konto, i když posledních šest minut hrála v deseti bez vyloučeného Vojtěcha Smrže.

"Celý zápas jsme hráli na jednu branku, extrémně po zemi na českou ligu, ale bohužel nám tlak nepřinesl to finále v podobě šancí a gólů," litoval kouč Bohemians Martin Hašek starší. "Škoda, že jsme něco nedotáhli z nadějných brejků. Vzadu jsme ale dovolili soupeři jedinou šanci a udrželi poprvé v sezoně čisté konto, což je důležité. Také jsme poprvé bodovali na hřišti Bohemians, což se nám předtím nikdy nepovedlo," konstatoval kouč Karviné Roman Nádvorník.

Za Bohemians nastoupil i ofenzivní záložník Mašek jen pět týdnů poté, co si v duelu se Spartou ošklivě vykloubil loket. A svojí aktivitou přispěl k tomu, že domácí měli téměř po celý první poločas převahu na míči, kterou se ale nepodařilo zúročit v zakončení.

Klokani dobře kombinovali, ale ve finální fázi se jim nedařilo. Podobně jako soupeři, který několikrát vyrazil do nadějného brejku, ale pokazil klíčovou přihrávku.

Fanoušci příliš šancí neviděli, víc práce ale měl karvinský gólman. Berkovec nejprve vyrazil přímý kop Filipa Haška, předvést se pak musel hlavně v závěru poločasu, kdy chytil střelu Závišky a následně i Filipa Haška.

Ani po změně stran Filip Hašek na Berkovce nevyzrál. Na druhé straně po chybné rozehrávce Bederky předvedli hosté rychlý brejk, na jeho konci ale Budínský vysoko přestřelil. Ten samý hráč chvíli poté znovu pálil vedle.

V 59. minutě se ve vápně hezky otočil s míčem Mašek, jeho střelu na zadní tyč ale Berkovec opět vyrazil. "Chtěl jsem to placírkou utáhnout na zadní tyč, ale dal jsem to v ideální výšce pro gólmana. Kdybych to dal trochu výš, tak to asi byl gól," řekl Mašek.

Nakonec byla gólu nejblíže Karviná, ale šest minut před koncem zamířil Budínský hlavou jen do břevna. "Už jsem byl trochu v záklonu, padal jsem, tak jsem to nemohl dát níž a bylo z toho břevno," litoval Budínský. "Bohemka ale dnes byla lepší a my musíme být za bod rádi," dodal.

Vzápětí zastavil protiútok faulem Smrž a po druhé žluté kartě byl vyloučen. Bohemians už ale přesilovou hru nevyužili, v největší šanci přestřelil Krch. Výsledkem tak byla teprve druhá bezbranková remíza v sezoně po duelu Liberce s Ostravou.

"Chyběla nám dnes možnost nasadit klasickou devítku. Jsem ale rád, že jsem odolal tlaku z lavičky i hlediště a nenasadil jsem Hilála, protože by vážně hrozilo, že si obnoví zranění," vysvětlil Hašek, proč nevyslyšel volání z hlediště. "Už před zápasem jsme klukům říkal, že jestli ho tam budu chtít dát, ať mi dají facku. Nemohli jsme riskovat, že by nám chyběl delší dobu. Věřím, že na Opavu už bude připravený," dodal.

10. kolo první fotbalové ligy:

Bohemians Praha 1905 - MFK Karviná 0:0

Rozhodčí: Královec - Moláček, Flimmel. ŽK: F. Hašek - Smrž, Guba. ČK: 84. Smrž. Diváci: 4 202.

Bohemians: Valeš - Dostál, Krch, Bederka, Schumacher - Reiter, F. Hašek, M. Hašek ml., Záviška - Mašek (69. Vodháněl) - Nečas (84. Šmíd). Trenér: M. Hašek st.

Karviná: Berkovec - Čolič, Panák, Janečka, Moravec - Ba Loua (71. Guba), Lingr (46. Smrž), Mertelj, Budínský (87. Krivák), Letič - Wágner. Trenér: Nádvorník.