reklama

V Česku se po dvou měsících hrál fotbal. Bohemians porazili Chrudim

Radost hráčů Bohemians po zápase 21. kola FL Bohemians  - Slavia Praha Radost hráčů Bohemians po zápase 21. kola FL Bohemians - Slavia Praha autor: Milan Kammermayer
Díky dalšímu uvolnění vládních opatření v boji proti pandemii koronaviru mohou fotbalové týmy začít znovu hrát přípravné zápasy.

 Hned první den toho využili Bohemians 1905, kteří v Uhříněvsi nastoupili k tréninkovému duelu proti druholigové Chrudimi. Hrálo se netradičně 2×50 minut a Pražané zvítězili 2:1 brankami Michala Šmída a Pavla Osmančíka.

"Vzhledem k nařízení, která jsou, jsme to měli rozdělené, aby se hráči tady nepotkávali. Jedna skupina přijela před začátkem zápasu a druhá na jedenáctou nebo čtvrt na dvanáct a takhle jsme je protočili. Kromě asi čtyř hráčů každý odehrál 50 minut, protože jsme trochu atypicky hráli dvakrát 50 minut," řekl ČTK asistent trenéra Bohemians Erich Brabec.

"Někdo se jevil líp, někdo hůř. Splnilo to ten účel a myslím si, že zápasy, které nás čekají, třeba v pátek, budou o něco lepší. Samozřejmě zápasová kondice je úplně jiná než kondice tréninková," dodal Brabec.

Fotbalové celky se ode dneška mohou připravovat již klasicky při společném týmovém tréninku. Sportovní akce jsou nově povoleny až pro 100 osob, což umožňuje přípravné zápasy. V minulých dnech o nich uvažovaly vedle Bohemians i další kluby.

Olomouc má v plánu sehrát do restartu ligy tři utkání, Slovácko dvě a o tréninkových duelech jednají i Plzeň, Baník Ostrava, Jablonec či České Budějovice. Bohemians v pátek absolvují v Uhříněvsi dokonce dvojzápas s druholigovou Jihlavou.

Prvoligové a druholigové celky se chystají na znovuzahájení sezony, která byla přerušena před polovinou března. Ligový výbor LFA na konci dubna schválil restart profesionálních soutěží od 25. května, ligové grémium klubů však v úterý musí odsouhlasit prodloužení ročníku přes 30. června.

reklama