reklama

Bohemians získali bývalý velký talent českého fotbalu Maška

Dominik Mašek Dominik Mašek autor: Aktuálně.cz
Jednadvacetiletý bývalý velký talent českého fotbalu přichází na přestup z nizozemského celku Cambuur Leeuwarden a podepsal smlouvu na tři roky.

Praha - Fotbalisty Bohemians Praha 1905 posílil ofenzivní záložník či útočník Dominik Mašek. Jednadvacetiletý bývalý velký talent českého fotbalu přichází na přestup z nizozemskéhocelku Cambuur Leeuwarden a podepsal smlouvu na tři roky.

Slavia má titul, korunu střelců si rozdělí Škoda s Lafatou. Projděte si statistiky i výsledky ligy Slavia má titul, korunu střelců si rozdělí Škoda s Lafatou. Projděte si statistiky i výsledky ligy Prohlédněte zde

"Bohemka investuje do své budoucnosti. Dominik před čtyřmi lety odcházel do Hamburku jako největší talent českého fotbalu. Věříme, že svůj potenciál u nás rozvine a proběhne u něj restart v dospělém fotbale," řekl pro klubové stránky sportovní ředitel Miroslav Držmíšek.

Mašek je odchovancem Příbrami, za kterou debutoval v lize jako vůbec nejmladší hráč v historii už ve věku 15 let a 322 dní. Čtyřikrát byl zvolen nejlepším českým dorostencem a přestoupil do Hamburku, kde se však v prvním týmu neprosadil i vinou zdravotních potíží. Zamířil tedy do Leeuwardenu, kde však rovněž nedostal tolik příležitosti. Navíc si v březnu přetrhl vaz v koleně a od fotbalu si musel odpočinout.

Během léta začal zvažovat návrat do Česka, zájem údajně měla i Slavia, nakonec si ale vybral dres Bohemians. "Nevycházelo to podle mých představ, a když se ozvala Bohemka, tak jsem si řekl, že by to mohl být dobrý krok pro mou kariéru," řekl Mašek pro klubový web.

"Po fotbalové stránce mě působení v zahraničí posunulo na vyšší úroveň. Neberu to tak, že bych zahraničí zabalil. Chci jen dokázat, že kvalitu mám. Budu hrát nejlépe, jak umím, a uvidíme, jak to půjde dál," dodal.

Sedm let trvalo, než Jarolím reprezentaci kývl. Podívejte se, co má v čerstvých 60 letech za sebou Sedm let trvalo, než Jarolím reprezentaci kývl. Podívejte se, co má v čerstvých 60 letech za sebou Prohlédněte zde
reklama