reklama

Brankář Bolek po průšvihu s alkoholem odchází z Plzně na hostování do Sokolova

Petr Bolek. Petr Bolek. autor: Tomáš Liška
Brankář Petr Bolek odchází z Viktorie Plzeň na půlroční hostování do Baníku Sokolov, kluby se na tom domluvily v poslední transferový den. Západočeši ho vyřadili z kádru A-týmu poté, co při dopravní kontrole nadýchal 2,26 promile.

Plzeň - Brankář Petr Bolek odchází z Viktorie Plzeň na půlroční hostování do druholigového Baníku Sokolov, kluby se na tom podle tiskové zprávy ze západu Čech domluvily v poslední transferový den.

Divoké plzeňské osudy: Alkohol za volantem, drogy, i brutální napadení Divoké plzeňské osudy: Alkohol za volantem, drogy, i brutální napadení Prohlédněte zde

Třiatřicetiletý Bolek odchytal v této sezoně v dresu Viktorie dvě pohárová utkání proti FCSB v rámci 3. předkola Ligy mistrů, do ligové soutěže nezasáhl. Když vyšel najevo jeho prohřešek za volantem, vyřadili ho Západočeši z kádru A-týmu.

Bolka zastavila policejní hlídka v jeho rodné Ostravě při běžné silniční kontrole v noci na 7. července a při dechové zkoušce se ukázalo, že před jízdou pil alkohol. Nadýchal 2,26 promile a řízení v opilosti potvrdila i opakovaná kontrola. Zkušený brankář následně dostal trest v podobě tříletého zákazu řízení a pokutu 150 tisíc korun.

Vedení plzeňského klubu se o incidentu dozvědělo v polovině srpna. Hráčovo chování označilo za nepřijatelné a vedle vyřazení z kádru mu udělilo blíže nespecifikovaný finanční trest.

reklama