Boleslav vykročila k záchraně. Na jihu Čech rozhodla dvěma góly v nastavení

7. 3. 2021 16:40
Fotbalisté Mladé Boleslavi ve 22. kole první ligy zvítězili v Českých Budějovicích 3:1. Karviná remizovala 1:1 s Brnem.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: ČTK

Hosté vedli po gólu Dominika Maška z úvodního poločasu, v 84. minutě srovnal Patrik Brandner. V nastaveném čase však Středočechům zajistily tři body branky Davidů Šimka a Douděry.

Jihočeši ve druhém poločase za stavu 0:1 neproměnili penaltu. Mladá Boleslav v nejvyšší soutěži vyhrála podruhé za sebou a je patnáctá, České Budějovice prodloužily sérii bez výhry na čtyři kola a zůstaly na desátém místě neúplné tabulky. Boleslav v lize s Budějovicemi neprohrála počtvrté za sebou.

Karviná remizovala s Brnem 1:1 a neprohrála ani šesté vzájemné utkání v nejvyšší soutěži. Slezany poslal do vedení v úvodu Rafael Tavares, po hodině hry vyrovnal Luděk Pernica. Domácí jsou po čtvrté ztrátě za sebou v neúplné tabulce dvanáctí. Zbrojovka prodloužila sérii bez ligové výhry na pět zápasů a zůstává na sestupovém šestnáctém místě se ztrátou čtyř bodů na patnáctou Mladou Boleslav.

22. kolo první fotbalové ligy:

Dynamo České Budějovice - FK Mladá Boleslav 1:3 (0:1)

Branky: 84. Brandner - 18. D. Mašek, 90.+5 Šimek, 90.+8 Douděra. Rozhodčí: Machálek - Nádvorník, Dobrovolný - Marek (video). ŽK: Alvir, Havelka. Javorek - Šimek, Skalák.

Č. Budějovice: Drobný - Čolič, Králik, Talověrov, Skovajsa - Havelka, Javorek - Mészáros (76. Vais), Alvir (76. Ekpai), Mršič - Brandner. Trenér: Horejš.

M. Boleslav: Diviš (53. Šeda) - Douděra, Šimek, Takács, Preisler - Matějovský (74. Skalák), Dancák - Malínský (87. Fulnek), D. Mašek (74. Jirásek), Zmrhal - Škoda. Trenér: Jarolím.

MFK Karviná - Zbrojovka Brno 1:1 (1:0)

Branky: 11. Tavares - 66. Pernica. Rozhodčí: Franěk - Horák, Vodrážka - Orel (video). ŽK: Jursa, Mangabeira - Hlavica, Fila. Bez diváků.

Karviná: Bolek - Jursa, Santos, Šindelář, Bartošák - Smrž (74. Qose), Mangabeira - Mikuš (47. Sinjavskij), Herc (90.+3 Kokovas), Tavares (74. Haša) - Papadopulos (90.+3 Janečka). Trenér: Jarábek.

Brno: Floder - Šural, Hlavica (46. Dreksa), Pernica - Bariš (64. Přichystal), Sedlák - Štěpanovský (64. Reiter), Pachlopník, Moravec - Růsek, Hladík (46. Fila). Trenér: Dostálek.