reklama

Brabec přeci jen odchází do Belgie, ze Sparty si ho vytáhl Genk

Jakub Brabec. Jakub Brabec. autor: Milan Kammermayer
Sparťanský obránce Jakub Brabec v poslední den přestupů zamířil do belgického Genku. Čtyřiadvacetiletý stoper podepsal smlouvu na čtyři roky. Původně měl přitom zamířit do Anderlechtu, ale nakonec se upsal aktuálně třetímu týmu belgické nejvyšší soutěže.

Brusel – Český fotbalový obránce Jakub Brabec přece jen opustil pražskou Spartu a přestoupil do Genku, kde podepsal čtyřletou smlouvu. Čtyřiadvacetiletý stoper měl původně namířeno do jiného belgického celku Andrelechtu Brusel, ale z transferu nakonec sešlo.

"Zájem měly Genk i Anderlecht, ale v posledních dnech do toho vstoupil Genk tak významně, že nebylo co řešit. Cítil jsem z jejich strany daleko větší zájem, což usnadnilo celé moje rozhodování. Musím poděkovat Spartě, že mi přestup umožnila. Je to pro mě další posun v kariéře a mám velkou radost, že to dopadlo," uvedl Brabec pro web svého agenta Ondreje Chovance. "Jsem šťastný, že jsem se dostal do nesmírně ambiciózního klubu se skvělými fanoušky. Ze Sparty jsem byl zvyklý hrát o titul a věřím, že o něj budu hrát i v Belgii," doplnil.

Rosický baví internet. Na Spartu prý jede Švejk na vozíku, Özil mu ale popřál hodně štěstí Rosický baví internet. Na Spartu prý jede Švejk na vozíku, Özil mu ale popřál hodně štěstí Čtěte zde

V poslední době Brabec vypadl ze základní sestavy Sparty, ve čtvrteční odvetě 4. předkola Evropské ligy se Sönderjyske jako náhradník rozhodl gólem v 85. minutě o domácí výhře 3:2 a postupu do skupiny. Odchovanec letenského celku v první lize odehrál zatím 90 utkání a vstřelil šest branek, působil také na Žižkově a v Brně. Na kontě má jeden start za reprezentaci.

"Na Spartu budu vzpomínat jen v tom nejlepším. A díky tomu, že jsem dal postupový gól v Evropské lize, jsem si asi lepší rozlučku ani nemohl přát. Budu na tenhle zápas vzpomínat do smrti. Spartě moc děkuju za všechno, co jsem v ní prožil a co pro mě udělala. I za to, že mi umožnila zkusit zahraniční angažmá," prohlásil Brabec.

Rozmluva s trenérem, bolestivé protahování i srandičky. Rosický poprvé trénoval se Spartou Rozmluva s trenérem, bolestivé protahování i srandičky. Rosický poprvé trénoval se Spartou Prohlédněte zde

Genk, kde dříve působil i český obránce Daniel Pudil, v minulé sezoně skončil na čtvrtém místě belgické ligy, v tomto ročníku si zahraje stejně jako Sparta ve skupině EL. V ní se tým trenéra Petera Maese utká s Bilbaem, Sassuolem a Rapidem Vídeň.

Hotovo. Podepsáno. KRC Genk. 👍 Děkuju všem za podporu. Děkuju ACS za krásný roky. Sparťan jsem byl a budu! 💙💛❤️ for english press 2 / Happy to join KRC Genk. Looking forward for fans and players ✌️ https://www.instagram.com/p/BJxjk5TAglo/

Zveřejnil(a) Jakub Brabec dne 31. Srpen 2016
reklama