Sparta opět zaváhala. Tentokrát prohrála v Jihlavě, Příbram to opět posadilo na dno tabulky

Aktualizováno 15. 4. 2017 19:20
Sparta ve 24. nejvyšší české soutěže prohrála na hřišti Jihlavy 0:1. Fotbalová Zbrojovka Brno si připsala teprve čtvrtou výhru v sezoně, když doma ve 24. kole přehrála Jablonec 2:0.
Lukáš Vácha
Lukáš Vácha | Foto: Milan Kammermayer

Jihlava - Jediný gól stačil Jihlavě, aby doma zaskočila ve 24. kole nejvyšší fotbalové soutěže pražskou Spartu výsledkem 1:0. Postaral se o to lotyšský útočník Davis Ikaunieks.

Vysočinu hned v desáté minutě potkala nepříjemnost, když kvůli zranění musel střídat Rosa, a na trávník šel Zoubele. Sparta byla od úvodu střelecky aktivnější, ale přes jihlavskou obranu se těžko dostávala do velkých šancí. Karavajevův centr nikdo z hostů do sítě neusměrnil a neprosadili se ani Kadlec a po něm Lafata. Na druhé straně skončil Hronkův sražený centr na tyči.

Po změně stran zápas rozhodla velká chyba v hostující defenzivě. Koubek rozehrál na Holka, který se pod tlakem nechal obrat o míč Hronkem. Ten poté vnikl do vápna a nahrál před prázdnou branku Ikaunieksovi, jenž nemohl minout. Lotyšský útočník dal šestý gól v ligové sezoně.

Jihlava se po vedoucí trefě zatáhla a Sparta marně dobývala domácí obranu. Nejblíže k vyrovnání byl aktivní Kadlec, jenže v 61. minutě hlavičkoval sám nad. Letenští tak utrpěli ve čtvrtém zápase pod trenérem Petrem Radou první porážku.

Brno přehrálo Jablonec 2:0. Domácí poslal v 17. minutě do vedení ukrajinský útočník Borys Taščij a pojistku přidal čtvrthodinu před koncem Jakub Řezníček. Zbrojovka se dočkala teprve čtvrté výhry v ligové sezoně, první po pěti kolech a vzdálila se dnu tabulky. Sedmý Jablonec naopak po čtyřech zápasech poprvé nebodoval.

Příbramští znovu zvýšili svou šanci na záchranu, když doma porazili Karvinou jasně 4:2 a bodovali tak popáté z posledních šesti domácích utkání. Poprvé od úvodního kola sezony se tak dostali alespoň na pár hodin z posledního místa tabulky před Jihlavu a přiblížili se na tři body čtrnáctému Hradci Králové, který má pondělní dohrávku na Slavii k dobru.

Teplice vyhrály v souboji o páté místo ve Zlíně 2:0 a v tabulce se posunuly o dva body před dnešního soupeře. V 50. minutě otevřel skóre Martin Fillo a čtvrthodinu před koncem pojistil vítězství Severočechů Michal Jeřábek. "Ševci" prodloužili své čekání na vítězství už na deset kol, ve kterých vstřelili pouze dva góly. Naopak Teplice z posledních čtyř zápasů získaly deset bodů.

Mladá Boleslav remizovala na vlastním hřišti s Bohemians 1905 1:1. Domácí poslal do vedení v 21. minutě Lukáš Železník, ale v 54. minutě srovnal Daniel Krch. V předposlední minutě neproměnil penaltu hostující Josef Jindřišek. "Klokani" i tak bodovali také ve druhém utkání pod vedením nového kouče Martina Haška a získali cenný bod v boji o záchranu. Naopak Boleslav doma podruhé jen remizovala a má už jen dvoubodový náskok před pátými Teplicemi.

24. kolo první fotbalové ligy:

Vysočina Jihlava - Sparta 1:0 (0:0)

Branka: 47. Ikaunieks. Rozhodčí: Marek - Mokrusch, Antoníček. ŽK: Karavejev, Vácha, Šural (všichni Sparta). Diváci: 4101.

Jihlava: Hanuš - Vaculík, Krejčí, Rosa (11. Zoubele), Urdinov - Fulnek, Štěpánek, Hronek, Batioja (90. Popovič) - Dvořák, Ikaunieks (79. Rabušic). Trenér: Jinoch.

Sparta: Koubek - Karavajev, Holek, Mareček, M. Kadlec - Vácha, Sáček - Šural, Lafata, Konaté (75. Holzer) - Pulkrab (46. Zahustel). Trenér: Rada.

Zbrojovka Brno - FK Jablonec 2:0 (1:0)

Branky: 17. Taščij, 76. Řezníček. Rozhodčí: Příhoda - Moláček, Boček. ŽK: Vraštil, Polák, Řezníček - Jiráček, Trávník. Diváci: 3133.

Brno: Melichárek - Vraštil, Pavlík, Kijanskas, Jablonský - Zavadil, Polák - Ashiru (89. Litsingi), Taščij, Přichystal (72. Lutonský) - Řezníček (88. Sedlák). Trenér: Habanec.

Jablonec: Hrubý - Jankovič, Pernica, Beneš, Hanousek - Trávník, Pospíšil, Jiráček (88. Považanec), Zelený - Diviš (65. Doležal), Mihálik (73. Mehanovič). Trenér: Klucký.

1. FK Příbram - MFK Karviná 4:2 (1:1)

Branky: 33. Jiránek, 54. Suchan, 69. Rezek, 74. Linhart - 15. Panák, 89. Jovanovič. Rozhodčí: Machálek - Hrabovský, Peřina. ŽK: Kvída, Suchan - Šisler Diváci: 1928.

Příbram: Hruška - Kvída, Jiránek, Chaluš, Divíšek - Tregler (85. P. Pilík) - Linhart, T. Pilík, Suchan (80. Januška), Rezek - Kacafírek (46. Bazal). Trenér: K. Tobiáš.

Karviná: Laštůvka - Moravec, Hošek, Jovanovič, Eismann - Budínský, Šisler, Panák, Janečka (64. Jurčo), Kalabiška (46. Puchel) - Wágner (78. T. Weber). Trenér: J. Weber.

Fastav Zlín - FK Teplice 0:2 (0:0)

Branky: 50. Fillo, 75. Jeřábek. Rozhodčí: Ardeleánu - Dobrovolný, Myška. ŽK: Beauguel - Ljevakovič. Diváci: 3792.

Zlín: Švenger - Pazdera, Jugas, Janíček (59. Štípek), Gajič - Hnaníček (75. Fantiš) - Vukadinovič, Traoré, Holík, Matejov - Beauguel (77. Bartolomeu). Trenér: Páník.

Teplice: Grigar - Vondrášek, Ljevakovič, Jeřábek, Krob - Soungole, Kučera - Fillo, Hora (90. Hyčka), Vošahlík - Červenka (89. Vachoušek). Trenér: Šmejkal.

FK Mladá Boleslav - Bohemians Praha 1905 1:1 (1:0)

Branky: 21. Železník - 54. Krch. Rozhodčí: Proske - Kotík, Kříž. ŽK: Vukadinovič, Matějovský, Stronati, Mebrahtu, Jánoš - Krch, Bartek, Jindřišek. Diváci: 3873.

M. Boleslav: Vejmola - Jánoš, Čmovš, Stronati, Fleišman - Ljovin, Matějovský (77. Takács) - Přikryl, Magera, Vukadinovič (62. Mebrahtu) - Železník (58. Nečas). Trenér: Svědík.

Bohemians: Berkovec - Dostál, Krch, Šmíd, Havel - Bartek, Jindřišek, Mašek (74. Kuchta), Martin Hašek ml., Luts (85. Hubínek) - Kabajev (81. Markovič). Trenér: Martin Hašek st.