reklama

Brno má v pátek hrát, ale v týmu dál řádí covid. A hráči ani neví, kde budou jíst

Fotbalisté Brna přu utkání se Spartou Fotbalisté Brna přu utkání se Spartou autor: ČTK
V pátek mají jít jako první do hry při předpokládaném restartu Fortuna:Ligy. Jenže fotbalisté Brna řeší před plánovaným duelem v Jablonci spoustu problémů.

Před předpokládaným restartem první fotbalové ligy mělo šest hráčů Zbrojovky pozitivní test na covid-19. Trenér brněnského mužstva Miloslav Machálek potvrdil, že pokud se v pátek opravdu uskuteční předehrávka 7. kola v Jablonci, nebudou moci hrát. 

Na fotbal už v pátek? Děláme všechno, aby se mohlo hrát, tvrdí vedení ligy Na fotbal už v pátek? Děláme všechno, aby se mohlo hrát, tvrdí vedení ligy Čtěte zde

Koronavirus z brněnské kabiny nezmizel ani během měsíční nucené přestávky. "Vždyť vidíte, jak to vypadá v celém světě, počet nakažených stále roste," prohlásil trenér a odhadl, že v jeho týmu tuto nákazu prodělalo až 15 hráčů. "Jména ale samozřejmě neřeknu, ta se nezveřejňují," dodal.

Kádr A-mužstva byl plošně naposledy testován na začátku října před zápasem s Karvinou, který Zbrojovka prohrála 0:2. V tabulce první ligy tak zůstala po šesti kolech na posledním místě se ziskem jediného bodu.

Povinný test by měl tým absolvovat ve středu a jeho výsledky by měly být směrodatné pro případný duel v Jablonci.

"Během přestávky jsme poctivě trénovali, do procesu se vrátili někteří předcházející marodi, ale další zase ulehli," řekl Machálek.

"Měli jsme problémy jak covidového rázu, tak i rázu běžných zranění a nemocí. Hodně jsme zapracovali na tělesné připravenosti, udělali jsme kus práce, ale zase nám z toho šest lidí vypadlo. Je to nekončící problém a nezbývá nám nic jiného, než to respektovat a vypořádat se s tím," doplnil.

V pátek by Zbrojovku mělo čekat úvodní utkání obnovené soutěže v Jablonci. Machálek ale zatím nemá zcela jasno, kdy tým na sever Čech odcestuje: zda jako obvykle o den dřív, či až v den zápasu. Problémem totiž může být i stravování po cestě a ubytování v Jablonci. "Jednáme o tom," uvedl Machálek.

Fotbal má snazší pozici, myslí si šéf hokeje. Extraliga by se mohla rozjet v neděli Fotbal má snazší pozici, myslí si šéf hokeje. Extraliga by se mohla rozjet v neděli Čtěte zde
reklama