reklama

Brno řeší sestupové starosti. Opět nebodovalo a dotírá na něj Baník. Chybí nám střelec, ví Pivarník

Michal Škoda a Jakub Jugas Michal Škoda a Jakub Jugas autor: Lukáš Caha
Zbrojovka z posledních pěti zápasů získala jen dva body a je na sestupové pozici. Nejvíc Brno tlačí bota v útoku, který je nejhorší v lize.

Brno - V souboji dvou bratrů byl tím zklamanějším. Brněnský útočník Michal Škoda s bratrem Milanem po zápase prohodil jen několik slov, vstřebával těsnou porážku 0:1.

Z trávníku šel pomalým krokem s ovázanou hlavou a sáčkem ledu na čele. Michal Škoda byl symbolem brněnské porážky. Rval se, bojoval, dostával se do šancí, ale nakonec jen sledoval radující se slávisty.

"Je to špatné. Chtěli jsme bodovat," hlesl po zápase, ve kterém Brno opět nebodovalo a sedm kol před koncem zůstává na sestupové pozici.

Zbrojovka přitom nebyla proti Slavii horším týmem. Dobře napadala, hrála vyrovnanou partii a dokázala i hrozit. Jenže ve finální fázi se Brňanům nedařilo.

Opět. Patnáctý tým tabulky má nejhorší útok v lize. "Dostáváme se do dost šancí, ale nedokážeme je zakončit," lomil rukama po zápase trenér Roman Pivarník. "Nemám mužstvu co vyčítat, kromě toho, že nedalo gól," dodal.

Trpišovský zlomil Brno střídáním. Tecl má faktor X, dokáže strhnout tým, jásal trenér Slavie Trpišovský zlomil Brno střídáním. Tecl má faktor X, dokáže strhnout tým, jásal trenér Slavie Čtěte zde

Právě o jedinou branku bylo Brno horší. V 71. minutě se po rohu trefil Stanislav Tecl. "Byli jsme horší právě o tu jednu standardku," smutnil Škoda. "Vyrovnaný zápas. Možná jsme si Slavii dokonce i zasloužili porazit. Měli jsme kvalitu, dokázali jsme si vytvořit tlak, ale neměli jsme dost šancí. V těch, které jsme měli, jsme selhali," dodal Martin Juhar.

Situace v tabulce si jsou v klubu dobře vědomi. Bojovnost hráčů na hřišti jí odpovídá, jenže góly ani body nepřicházejí. "Potřebovali bychom, aby se štěstí konečně přiklonilo na naši stranu," povzdychl si Juhar.

Brno čeká rozhodující část sezóny. V blížících se zápasech potřebuje nutně bodovat.

Kde je zakopaný pes, vědí všichni. "Herně to vypadá dobře, ale nemáme body," mrzelo Juhara. "V dalších zápasech se musíme víc tlačit do zakončení," ví Michal Škoda. V příštím kole čeká Brno možná klíčové utkání jara proti Slovácku. Oba týmy mají v tabulce jen 20 bodů a mají nejhorší útoky v lize.

"Je důležité, abychom ve stejných výkonech pokračovali dál," je přesvědčený trenér Pivarník. Se hrou svých svěřenců byl spokojený. Ke štěstí mu chyběly pouze góly. "V zakončení nám chybí ovládání fotbalového řemesla. Dlouhodobou statistiku neoklamete a my jsme vstřelili jen 14 gólů za celou sezónu," poukázal.

Konečně jsme zlomili špatnou sérii, Hapalovi děkuji za důvěru, radoval se sparťanský střelec Šural Konečně jsme zlomili špatnou sérii, Hapalovi děkuji za důvěru, radoval se sparťanský střelec Šural Čtěte zde

Před důležitým utkáním Pivarník apeluje na útočníky ve svém týmu. "Musí mužstvo gólově táhnout hrotoví hráči. My za sebou máme 23 zápasů a hrotoví útočníci - Koné, Bazeljuk, Růsek a Zikl - dohromady dali jeden gól. Mužstvo potřebuje mít jistotu, že hráči vepředu dokáží vstřelit branku. Pak se vám hraje líp," ví Pivarník.

Jeho tým byl proti Slavii agresivní, důrazný i pohotový na míči. Otázkou je, jestli se hráči v kabině nechají neúspěchy posledních kol zlomit. Psychika bude v utkání se Slováckem klíčová, dá se totiž čekat zápas o jediné brance. Modro-bílí vstřelili v letošní sezóně jen o čtyři góly víc než Brno.

reklama