reklama

Penalta? Míč mi o ruku ani neškrtl, zlobí se Vondrášek. Jasno mají i fanoušci, Tvrdík se omluvil

Halil Altintop si staví míč k pokutovému kopu Halil Altintop si staví míč k pokutovému kopu autor: Milan Kammermayer
Hodně kontroverzní moment přinesla 8. minuta zápasu prvního kola nového ročníku HET ligy mezi Slavií a Teplicemi. Po Mingazovově centru trefil Frydrych hlavičkou bránícího Vondráška do oblasti hlavy, rozhodčí Orel chvíli nechal pokračovat hru a pak nařídil penaltu za údajnou ruku. "Mrzí mě, že tahle chyba rozhodla zápas. Takový okamžik... Okradl nás o úspěch, o bodový zisk," zlobil se po utkání teplický bek.

Praha - O tomhle incidentu se bude ještě dlouho mluvit. Rozhodčí Orel nařídil v osmé minutě zápasu Slavie s Teplicemi pokutový kop za ruku Vondráška v pokutovém území, která velmi pravděpodobně nebyla. Altintop penaltu bezpečně proměnil.

Plzeň je mistrem, Brno a Jihlava sestupují. Projděte si výsledky, tabulku i statistiky HET ligy Plzeň je mistrem, Brno a Jihlava sestupují. Projděte si výsledky, tabulku i statistiky HET ligy Prohlédněte zde

"Nevím, jak se to v televizi rozebíralo, nechci být za blbečka, ale podle mne mě to trefilo do hlavy a do nohy, ruku mi to ani neškrtlo," zlobil se obránce Tomáš Vondrášek.

S hlavním sudím si to také byl po zápase vyříkat. Chtěl vědět, proč penaltu odpískal až s dlouhou prodlevou. Jednal na pokyn asistenta? Prý ne… Tvrdil mi, že si byl stoprocentně jistý. Ale musel si to patnáct vteřin v hlavě promýšlet. To nechápu. Když si jsem jistý, tak to pískám hned," kroutil hlavou Vondrášek.

Nebyla to jediná sporná situace. O chvíli později Jeřábek fauloval v pokutovém území Altintopa, tentokrát ale rozhodčí Orel nepískal. "Co se týče penaltových situací, tak mi připadalo, že obě byly penalty. Ruka i (neodpískaný) zákrok na Altintopa. Ale ještě jsem to neviděl ze záznamu," prohlásil trenér červenobílých Jaroslav Šilhavý.

Jasný názor na inkriminovaný moment má však jeho šéf Jaroslav Tvrdík. Ten po zápase publikoval omluvu Teplickým za výrok rozhodčího, který byl podle jeho názoru špatný.

V každém případě (ne)penalta vzbudila velký rozruch mezi fanoušky. Například profil Neobjektivní novinář zveřejnil na svém facebooku "důkaz" o tom, že to ruka skutečně byla:

Ruka teplického fotbalisty Ruka teplického fotbalisty | Foto: Aktuálně.cz

reklama