reklama

Byly to nervy. Plzeň zdržovala. Věděli, že jsme jasně lepší, radoval se Bořil

Jan Bořil slaví gól na 1:0 v zápase 26. kolo ligy Slavia - Liberec. Jan Bořil slaví gól na 1:0 v zápase 26. kolo ligy Slavia - Liberec. autor: Milan Kammermayer
Slavia sahá po titulu pro mistra ligy. V neděli porazila Plzeň ve druhém kole skupiny o titul 3:1. V zápase ovšem panoval až do 81. minuty nerozhodný stav. Viktoria dokonce mohla jít z ojedinělé šance do vedení, ale nakonec utkání po přihrávce Jana Bořila zlomil Lukáš Masopust a diváci viděli za deset minut čtyři góly.

Slavia tak má titul na dosah ruky, získat jej může už v dalším kole s Jabloncem. Stačí, aby Severočechy porazila a Plzeň doma ztratila se Spartou. Hráči Slavie si po utkání s minimem gólových šancí výrazně vydechli.

"Měli jsme nervy. Hraje se o titul, všichni byli nervózní. Nevěděli jsme, co od toho zápasu očekávat. Jsme rádi, že jsme to v hlavě zvládli," usmíval se po utkání krajní obránce Bořil.

Jeden ze služebně nejstarších hráčů ve Slavii si pořádně oddechl. "Jsme rádi, že nás nepřeskočili. Kdyby vyhráli, tak by si to už pohlídali," řekl směrem k Plzni.

Utkání ovšem Slavia zvládla, přestože soupeře nepřehrála tak, jak je doma zvyklá. Viktoria dokázala držet krok a brankář Hruška měl v prvních 80 minutách minimum práce. Naopak po hodině hry trefil prchající Jan Kovařík z brejku tyč a další šanci poslal těsně mimo Jean-David Beauguel.

"Celý zápas jsme byli jasně lepší. Zaslouženě jsme vyhráli," zářil Bořil, i když připustil, že pokud by Kovařík proměnil šanci, mohlo být všechno jinak. "To bychom horkotěžko otáčeli, měli jsme i štěstí," vydechl.

Jinak se mu ovšem strategie Plzně v utkání příliš nepozdávala. "Od začátku brzdila tempo zápasu, gólman Hruška vykopával pomalu. Věděli, že jsme jasně lepší. Ukázali jsme na hřišti, že jsme dynamičtější. To se potvrdilo," dodal.

Horňák promlouval Costovi do duše. Nechci, aby se to pod mým vedením opakovalo, řekl Horňák promlouval Costovi do duše. Nechci, aby se to pod mým vedením opakovalo, řekl Čtěte zde

Z fyzické převahy a aktivity ve druhém poločase vyplynula také gólová akce, která utkání rozhodla. Bořil zůstal osamocený na levé straně, měl dost času si přichystat míč k centru a s tečí bránícího hráče našel Lukáše Masopusta, který se prosadil. "Nechali mě tam volného, nevím proč, ale zaplaťpánbůh. Takto jsme dali už pár gólů. Trénujeme to. Věděl jsem, že tam kluci budou," připustil.

Slavia může titul slavit už v dalším kole. "Musíme zůstat nohama na zemi," zvážněl rozjařený osmadvacetiletý záložník. "S Jabloncem se nám nedaří, ale zkusíme to zlomit," ukončil hodnocení zápasu.

Slavii tleskal Kodeš i Fantomas. Tak se Pražané dostali přes Plzeň na dostřel titulu Slavii tleskal Kodeš i Fantomas. Tak se Pražané dostali přes Plzeň na dostřel titulu Prohlédněte zde
reklama