reklama

Čas výkopu derby vadí nižším soutěžím, určila ho televize. Víme, kdo na O2 TV nahradí Koháka a Ringa

V neděli už se Sparta bude muset obejít bez služeb Ladislava Krejíčího, který zamířil do italské Serie A V neděli už se Sparta bude muset obejít bez služeb Ladislava Krejíčího, který zamířil do italské Serie A autor: Milan Kammermayer
Derby Sparta–Slavia se hraje v neděli v 15.30, kdy se koná řada utkání nižších či mládežnických soutěží. Vysílací čas derby určila O2 TV.

Praha – Jeden z vrcholů podzimní sezony nás čeká už v neděli. Od 15.30 se na Letné hraje ligové derby SpartaSlavia. A relativně brzký čas výkopu řadě lidí v republice nedá spát. V neděli odpoledne se totiž hraje i spousta zápasů nižších či mládežnických soutěží.

Slavia má titul, korunu střelců si rozdělí Škoda s Lafatou. Projděte si statistiky i výsledky ligy Slavia má titul, korunu střelců si rozdělí Škoda s Lafatou. Projděte si statistiky i výsledky ligy Prohlédněte zde

"Proč hrají tak brzo? Vždyť máme mistrák!" rozčilují se mnozí na sociálních sítích, volají do redakcí nebo na vedení ligy. Všechno marno. "Ani já to nerozhoduju," překvapí možná mnohé Tomáš Bárta, ředitel soutěže.

Jak známo, před rokem prodala Fotbalová asociace ČR vysílací práva na českou ligu společnosti Pragosport Jaroslava Vacka. A ta s nimi obchoduje dál. "Součástí dohod a smluv Pragosportu s televizními stanicemi jsou i vysílací časy, které si O2 TV Sport a Česká televize vybraly," vysvětluje Tomáš Bárta.

"Právo první volby má O2 TV Sport, v tomto kole si logicky vybrala jako nejatraktivnější zápas pražské derby "S". A už před sezonou si jako slot, tedy vysílací čas, který jí v těchto měsících nejvíc vyhovuje, vybrala nedělní termín od 15 h nebo 15.30 h. Tak je to dáno a v neděli odpoledne vysílá O2 TV Sport své přenosy pravidelně," pokračuje Bárta.

Ten už sice nyní ligu řídí "v dresu" Ligové fotbalové asociace. Jenže ta musí pochopitelně respektovat platné smlouvy uzavřené v minulosti, kdy nejvyšší soutěž ještě probíhala plně pod kontrolou FAČR.

Derby "S" je beznadějně vyprodáno. Ti, kdo budou v neděli hrát v podobnou hodinu jako sparťani či slávisté, přijdou ale o zážitek z živého přenosu. Navíc zápas z Letné přiláká hodně diváků k televizním obrazovkám, takže hlediště paralelně hraných utkání nižších či mládežnických soutěží logicky prořídnou.

"Nechci nikomu radit, ale termín derby mezi Spartou a Slavií byl znám tři týdny dopředu, všichni měli dostatek času si případně termínovky svých soutěží uzpůsobit, pokud se chtěli vyhnout časové kolizi," podotýká Bárta.

Živě: Sparta - Slavia 0:2, Mešanovič a Zmrhal zajistili červenobílým po roce triumf v derby Živě: Sparta - Slavia 0:2, Mešanovič a Zmrhal zajistili červenobílým po roce triumf v derby Čtěte zde

Nedělní večer nevyhovuje těm, co jedou z větší dálky

"My samozřejmě respektujeme nařízený termín a hodinu výkopu utkání," říká Ondřej Kasík, ředitel komunikace Sparty.

Zápas s tradičním rivalem, tedy Slavií, je samozřejmě speciální, v posledních letech nebývá pochyb o tom, že bude vyprodán.

"Obecně ale platí, že stanovování termínu domácích utkání je velmi složitá věc. Dělali jsme si v té věci poměrně rozsáhlý průzkum," říká Kasík a pokračuje: "Mě osobně docela překvapilo, jak relativně nízké procento návštěvníků či potenciálních návštěvníků zápasů Sparty tvoří lidé, kteří se jako hráči či v jiných rolích sami aktivně účastní fotbalových soutěží."

Spartě nejlépe vyhovuje hrát ligu doma v sobotních podvečerech nebo v neděli odpoledne.

Kasík podotýká: "Když se někdy hrálo třeba až v neděli večer, řekněme od 19 hodin nebo později, měli jsme na to negativní odezvu od řady našich fanoušků, co dojíždějí na naše utkání z větší vzdálenosti od Prahy. Když se pak mají dostat v noci domů a brzy ráno v pondělí spěchat do práce, není to pro ně vyhovující."

Ostatně problém s výkopem v nedělním večeru podtrhla nedávná slabá návštěva na kvalifikačním utkání Česko – Severní Irsko.

Novým hlasem Sparty Suchařípa, slávistickým Novotný

Premiéra Kameňák 4 - Pavel Novotný Pavel Novotný Foto: herminapress.cz

Co se týče nedělního derby Sparta–Slavia, zde hodina jeho výkopu vychází z propozic, které už si před sezonou domluvila a nyní uplatňuje O2 TV Sport.

Ta začne v neděli předzápasový program vysílat už od 15 hodin ve studiu, v němž Petr Svěcený přivítá Františka Straku a Jana Rajnocha.

Klasickým způsobem pak budou samotný duel komentovat Tomáš Radotínský s Milanem Štěrbou. A v rámci multidimenze bude k dispozici mimo jiné opět i fanouškovská audio-stopa.

Hlasem Sparty už ovšem nebude Jakub Kohák, ani slávistickou vlajkou už nebude v éteru mávat František Ringo Čech.

Sparťanům bude ve svém komentáři nově nepokrytě fandit herec David Suchařípa, slávistům pak Pavel Novotný, známý například z působení v roli šéfredaktora bulvárního webu extra.cz či moderování pořadu o celebritách Prásk!

reklama