Čermák zvedl hru Sparty a doufá v základ: Do přípravy jsem dal vše, záleží na trenérovi

Jakub Martinovský
20. 7. 2016 6:33
Aleš Čermák nastoupil v utkání proti Fenerbahce do druhé půle a výrazně se podílel na zlepšeném výkonu Sparty. Jeho výkon chválil i trenér Zdeněk Ščasný. Po návratu z hostování se teď naplno popere o místo v základní sestavě. Konkurence je však ve středu zálohy veliká.
Aleš Čermák.
Aleš Čermák. | Foto: Milan Kammermayer

V první půli byl váš výkon rozpačitý, ale ve druhé jste se zlepšili. Je výsledek 0:0 proti Fenerbahce uspokojivý?

Ve druhém poločase jsme si vytvářeli dost šancí. Je škoda, že jsme žádnou neproměnili. Spíš jsem tedy nespokojený, že jsme doma nedali branku.

A co váš osobní dojem?

Ještě nikdy jsem proti tak kvalitnímu týmu nehrál. Je to pro mě velký zážitek, ale pořád to bylo jen poslední přípravné utkání před tím velkým začátkem. Z druhé půle mám dobré pocity. Zápas jsem si užíval, byl to určitě jeden z největších zápasů, které jsem zatím odehrál.

Na hostování v Boleslavi jste hodně střílel z větší vzdálenosti, tentokrát jste se k tomu nedostal. Proč jste to nezkusil?

Dvakrát jsem mohl střílet, ale míč jsem si špatně přebral, tak jsem volil přihrávku. Je pravda, že spíš jsem měl asi vystřelit.

Dal vám něco zápas s Fenerbahce před kvalifikací na Ligu mistrů?

Určitě, hráli jsme proti hodně kvalitnímu soupeři. Ještě navíc nám na soustředění vypadlo jedno přátelské utkání, takže jsme byli týden bez zápasu. Myslím, že to dnes svůj účel splnilo.

Jakou máte podle vás šanci na základní sestavu?

V přípravě jsem dělal vše, co bylo v mých silách, a teď je to už na trenérovi.

Bavili jste se s trenérem o tom, kolik šancí byste mohl dostat?

Spíš jsem se rval o základní sestavu a teď uvidíme, jak to bude vypadat. Čeká nás hodně zápasů.