reklama

Coufal připustil, že má blíže k přestupu do Slavie

Sparta Praha vs. Slovan Liberec, HET liga (Vatajelu, Coufal) Sparta Praha vs. Slovan Liberec, HET liga (Vatajelu, Coufal) autor: Milan Kammermayer
Podle Coufala nehrají hlavní roli při rozhodování mezi pražskými S peníze.

Laa an der Thaya (Rakousko) - Fotbalový reprezentant Vladimír Coufal potvrdil, že je na odchodu z Liberce. Pětadvacetiletý pravý obránce či stoper jednal se Spartou, ale nyní má blíže do Slavie. Přestup by měl být uzavřen, až se vrátí z rakouského soustředění národního týmu.

"Nechci to moc komentovat, dokud to nebude podepsané, ale teď mám blíže do červenobílého dresu," řekl dnes Coufal novinářům. Zároveň odmítl, že by při rozhodování hrály roli peníze, jak se objevilo v médiích. "Není to o penězích. Ty částky, o kterých se píše, jsou nesmyslné. Víc se k tomu vyjádřím, až to bude podepsané," dodal.

Coufal patří mezi nejlepší beky v lize. Kromě Sparty a Slavie o něj byl zájem i v cizině. "Byly tam náznaky i ze zahraničí, ale já chtěl mít jasno do začátku přípravy a české kluby byly rychlejší. Ze zahraničí nebylo nic konkrétního. Takže to dopadne v rámci ligy," prohlásil.

Cítil, že po šesti letech v Liberci potřebuje změnu. "Není to špatný klub, dosáhli jsme úspěchů, vyhráli pohár, hráli Evropskou ligu, ale už jsem cítil, že se potřebuji posunout dál. Už v zimě jsem měl nakročeno do Sivassporu, ale nakonec to nevyšlo, protože ve městě by to bylo jen o fotbale a pro rodinu by to nebylo dobré. Proto jsme se rozhodli zůstat v Liberci," uvedl.

"Pak po prvním jarním kole jsem měl jít do Slavie po její prohře s Jihlavou. Narychlo se to řešilo, ale řekli jsme si s panem (majitelem klubu Ludvíkem) Karlem, že by za mě neměli náhradu, a řekl mi, že když v létě přijde dobrá nabídka, že mi nebude dělat problémy. Ty nabídky přišly a já na 99,9 procenta odejdu," dodal Coufal.

Že se o něj přetahují Sparta a Slavia, považuje za vyznamenání své dosavadní práce. "Já si tuhle pozici užívám. Před osmi roky, kdy mě vyhodil Baník z mládeže a šel jsem do Hlučína, tak jsem si mohl vybírat leda tak mezi vysokými školami. Teď se o mě zajímají dva nejlepší české týmy historie. Jsem strašně rád, že jsem to sem dotáhl, a jsem na sebe pyšný," neskrýval odchovanec Baníku Ostrava.

Během rozhodování sbíral informace od hráčů z obou pražských celků. "Probíral jsem to s hodně kluky. Ve Slavii je super parta a všechno funguje. O Spartě jsem měl zprávy, že se tam také tvoří dobrá parta. Pozitivnější ohlasy jsme měl ale od slávistů. To byl možná také jeden z faktorů," připustil.

Hlavním faktorem při výběru budoucího zaměstnavatele je ale pro Coufala šance na výhry a zisky trofejí. "Chci pořád vyhrávat a Liberec není tým, který bude vyhrávat pořád, na to tam není tým. Už mi to přestalo stačit. Chci hrát velké zápasy. Třeba v tom Sivassporu by to bylo jen o tom vydělat peníze a jít dál. Ale já jsem cílevědomý člověk a chci vyhrávat a získávat trofeje. Chci být úspěšný," prohlásil.

Ačkoli přestup je podle něj otázkou jen nejbližších dní, nijak mu to nenarušuje koncentraci na středeční zápas národního týmu s Nigérií. "Na reprezentaci to nemá vliv, já se plně soustředím na Nigérii a tohle řeším jen v osobním volnu," řekl.

Komise rozhodčích FAČR s Listkiewiczem po dvou letech skončila. Povede sudí Jozef Chovanec? Komise rozhodčích FAČR s Listkiewiczem po dvou letech skončila. Povede sudí Jozef Chovanec? Čtěte zde

Také rozhodně nepostrádá motivaci se ve středu ukázat. "Jestli někdo postrádá motivaci zahrát si proti Nigérii s Mosesem, Iwobim, Musou, tak to nevím. Já se na ten zápas hrozně těším. Je to úžasná možnost porovnat se s těmi nejlepšími světovými hráči," míní Coufal, který by na kraji obrany měl brzdit nájezdy Victora Mosese z Chelsea nebo Alexe Iwobiho z Arsenalu.

"Nevím, jestli se na ně dá připravit. To je jak s (Lionelem) Messim. Všichni vědí, že půjde na levou nohu, ale ještě nikdo na světě nepřišel na to, jak to bránit. Koukali jsme na video, já sleduju anglickou ligu a Ligu mistrů, takže vím, jak hrajou, ale nevím, jestli se na to dá připravit. Určitě se ale budeme snažit využít naší chytrost a překvapit je," dodal Coufal.

Drahé posily, video, trenérské výměny nebo vzpoura Afričanů. Liga nabídla poutavé příběhy Drahé posily, video, trenérské výměny nebo vzpoura Afričanů. Liga nabídla poutavé příběhy Prohlédněte zde
reklama