reklama

Csaplár dotrénoval. Po domácí prohře se Slavií na lavičce Příbrami skončil

Josef Csaplár Josef Csaplár autor: Milan Kammermayer
U fotbalistů Příbrami skončil trenér Josef Csaplár. Po nedělní ligové porážce 0:2 s pražskou Slavií se šestapadesátiletý kouč podle klubového webu dohodl s vedením na rozvázání smlouvy. Důvody ukončení spolupráce ani jedna ze stran nekomentovala.

Příbram je po 25 ligových kolech na čtrnáctém místě, které znamená účast v baráži o udržení. Ligový nováček má stejně bodů jako třináctí Bohemians 1905 a náskok sedmi bodů na předposlední Duklu. Z posledních čtyř kol Příbram třikrát prohrála, v šesti jarních utkáních si připsala čtyři porážky a dvě vítězství.

Csaplár se předloni v létě po 16 letech vrátil do Příbrami a z druhé ligy s ní postoupil zpět do nejvyšší soutěže. S týmem se snažil hrát atraktivní fotbal, ale mužstvu se nevyhnuly výsledkové výkyvy. S 56 góly má nejhorší obranu v soutěži. Podle spekulací navíc poslední dobou nebyly vztahy trenéra s vedením ideální.

"Domluvili jsme se s Csaplárem na ukončení spolupráce. Děkujeme mu za jeho služby pro 1. FK Příbram," uvedl prezident klubu Jaroslav Starka. Podle tiskového mluvčího Tomáše Větrovského o trenérově nástupci dosud není rozhodnuto, jasněji by mělo být v nejbližších dnech. Zbytek realizačního týmu zatím zůstává, ale až nový kouč se rozhodne, zda si jej ponechá.

Bývalý kouč Slavie Praha, Liberce, Žižkova, Panioniosu Atény a Wisly Plock už na podzim uvažoval, že v Příbrami skončí. Naznačil to po nečekané venkovní remíze 1:1 na hřišti obhájce titulu Plzně, předtím dokázal s týmem uhrát bod i na Spartě.

"Myslím si, že můj čas v Příbrami se asi naplňuje. O tom, že bych skončil, uvažuji hrozně dlouhou dobu. Uvažuji hodně, z různých důvodů. Zažil jsem hodně příběhů ve svém fotbalovém životě, ale tento mě dostal, ten rok a půl. To bylo dobré," řekl v listopadu Csaplár.

Komentář: Slavia netančila, ale míří za titulem. Plzeňský polštář cupuje rudá mašina Komentář: Slavia netančila, ale míří za titulem. Plzeňský polštář cupuje rudá mašina Čtěte zde
reklama