reklama

Csaplár: Když Sparta dvakrát remizuje s Příbramí, něco je špatně pro český fotbal

Josef Csaplár. Josef Csaplár. autor: Milan Kammermayer
Trenér Příbrami, která v sobotu podruhé v sezoně obrala o body pražskou Spartu, zaujal po utkání zajímavými výroky.

Josef Csaplár byl samozřejmě šťastný, že jeho Příbram i podruhé v sezoně dokázala se Spartou remizovat. Na domácím stadionu v sobotu uhrála remízu 1:1, když na první branku hostujícího Tetteha odpověděl v nastaveném čase první půle trefou z přímého kopu Rezek.

"Pobavili jsme hrou, mohli jsme vyhrát i prohrát. Bylo to zajímavé utkání, oba týmy měly možnosti. Na konci jsme mohli rozhodnout. Jsem rád, že jsme to takhle zvládli herně," uvedl po utkání Csaplár. Příbram měla skutečně tři body na dosah, v závěru trefil Mingazov tyč za bezmocným brankářem Hečou.

Příbramští byli před utkáním se Spartou hodně sebevědomí, Csaplár jejich optimismus musel přece jen trochu krotit.

"Říkal jsem klukům, že nesmíme uvěřit tomu, co se píše o Spartě. Sparta je pojem," prohlásil.

Radost ze dvou remízových výsledků se Spartou nezastíral. "Ale druhý pocit je smutek," řekl trenér. "Když Sparta dvakrát remizuje s Příbramí, tak něco není v pořádku pro český fotbal. Ale co, to není otázka pro mě," dodal.

Csaplár si váží toho, že Příbram dokázala získat na podzim dvacet bodů. "Je to zajímavé, na to, že jsme začínali s hodně hráči z druhé ligy. Ale podle vývoje podzimu jsme mohli mít bodů více. Kdyby nám tu zůstali dva ostrostřelci, Slepička a Matoušek, tak jsme mohli hrát o poháry."

Csaplárův protějšek Zdeněk Ščasný působil po utkání rezignovaně, spíše než naštvaně. 

 "Byla to tečka po těch posledních výkonech. Přesně na to navázala," hlesl smířeně.

Fanoušci hostů po celý zápas provolávali "Ščasný ven". A dvakrát přerušili zápas. "Fanoušci jsou frustrovaní, ale házet koule na brankáře to je zbytečné, dlouho se kvůli tomu nehrálo," řekl sparťanský lodivod.

Ščasný litoval, že Sparta po první brance svůj náskok nezdvojnásobila. "Dali jsme branku, pak jsme měli šance Frýdka a Wiesnera, u kterých se projevila nepohoda. Chtělo to více klidu. Pak dostaneme gól z dálky. Ve druhé půli jsme je na dlouho zamkli, ale nevyřešíme to v gól. Ve finále jsme mohli ještě prohrát," uznal sportovně.

Co bude dál, nechtěl předjímat. "To si v klubu teprve vyhodnotíme a budeme o tom informovat."

Podzim se Ščasnému nehodnotil dobře. "Pokud mám určit zlom během podzimu, tak jsme měli dobrý začátek, pak přišla ztráta v Plzni, ztráta v Olomouci po špatném výkonu. Ztráceli jsme sebedůvěru a zlomilo se to s Jabloncem. Pak přišel malér na Slovácku a závěr jsme hrubě nezvládli," popsal sparťanské trápení.

Základní část Fortuna:Ligy skončila. Podívejte se na výsledky a tabulku Základní část Fortuna:Ligy skončila. Podívejte se na výsledky a tabulku Prohlédněte zde
reklama