Další dominantní výkon Sparty. Sigmu srazil dvěma góly kanonýr Juliš

30. 8. 2020 21:04
Sparta v prvním domácím utkání sezony nezaváhala a s Olomoucí si poradila snadno 3:0. Prosadili se útočníci, dvakrát před přestávkou udeřil Lukáš Juliš, v závěru se pak trefil také jeho náhradník Libor Kozák.

Sparta v novém ročníku i podruhé zvítězila. Letenští jsou spolu s pražským rivalem Slavií jediní v tabulce s plným počtem bodů. Hanáci nenavázali na úvodní triumf 1:0 nad Libercem.

Sparťané se při domácí premiéře v sezoně od první minuty tlačili do ofenzivy, hosté v hlubokém obranném bloku čekali na možnost využít zaváhání favorita. Domácí však měli velké potíže nalézt recept, jak se dostat za olomouckou obranu, důsledně dirigovanou jejím někdejším stoperem Hubníkem.

K několika střelecký pokusů se sice Sparta dostala, ale řada střel byla zblokována v šestnáctce. Na dlouhou dobu tak nejslibněji vypadala hlavička Štetiny ve 12. minutě, která mířila mimo.

Vše podstatné se odehrálo až před přestávkou, kdy se dvakrát trefil probuzený kanonýr Juliš, jenž v minulé sezoně hostoval právě v Olomouci. Nejprve neměl problém poslat ve 37. minutě do prázdné branky přihrávku Hložka, které předcházela vydařená přízemní kombinace. A o osm minut později si Juliš počkal na odraženou střelu, kterou nekompromisně poslal zpět do sítě.

Na rozdíl od prvního utkání v Brně (4:1) se sparťané neuspokojili s vedením a vypracovávali si další šance. Parádní přímý kop předvedl Dočkal, ale jeho pokus stejně jako dělovku Ladislava Krejčího II. vytěsnil gólman Mandous.

Hosté se po přestávce přece jen více snažili výsledek ještě ovlivnit, ale pořádnou šanci si nevypracovali. A domácí se nakonec dočkali třetího gólu, který vstřelil v 89. minutě po rohu střídající Kozák.

Sparta vyhrála teprve druhý z posledních pěti vzájemných ligových zápasů, ale doma se Sigmou neprohrála pošesté za sebou a z toho popáté brala všechny tři body.

2. kolo první fotbalové ligy:

Sparta Praha - Sigma Olomouc 3:0 (2:0)

Branky: 37. a 45. Juliš, 89. Kozák. Rozhodčí: Orel - Blažej, Hock - Berka (video). ŽK: Štetina - Hála, Greššák, González, Radič. Diváci: 4613 (limit 5102 na stadionu).

Sparta: Heča - Štetina, Čelůstka, Lischka - Vindheim, Sáček (90. Trávník), Ladislav Krejčí II, Dočkal (90. Souček), Hanousek - Juliš (74. Kozák), Hložek (80. Karabec). Trenér: Kotal.

Olomouc: Mandous - Hála, Hubník, Jemelka, Zmrzlý - Greššák (59. Žifčák) - Zahradníček (84. Radek Látal), Breite, Houska (79. Daněk), Falta (46. González) - Nešpor (79. Radič). Trenér: Minář.