Další neuvěřitelný kiks sudího. Královec obral Teplice, Baníku daroval penaltu

24. 11. 2019 16:33
Výkon rozhodčího znovu hrubě ovlivnil utkání fotbalové Fortuna:Ligy. Sudí Pavel Královec nařídil v Teplicích ve prospěch Baníku pokutový kop za zákrok, ke kterému došlo evidentně mimo pokutové území.
Souboj Jeřábka s Kuzmanovičem v utkání Teplice - Ostrava
Souboj Jeřábka s Kuzmanovičem v utkání Teplice - Ostrava | Foto: Reprofoto O2 Fotbal

K inkriminovanému střetu došlo na začátku druhého poločasu. Za bezbrankového stavu postupoval hostující Nemanja Kuzmanovič na branku Teplic, zezadu ho fauloval Michal Jeřábek. Přestože k faulu došlo zjevně mimo pokutové území, sudí Královec nařídil pokutový kop. Na zápase nebyl přítomný videorozhodčí.

Stronati z penalty poslal Ostravu do vedení, domácí nakonec srovnali v 66. minutě díky trefě Jakuba Řezníčka, který ovšem nejspíš vyrazil do úspěšného sóla z ofsajdu…

Teplice již před měsícem vyzvaly šéfa komise rozhodčích Jozefa Chovance, aby řešil alarmující přehmaty arbitrů. Přistoupily k tomu poté, co je sudí hrubě několikrát poškodil i přes asistenci videorozhodčího v duelu se Spartou (1:1). Severočeši cítili křivdu i po minulém duelu se Slavií, kde rovněž inkasovali z penalty.

"Měl jsem už na lavičce zprávy, že v televizi to bylo dost jasně vidět. Už to ani nechci komentovat - poměr penalt proti nám je za letošní podzim 6:0," posteskl si teplický kouč Stanislav Hejkal.

17. kolo první fotbalové ligy:

FK Teplice - Baník Ostrava 1:1 (0:0)

Branky: 66. Řezníček - 49. Stronati z pen. Rozhodčí: Královec - Nádvorník, Caletka. ŽK: Jeřábek, P. Mareš, Radosta, Nazarov - Diop. Diváci: 3343.

Teplice: Grigar - Vondrášek, Jeřábek, Čmovš, P. Mareš - Žitný (90. Knapík), Kodeš (55. Nazarov), Kučera, Hyčka (55. Radosta) - J. Mareš, Řezníček. Trenér: Hejkal.

Ostrava: Laštůvka - Pokorný, Procházka, Stronati - Jánoš - Fillo, Hrubý, Kuzmanovič, Holzer (81. Azevedo), Fleišman (71. Granečný) - Diop (87. Smola). Trenér: Páník.