reklama

Krmenčík míří za Simonem Delim, odletěl na zdravotní prohlídku do Brugg

Michael Krmenčík Michael Krmenčík autor: Tomáš Liška
Fotbalová Plzeň ještě před startem jarní části sezony nejspíš přijde o svého útočníka Michaela Krmenčíka.

Šestadvacetiletý kanonýr, který za Plzeň ve 124 zápasech nasázel 62 branek, ve čtvrtek ráno odletěl z týmového soustředění ve španělské Esteponě na zdravotní prohlídku do belgických Brugg. 

"Klub obdržel v uplynulých hodinách velmi zajímavou a seriózní nabídku na hráče Michaela Krmenčík. Vedení klubu se rozhodlo dát hráči zelenou ve vyjednávání o přestupu," uvedl ve zprávě pro média tiskový mluvčí Plzně Václav Hanzlík.

Krmenčík, jenž v této sezoně nastřílel za Plzeň ve 20 zápasech 10 branek, měl s Viktorií podepsanou smlouvu až do léta příštího roku. Podle respektovaného serveru Transfermarkt.de se jeho tržní hodnota aktuálně pohybuje kolem 3,5 milionu eur, tedy přibližně 87 milionů korun. 

Bruggy aktuálně vedou tabulku belgické fotbalové ligy o devět bodů před Gentem. V klubu od léta působí někdejší hráči Slavie Simon Deli a Eduard Sobol. 

O Krmenčíkově odchodu do zahraniční se spekuluje už dlouho, Bruggy o něj měly zájem už před rokem. V prosinci se podle italských médií ozval FC Janov, loni v létě o šestadvacetiletého hráče usilovalo Bordeaux. Zájem zahraničních klubů přitahoval urostlý útočník už dříve, ale v říjnu 2018 si vážně poranil koleno, s kterým musel na operaci, a byl přes půl roku bez fotbalu.

reklama