reklama

Deprese pod Ještědem. Jsme slabší a zlatou žílu tady asi nenakopneme, říká Nezmar

Ekpai a Baroš odešli. A nejen oni. Liberec má před novou sezonou těžkosti se složením týmu. Ekpai a Baroš odešli. A nejen oni. Liberec má před novou sezonou těžkosti se složením týmu. autor: ČTK
Liberec děsí kolonka odchodů. Před novou sezonou odešla zkušenost: Dúbravka, Vůch, Souček, Baroš, Latka, Ekpai či Bartošák.

Liberec - "Chceme samozřejmě získat všech devadesát bodů. A pokud to pokazíme už v prvním kole, budeme to muset přehodnotit."

Když si Jan Nezmar, sportovní ředitel fotbalového Liberce, během pondělní tiskové konference před blížícím se začátkem ligové sezony pomohl známým bonmotem legendárního kouče Ladislava Škorpila, byla to jedna z mála veselých chvilek. 

Jsme silnější než vloni proti Anderlechtu, řekl slávista Hušbauer Jsme silnější než vloni proti Anderlechtu, řekl slávista Hušbauer Čtěte zde

Jinak působil posmutněle. Skoro jako by se už před prvním ostrým zápasem uhnízdila pod Ještědem fotbalová deprese. Důvod? Letní přestupní termín se místnímu Slovanu vůbec nepovedl. Zkušené opory jsou pryč a tým posílili mladíci, kteří přišli většinou na hostování.

"Už když se podíváte na kolonky 'odešli' a 'přišli', je to výmluvné. Není to ideální stav. Na jaře jsme měli osu týmu ve složení Dúbravka, Kúdela, Souček, Baroš. Tři z nich jsou pryč," zoufal si Nezmar. Jediného přeživšího, stopera Kúdelu, navíc trápí zranění ruky.

A odchodů bylo ještě mnohem víc. "Dál je to třeba Vůch a Ekpai, hráči, kteří nám dodávali kvalitu směrem dopředu. Je to obrovský zásah do týmu," pokračoval ředitel.

Liberec, který bezmála celou loňskou sezonu bojoval o udržení v nejvyšší soutěži, tak zřejmě čeká další těžký rok. "Upřímně řečeno, v tuhle chvíli vlastně ani nevíme, co máme čekat. Netušíme, jak ten tým zareaguje. Přišli jsme totiž nejen o opory na hřišti, ale také o opěrné pilíře v kabině. Chvíli asi bude trvat, než se mužstvo nějak ustálí," povzdechl si Nezmar.

Baník přišel čtyři dny před startem sezony o kapitána, Zápotočný končí Baník přišel čtyři dny před startem sezony o kapitána, Zápotočný končí Čtěte zde

Trojnásobný ligový mistr se potýká se složitým skládáním kádru prakticky během každé přestávky, jedno jestli letní, nebo zimní. Tentokrát je ale situace zřejmě nejdramatičtější.

"Je to o to horší, že se nám skutečně nepovedlo přivést nové pilíře. Přivedli jsme mladé kluky, talenty, kteří většinou potřebují delší čas na adaptaci. Teprve čas nám ukáže, jestli se s tím dokážou poprat," řekl Nezmar.

Z nově se tvořícího mužstva má smíšené pocity. "Musím říct, že pocitově je to mužstvo opravdu slabší. S doplněním kádru nejsme spokojeni, i když to ještě úplně nevzdáváme," doplnil sportovní ředitel.

Berbr se mnou cloumal a vyhrožoval, odtajnil Černý, co se dělo v Plzni, když doprovázel Listkiewicze Berbr se mnou cloumal a vyhrožoval, odtajnil Černý, co se dělo v Plzni, když doprovázel Listkiewicze Čtěte zde

Liberec se po posilách ještě dívá. Nutně by potřeboval zkušeného útočníka, křídlo a také třetího stopera. Možnosti jsou ale v tuto chvíli značně omezené. 

"Nemyslím si, že tady najednou nakopneme nějakou zlatou žílu a najednou někoho koupíme," glosoval situaci Nezmar. Největší šanci vidí v přeplněných kádrech nejsilnějších českých týmů. "Tam je možnost, že budou ty velké kluby časem zužovat své kádry," chytal se stébla.

Nezmar přiznal, že se začátku sezony obává. Na druhou stranu ale nechce nový tým jakkoliv podceňovat.

"Máme nějakou pevnou kostru, souhra se zlepšuje každým dnem. Buď se nám podaří najít ještě pár zkušenějších hráčů, nebo do toho půjdeme takhle. Z naší strany to ale bude hlavně o práci, o běhání a o dřině," vysvětlil.

Stříbro z MS jim štěstí nepřineslo. Fenin a spol. paběrkují, z oslavovaného týmu uspěl asi jen Suchý Stříbro z MS jim štěstí nepřineslo. Fenin a spol. paběrkují, z oslavovaného týmu uspěl asi jen Suchý Prohlédněte zde
reklama