reklama

Derby bude pískat rozhodčí Franěk. Ten který odpustil Řepkovi penaltu a poslal do sprch Kalivodu

Pavel Franěk Pavel Franěk autor: Milan Kammermayer
FAČR oznámila nominaci rozhodčích na nedělní derby mezi Slavií a Spartou. Jako hlavní bude utkání řídit Pavel Franěk, na čárách mu pomohou Jan Paták a Pavel Peřina. Zápas se hraje v neděli 2. dubna od 17:30.

Praha - Nedělní derby pražských S bude pískat jako hlavní arbitr Pavel Franěk, na čárách mu pomohou Jan Paták a Pavel Peřina. Fotbalová komise rozhodčích zveřejnila nominaci na šlágr jara ve středu.

Franěk se v minulosti výrazně zapsal do dějin derby tím, že na jaře 2010 neodpískal Tomášovi Řepkovi penaltový faul na Jana Kyselu. Kvůli tomuto prohřešku stál pět zápasů a Slavia v derby padla 0:1.

Fanoušky Slavie v derby nepotěšil ani oprávněným vyloučením Davida Kalivody, který si v roce 2008 po vstřelení branky v derby svlékl dres a po zásluze musel za druhou žlutou kartu do sprch. Slavia následně se Spartou jen remizovala 1:1

Proti Spartě nechtěl Franěk odpískat penaltu ani v letech 2008 (proti Teplicím, dva zápasy stop) a 2013 (proti Hradci Králové). Ve prospěch Slavie se zmýlil před třemi lety, kdy červenobílým odpustil penaltu v zápase s Duklou.

V současném ročníku na něj žehrali Sparťané, kterým při utkání v Liberci (1:1) vyloučil Bořka Dočkala za faul na Breiteho a naopak opomněl poslat do sprch Jana Sýkoru.

reklama