reklama

Desátá posila pro Spartu, přichází kapitán Lille Mavuba. "Kouzelník" se nebojí ani Zlatana

Rio Mavuba (Lille) Rio Mavuba (Lille) autor: ČTK
Fotbalová Sparta hlásí desátou posilu kádru, z francouzského Lille přichází Rio Mavuba, přezdívaný "kouzelník". Třiatřicetiletý veterán by měl Spartě pomoci vyřešit problémy ve středu zálohy. Mavuba, který má na kontě třináct startů za francouzskou reprezentaci, měl v Lille smlouvu až do roku 2019 a tým vedl jako kapitán. Jeho přestupní hodnota se podle webu Transfermarkt.de pohybuje kolem milionu eur.

Praha - Zjevný problém ve středu zálohy se fotbalová Sparta rozhodla vyřešit angažováním další posily, už desáté v tomto přestupním období.

Tým Andrey Stramaccioniho se rozšířil o někdejšího francouzského reprezentanta Rio Mavubu. Třiatřicetiletý záložník přichází z francouzského Lille, kde na jaře působil ve funkci kapitána, a na Letné podepsal tříletou smlouvu.

Kompletní přehled letních fotbalových přestupů v české lize Kompletní přehled letních fotbalových přestupů v české lize Prohlédněte zde

Mavuba přitom v Lille měl ještě dva roky smlouvu, ovšem na kolik Spartu přišel, klub nezveřejnil. Podle respektovaného webu Transfermakrt.de jeho aktuální tržní hodnota činí přibližně milion eur.

"Mám velkou radost, jsem nadšený, že můžu hrát za Spartu. Vnímám, že je to v Čechách velký klub a že chce vyhrát trofej," uvedl Mavuba podle oficiálního webu Sparty. "Je to skvělá příležitost, protože přicházím do země, kde mají všichni rádi fotbal. Stěhuji se sem s rodinou a těšíme se na život ve velkém městě."

"Kouzelník", jak se Mavubovi pro jeho skvělou kopací techniku přezdívá, má za sebou kromě Lille ještě štace v Bordeaux a Villarrealu, v OSC působí od roku 2008, o dva roky později s ním vyhrál Ligue 1 i francouzský pohár. Celkem v Ligue 1 odehrál přes čtyři stovky utkání.

"Sparta je nejpopulárnějším klubem v České republice, ale už tři roky nezískala titul. Takže se to budeme snažit společně napravit a doufám, že ligu vyhrajeme," řekl Mavuba pro web Lille, kde dělal kapitána.

"Je zde také možnost zahrát si základní skupinu Evropské ligy. A v neposlední řadě mě láká Praha, je to úžasné evropské hlavní město. Budeme tam společně s rodinou a moje děti se budou moci naučit dobře mluvit anglicky," dodal Mavuba.

Během svého působení v Lille si Mavuba připsal na své konto i jeden zajímavý incident, když se během zápasu pustil do hvězdy Paris Saint Germain Zlatana Ibrahimovice, kterému se za předchozí příkoří nebál vlepit políček.

Mavuba se narodil během občanské války nedaleko pobřeží Angoly, jeho otec, jenž také hrál fotbal na nejvyšší úrovni, pochází z bývalého Zairu (dnes DR Kongo). Francouzské občanství získal v roce 2004, kdy už měl za sebou mládežnickou kariéru v týmu Bordeaux. 

Za národní tým Francie následně odehrál třináct duelů včetně jednoho zápasu na mistrovství světa 2014 v Brazílii, kde nastoupil do zápasu proti Hondurasu.

reklama