reklama

Do ligy se vrací sudí Lerch i Hock, kvůli kterému chtěl Baroš cinkat klíči. Dostali druhou šanci

Ondřej Lerch v sezoně 2015/16 hrubě chyboval v utkání Olomouc-Plzeň, kdy nestandardně kouzlil s udělováním karet Ondřej Lerch v sezoně 2015/16 hrubě chyboval v utkání Olomouc-Plzeň, kdy nestandardně kouzlil s udělováním karet autor: ČTK
Listkiewiczova komise rozhodčích zveřejnila aktualizovanou podobu listiny rozhodčích pro I. a II. ligu

Praha - Do ligy se vrací dva staří známí, kteří ji před nedávnem opouštěli jako desperáti. Listkiewiczova komise rozhodčích však věří, že si Ondřej Lerch i David Hock zaslouží dostat mezi elitou svou druhou životní šanci.

Ben Haim, Kadlec, ale i Pacanda s Biničem. Podívejte se na nejdražší přestupy ligové historie Ben Haim, Kadlec, ale i Pacanda s Biničem. Podívejte se na nejdražší přestupy ligové historie Prohlédněte zde

Od komisí které řídí sudí v českých a moravských soutěžích, konkrétně v ČFL, MSFL a příslušných divizích, přišly na Strahov návrhy na 5 jejich nejlepších sudích. "A pánové Lerch a Hock byli z Čech doporučeni jako jejich jedničky mezi hlavními sudími, respektive asistenty," říká Petr Mlsna, místopředseda rozhodcovské komise pro profesionální fotbal.

"Vedli jsme o tom diskusi a nakonec se komise jednohlasně rozhodla návrat obou těchto rozhodčích na prvoligovou listinu podpořit. Po výkonnostní stránce u nich není problém, zavázali se nově k přijetí etických pravidel, které naše komise vyžaduje, a tak jsme se rozhodli dát jim druhou šanci," dodává Mlsna.

V sezoně 2015/16 zaujal Ondřej Lerch svým výkonem v utkání  Olomouc-Plzeň (0:2). V jeho průběhu došlo hned k několika sporným situacím, největší problém nastal v 66. minutě utkání.

V diskusi, která nastala po vyloučení domácího hráče Radakoviče, strčil olomoucký hráč Hála do sudího rukou. Lerch mu ukázal žlutou kartu, ale když si uvědomil, že by byla druhá v utkání a že by tedy Hálu musel také vyloučit, neučinil tak - a prohlásil, že tuto žlutou neudělil Hálovi, ale nedaleko stojícímu Vepřekovi. Před komisí rozhodčích, která mu neuvěřila, a posléze i před disciplinárkou Lerch opakovaně tvrdil, že kartu rozhodně uděloval Vepřekovi - televizní záběry (prohlédněte si je zde) však ukazovaly něco jiného.

Baroš psal o fotbalové žumpě

Co se týče asistenta Davida Hocka, tak ten kupříkladu společně s hlavním sudím Karlem Hrubešem přiměl Milana Baroše v dubnu 2015, po utkání Ostrava-Plzeň (0:2), k publikaci dvou tweetů. Tohle je první z nich:

Zápas opět přinesl hned několik diskutabilních situací. Ale o některých se diskutovat nedalo vůbec, třeba o ofsajdu, který právě David Hock odmával Milanu Barošovi, ačkoli v něm zjevně nebyl, nejméně o tři metry.

I proto tehdy Milan Baroš v podstatě vyzval k fotbalové revoluci:

Nakonec kvůli tomu skončil Milan Baroš před disciplinární komisí, od které dostal důtku. David Hock chyboval v dané sezoně opakovaně, kupříkladu v utkání Plzeň-České Budějovice zastavil vemi nadějný nájezd hostí na domácí branku opět zcela nesmyslně zdviženým ofsajdem. A podobných excesů měl víc i v sezoně následující.

Listkiewiczova komise je odstavila. A nyní vzala opět na milost

valná hromada FAČR Michal Listkiewicz Foto: Milan Kammermayer

To vše se dělo v časech, kdy komisi rozhodčí řídila Dagmar Damková či posléze Miroslav Tulinger. Loni v létě ustanovil tehdejší šéf svazu Miroslav Pelta novým předsedou komise rozhodčích polského experta Michala Listkiewicze. Ta pro ztrátu důvěry vyřadila z listiny trojici hlavních sudích Michala Patáka, Tomáše Kocourka a Ondřeje Lercha, mezi asistenty skončili právě David Hock s Robertem Hájkem.

Dvojice Lerch + Hock se tedy nyní, po roce, vrací. "Na oba bude jistě upřená trojnásobná pozornost diváků i médií. Naše komise každopádně věří, že budou podávat kvalitní výkony," podotýká Petr Mlsna.

Na listině sudích končí z věkových důvodů Pavel Peřina a Petr Vysloužil, z výkonnostních pak podle Mlsny Jan Váňa. Pokračovat nebude ani Michal Urban.

Naopak dalšími nováčky na listině sudích pro I. a II. ligu jsou vedle Ondřeje Lercha a Davida Hocka také Jan Dohnálek, Lukáš Lakomý, Michal Novák, Jiří Pečenka, Jiří Slabý a Jakub Vojkovský. Kompletní složení listiny najdete zde. "Rozhodčích přibylo i proto, že budeme z této listiny nově obsazovat i dorosteneckou ligu. Kluby si to přály, i proto, že v uplynulém ročníku došlo v této soutěži k několika ne zcela vydařeným rozhodcovským výkonům," konstatuje Petr Mlsna.

Komise škrtla delegáta Tulingera, přijde asi o sekretáře Ubiase

Z listiny ligových delegátů vypadl oproti uplynulé sezoně Miroslav Tulinger.

Listkiewiczova komise rozhodčích FAČR nakonec pokračuje v práci ve stejném složení jako v minulé sezoně. Vzhledem k úsporným opatřením Fotbalové asociace ČR, která kvůli dotační krizi hodlá zužovat počty zaměstnanců o dalších 6 osob, však patrně komise přijde o svého sekretáře Emila Ubiase, což je z hlediska její exekutivní činnosti velká komplikace.

Facebooková stránka autora: Luděk Mádl - Aktuálně.cz

Voráček si pozval k benefici sportovní hvězdy. Fandily i krásné missky, Lavi se vrhal na Kluka Puka Voráček si pozval k benefici sportovní hvězdy. Fandily i krásné missky, Lavi se vrhal na Kluka Puka Prohlédněte zde
reklama