Ďolíček branku neviděl. Bohemians remizovali se Slováckem

1. 11. 2019 19:59
Fotbalisté Bohemians 1905 remizovali v 15. kole první ligy se Slováckem 0:0 a v Ďolíčku neprohráli ani posedmé v sezoně. Slovácko v nejvyšší soutěži po třech výhrách za sebou poprvé naplno nebodovalo, ale sérii neporazitelnosti natáhlo na šest kol. Bodově se dotáhlo na třetí Mladou Boleslav, která má k dobru sobotní souboj v Olomouci.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Milan Kammermayer

První šanci měli domácí. V deváté minutě vystřelil Havel po kombinaci s Keitou z hranice vápna, ale jeho slabý pokus brankář Trmal v klidu kryl.

Slovácko poprvé zahrozilo v 21. minutě. Havlík vystihl Bartkovu přihrávku a vyslal do brejku Zajíce, jehož střelu před šestnáctkou zblokoval Bartek, který tak napravil předchozí chybu.

Ve 40. minutě Jindřiškovu přízemní střelu k tyči zkrotil Trmal nadvakrát. Na opačné straně Kalabiškova hlavička skončila těsně vedle branky, ale gólman Le Giang celou situaci jistil.

V úvodu druhé půli si poradil s nedůrazným pokusem Šašinky. V 55. minutě si na Jindřiškův roh naskočil Pokorný, ale trefil pouze střed branky. Také hosté zahrozili po standardní situaci, jenže Hofmann hlavičkoval jen do Le Giangovy náruče. Bohemians poté častěji drželi míč na kopačkách, ale výraznější příležitost kromě Pokorného hlavičky si nevypracovali.

Potřetí za sebou skončil ligový duel těchto týmů remízou. "Klokani" neprohráli v lize se Slováckem počtvrté po sobě a v Ďolíčku dokonce pošesté za sebou.

15. kolo první fotbalové ligy:

Bohemians Praha 1905 - 1. FC Slovácko 0:0

Rozhodčí: Franěk - Vlasjuk, Leška - Berka (video). ŽK: Jindřišek, Bartek - Hofmann, Trmal. Diváci: 3496.

Bohemians: Le Giang - Bartek, Hůlka, Pokorný, Podaný - Havel, Jindřišek, Rada, Vodháněl (76. Vaníček) - Nečas (78. Ugwu), Keita (90.+3 Köstl). Trenér: Klusáček.

Slovácko: Trmal - Reinberk, Hofmann, Kadlec, Divíšek - Havlík, Daníček - Kalabiška (72. Juroška), Šašinka, Navrátil - Zajíc (86. Sadílek). Trenér: Svědík.