reklama

Takový beton jsem nezažil, litoval Šimůnek. Teplice i podle trenéra vyhrály se štěstím

Teplický trenér Šmejkal se po prvním zápase ligy radoval z vítězství Teplický trenér Šmejkal se po prvním zápase ligy radoval z vítězství autor: ČTK
V úvodním duelu fotbalové ligy si z pražské Julisky odvezly tři body Teplice, o čemž rozhodl jediným gólem ve 46. minutě Roman Potočný. Obránce Jan Šimůnek tak po návratu z Německa s páskou na ruce nedovedl Duklu k vítězství.

Praha - Mnoho novinek se v pátek večer neslo českou fotbalovou ligou. Nová sezona odstartovala s novým názvem soutěže. Na Julisce po sedmi letech na lavičce neseděl Luboš Kozel, kterého nahradil Jaroslav Šilhavý, a trenérskou premiéru v lize prožil Daniel Šmejkal. Obránce Jan Šimůnek zase svůj návrat do Čech odehrál s kapitánskou páskou na ruce. Po prvním zápase ePojisteni.cz ligy se nakonec radovaly Teplice.

Jejich jednogólové vítězství se rodilo především přes pevnou obranu, která po celý zápas dokázala odrážet centrované míče a pokusy o zakončení Dukly. Naopak na druhé straně krátce po poločasové přestávce naběhl na centr Urmy z levé strany Roman Potočný a na zadní tyči hlavou nezaváhal.

Liga odstartovala těsnou výhrou Teplic na Dukle, jediný gól zařídil Potočný Liga odstartovala těsnou výhrou Teplic na Dukle, jediný gól zařídil Potočný Čtěte zde

U osudové chyby se nacházel i nově zvolený kapitán domácích Jan Šimůnek. "Chybovali jsme všichni, na pravé straně byl prohraný souboj, já prohrál souboj. Čekal jsem, že míč půjde na vápno, Urma to dloubnul na zadní tyč a bohužel tam jsem nezasáhl," popisoval Šimůnek.

Jeho premiéra tak nedopadla podle přestav. "Bohužel jsme jednou zaváhali v obraně a oni nás potrestali. My jsme na to nedokázali odpovědět. Ve druhém poločase jsme byli 35 minut lepší," litoval promarněné územní převahy.

Alespoň nějaké důvody k radosti ovšem měl. "Volba kapitánem samozřejmě potěší, já jsem to nečekal, protože jsou tady jiní kluci, včetně odchovanců. Velmi si toho vážím, ale na hřišti je to jedno. Já jsem chtěl vyhrát a hrozně mě to mrzí. Musíme zvednout hlavu a připravit se na příští zápas," burcuje své spoluhráče.

Po pátečním utkání si posteskl na pasivní hru Teplic. "Na takový styl jsem byl zvyklý, v Kaiserslauternu i Bochumi jsme hráli o postup a horší týmy proti nám stály vzadu a museli jsme hrát do plných. K tomu bych dnešek přirovnal, ale až takový beton jsem tam nezažil," přirovnal.

Teplice mají nového trenéra, ze Sokolova přichází Šmejkal Teplice mají nového trenéra, ze Sokolova přichází Šmejkal Čtěte zde

Že byla Dukla lepším celkem, nepopíral ani hostující trenér Daniel Šmejkal. Tempo prvního poločasu podle něj odpovídalo začátku soutěže. Od třicáté minuty pak domácí drželi optickou převahu, pořádně ale zatlačili až po brance Potočného.

"Povedl se nám vstup do druhého poločasu, vstřelili jsme gól. Postupem času si Dukla vytvořila tlak, ale odolali jsme, podržel nás brankář a měli jsme štěstí. Jsem rád, že jsme vyhráli," radoval se Šmejkal.

Přestože se jednalo o jeho první zápas v nejvyšší soutěži, rozdíl ve vítězných pocitech oproti druhé lize, v níž vedl Sokolov, či slávistické juniorce nevidí. "Vítězství je nádherný pocit, víc k tomu nejde říct. V emocích není rozdíl, vždy jsem měl velkou radost. Jsem šťastný," řekl.

reklama