reklama

Dukla vzala exsparťany, na kemp jedou Podaný, Jeslínek a Kušnír. Smlouvu už dostal Šimůnek

Ondřej Kušnír ještě v dresu pražské Sparty, kdy atakoval i reprezentační dres Ondřej Kušnír ještě v dresu pražské Sparty, kdy atakoval i reprezentační dres autor: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz
Ve fotbalové Dukle se rozhodli vsadit na zkušené hráče, kteří v minulosti prošli mimo jiné Spartou. Na kemp do Rakouska s ní odjeli i Podaný, Jeslínek a Kušnír.

Praha - V létě sice Julisku opustil Tomáš Berger, který dal přednost dresu Bohemians, jenže jiná známá jména se teď do Dukly Praha začala hrnout v roli nově příchozích.

Klub už před několika dny uzavřel smlouvu s 29letým obráncem Janem Šimůnkem, který po stříbrném MS "20" v Kanadě v roce 2007 přestupoval ze Sparty do Wolfsburgu. V Německu si pak zahrál i za Kaiserslautern či Bochum.

A teď se v kádru trenéra Jaroslava Šilhavého objevují další ostřílení borci, kteří v minulosti mimo jiné prošli soupiskou pražské Sparty.

"Na soustředění do Rakouska s Duklou odjeli i Jakub Podaný, Ondřej Kušnír a Jiří Jeslínek. Ve všech případech už je tam uzavřená ústní dohoda o tom, že s nimi Dukla podepíše i smlouvu," říká Pavel Zíka z agentury Global Sports, která zmíněné trio zastupuje.

Devětadvacetiletý levonohý hráč Jakub Podaný už toho prošel hodně, zkušenosti sbíral i v řeckém Kalloni a stal se s Kalkatou mistrem v prvním ročníku indické profesionální ligy. Minulou sezonu odehrál ve Slovanu Bratislava.

Pravý obránce Ondřej Kušnír (32 let) má na kontě i 4 reprezentační starty. Po čtyřech letech ve Spartě kopal v Liberci, pak v Kazachstánu za Tobol Kostanaj a přes Sigmu Olomouc se před rokem dostal do Rapidu Bukurešť.

V jeho dresu se potkal i s Jiřím Jeslínkem, nyní 28letým ofenzivním hráčem, v jehož pestrém fotbalovém životopisu najdeme vedle několika českých klubů včetně Sparty taktéž Tobol Kostanaj, ukrajinský Krivoj Roh či slovinské Celje.

reklama