reklama

Evropskou blamáž odnesl Hapal. Spartu zatím povede Ščasný, klub bude hledat nového kouče

Pavel Hapal Pavel Hapal autor: Milan Kammermayer
Porážka 0:2 ve druhém předkole Evropské ligy proti Spartaku Subotica srazila hlavu trenéru fotbalové Sparty Pavlu Hapalovi. Klub to oznámil na svém webu.

Praha - Už po druhém soutěžním zápase nové sezony končí na trenérské lavičce fotbalové Sparty Pavel Hapal. Mužstvo na přechodné období přebírá sportovní ředitel Zdeněk Ščasný. Vedení klubu tak zareagovalo na čtvrteční porážku 0:2 ve 2. předkole Evropské ligy se Spartakem Subotica a bude hledat nového kouče.

"Výkony týmu nebyly dlouhodobě podle našich představ a situaci jsme po předvedeném výkonu a výsledku v Srbsku museli řešit. Zbývají pouze dva dny do ligového utkání v Jablonci a za šest dní odveta se Suboticou. Očekáváme zcela odlišný přístup a obě utkání chceme zvládnout. Převzetí týmu sportovním ředitelem považujeme za řešení dočasné," říká generální ředitel klubu Adam Kotalík.

To potvrzuje i Ščasný. "Do Sparty jsem v zimě nepřišel s ambicí mužstvo trénovat. Nechtěl jsem tým z pozice kouče převzít ani po odvolání kouče Stramaccioniho. Jde o řešení skutečně jen na nezbytně nutnou dobu. Nicméně ihned se musíme začít připravovat, chceme zvládnout nedělní ligové utkání i odvetu 2. předkola Evropské ligy," prohlásil.

Devětačtyřicetiletý Hapal tým převzal teprve v březnu, kdy vystřídal Andreu Stramaccioniho. Na Letné měl smlouvu do června 2020. Kvůli příchodu do Sparty se vzdal angažmá u slovenské reprezentace do 21 let. Ve 12 ligových zápasech zaznamenal šest výher, pět remíz a jednu porážku.

Už v přípravě se ale tým trápil, v úvodním ligovém kole sice udolal nováčka z Opavy 2:0, ovšem se Suboticou propadl herně i výsledkově a hrozí mu brzký konec v Evropě.

Pozvednout výkonnost se pokusí Ščasný, který na lavičku Sparty přichází potřetí. Vedl ji už v letech 1998 až 1999 a 2015 až 2016. Celkem na Letné odkoučoval 90 ligových zápasů. V prosinci se ve Spartě ujal role sportovního ředitele právě on vybíral v březnu Hapala jako nového kouče.

Národní divadlo vyhořelo jednou, Sparta opakovaně. Tak sociální sítě hodnotí porážku Pražanů Národní divadlo vyhořelo jednou, Sparta opakovaně. Tak sociální sítě hodnotí porážku Pražanů Prohlédněte zde
reklama