reklama

Faktor Krmenčík. Šance Slavie na titul může pohřbít střelec, za nějž červenobílí nabízeli 80 milionů

Viktoria Plzeň vs. Baník Ostrava (Krmenčík, Limberský) Viktoria Plzeň vs. Baník Ostrava (Krmenčík, Limberský) autor: Tomáš Liška
Mocně Slavia v létě lanařila plzeňského střelce Michaela Krmenčíka. Tak mocně, že za něj nabízela odstupné osmdesát milionů korun. Plzeň si svého střelce podržela a udělala zatraceně dobře; Krmenčík ji nyní táhne za titulem.

Plzeň - Nechybělo moc a Michael Krmenčík v neděli ve Štruncových sadech vyběhl ve slávistickém dresu. Rekordní transfer však vedení Plzně smetlo ze stolu a nyní se může těšit ze svého rozhodnutí. Vytáhlý útočník nastřílel v 17 zápasech 14 branek a na sedm asistoval.

Hattrick? Ten snad nikdy nedám. Asi jsem jen dvougólový střelec, usmíval se plzeňský Krmenčík Hattrick? Ten snad nikdy nedám. Asi jsem jen dvougólový střelec, usmíval se plzeňský Krmenčík Čtěte zde

Slavia si na západ Čech jede pro zachování šancí na titul, na Plzeň ztrácí jedenáct bodů. Pokud ji sešívaní chtějí ještě prohnat, musí brát tři body. Kvalitativně jsou na tom oba soupeři stejně, v neděli se očekává vyrovnaný souboj, který můžou rozhodnout individuality.

Třeba Michael Krmenčík.

"Krmen je fotbalista s obrovskou kvalitou. Dokazuje jak v zápasech, tak na trénincích. Je to komplexní typ útočníka, který je silný, rychlý, ale už i technický. A hlavně gólový. Právem je nejlepším střelcem ligy," říká slovenský záložník Jakub Hromada, který s ním odkopal ve Viktorii loňskou sezonu.

Rodák se západočeských Kraslic ovšem nikdy nebyl zářivým talentem, za nímž by posílal skauty Real Madrid. Cestu do ligy si musel mladý Krmenčík prošlapat hezky postupně a někdy to dost bolelo. "Trénoval jsem Vlašim, on tam kopal přede mnou. Vím, že ho tam moc nestavěli, a když ho poslali na hřiště, tak na něj fanoušci nadávali," píše ve svém blogu pro Aktuálně.cz zkušený kouč Vlastimil Petržela.

Krmenčík se kromě Vlašimi protoulal i hostovačkami v Sokolově, Čáslavi, Ostravě a Dukle. V lednu 2016 se vrátil do Plzně a pustil se do boje s konkurencí. "Co mám informace, tak už byli trenéři rozhodnutí, že ho pošlou pryč. Jenže pak se někdo zranil a Krmenčík zůstal. A za důvěru se jim odvděčil tak, jak to asi nikdo nečekal," říká Robert Vágner, bývalý útočník Plzně nebo pražské Slavie.

Už v minulé sezoně nastřílel třináct branek, v té současné ještě přišlápl plyn. Třeba Lugano ve čtvrtečním duelu vyřídil dvěma góly, třetí vypracoval pro Čermáka. UEFA ho dokonce vyhlásila nejlepším hráčem 4. kola Evropské ligy.

 "Teď mu to střílí skvěle. Není žádný super technik, hraje jednoduše. Jde do všeho naplno a dokáže si najít místo, kde má být," vysvětluje Petržela.

"Za poslední rok a půl strašně vyzrál," souhlasí Vágner.

Existuje však jedna věc, která jeho excelentní výkony sráží. Až na zem. V září sice prohlašoval, že po kritice své maminky upustí od teatrálních pádů, ale neuběhly ani tři týdny a švihnul sebou v utkání se Zlínem, za což také stal trest od disciplinární komise ligové asociace.

"No jasně, tohle mu škodí. Padá trochu víc, než by měl. Ale já věřím tomu, že díky zkušenostem, které získá, a jak ještě víc vyzraje, tak od toho upustí," říká Robert Vágner.

Ve jménu královny. Plzeňští rytíři dostali švýcarské soky na kolena Ve jménu královny. Plzeňští rytíři dostali švýcarské soky na kolena Prohlédněte zde
reklama