Fanoušek Slovácka napadl vlastního brankáře. Není to normální, mrzelo Heču

Marek Janoš Marek Janoš
9. 9. 2016 21:44
Vypjatou atmosféru souboje moravských rivalů zvládl lépe Zlín a Slovácko porazil 3:1. Naopak hořkost porážky neunesli někteří domácí fandové a dostali se do konfliktu s pořadatelskou službou. Jeden z nich pronikl na hřiště, slovně napadl domácího brankáře Milana Heču a ohnal se po něm pěstí.

Uherské Hradiště – Fotbalový zápas nesmiřitelných krajských rivalů mezi Slováckem a Zlínem zvládl lépe Zlín. Hosté přečkali špatný první poločas, ve kterém Slovácko z mnoha šancí vstřelilo jen jednu branku a sami třikrát udeřili ve druhé půli. Závěr zvládli „ševci“ výborně. Nervy neudrželi naopak domácí fanoušci a dostali se do konfliktu s pořadateli.

Stav 2:1. Slovácko v poslední minutě zápasu kopalo penaltu, ale Ťok trefil jen tyč. Při následném rohu zkusili domácí vabank i s brankářem v útočném vápně, jenže Zlínští míč odkopli, Jordan pohodlně přeběhl polovinu hřiště a bez potíží zakončil do prázdné branky.

To už bylo na některé příznivce domácích příliš a pustili se do konfliktu s ochrankou. Několik z nich proniklo na hřiště a jeden dokonce zaútočil na domácího brankáře Milana Heču. Slovně i fyzicky. „Asi se k tomu nechci vyjadřovat,“ soukal ze sebe zdrcený brankář. Spíš než vztek cítil zklamání. „Ať si sáhne do svědomí, přece to není normální,“ hlesl.

„Oni vytěžili z minima maximum. Prostě jsme nebyli produktivní, ale hráli jsme dobrý fotbal. Bojovali jsme, byli jsme lepší. Když se potom lidi takto zachovají, tak to je hrozné,“ mrzelo jej. Ze střetu si žádný šrám neodnesl.

Zápas ustoupil kvůli bezpečnostním rizikům slavnostem vína v Uherském Hradišti a provázely jej zvýšená bezpečnostní opatření. Místní policisté si k utkání přizvali i posily z Jihomoravského kraje, Slovácko pro utkání zajistilo posílenou pořadatelskou službu.