reklama

Fanoušků je nám líto. Ale že bych se cítil být v ohrožení? O tom nepřemýšlím, tvrdí Stramaccioni

Andrea Stramaccioni Andrea Stramaccioni autor: Aktuálně.cz
V průběhu podzimní sezony se na jeho hlavu snáší čím dál větší kritika a po prachbídném výkonu Sparty v derby tlak na jeho osobu ještě výrazně zesílí. „Chápu, že jsou na nás všichni naštvaní. S tím musíte počítat, když prohrajete jakékoli derby,“ prohlásil italský kouč Andrea Stramaccioni po porážce 0:2 v Edenu.

Praha - Větší agresivita při bránění standardních situací. To byl hlavní nedostatek, který u fotbalistů Sparty jejich trenér Andrea Stramaccioni v derby nejvíce postrádal.

Slavia rozhodla derby ve druhé půli. Utkání ovlivnila nesprávná rozhodnutí sudího Jílka Slavia rozhodla derby ve druhé půli. Utkání ovlivnila nesprávná rozhodnutí sudího Jílka Čtěte zde

"Zápas rozhodla standardní situace, přestože právě jejich bránění jsme v týdnu hodně věnovali. Věděli jsme, že Slavia bude mít na hřišti čtyři stejně nebezpečné hráče ze vzduchu, jako je Milan Škoda. A přesto jsme po jedné ze standardek inkasovali," nachází důvody porážky jednačtyřicetiletý kouč.

Sparta nyní ztrácí na svého rivala čtyři body, a pokud v dohrávce porazí Plzeň Zlín, její ztráta na Viktorii se rozroste na mohutnou ztrátu deseti bodů. To je situace, kterou už trenérský štáb Letenských ustát nemusí.

"Nejsem typem člověka, který před každým zápasem nebo po něm přemýšlí, co se může stát. Soustředím se na svou práci," namítá Stramaccioni.

Podle jeho slov jde o jeden prohraný zápas. "Zažil jsem spoustu derby. Když vyhrajete, jste nejlepší, v opačném případě jste zase ti nejhorší. Působíme v tak důležitém klubu jako Sparta, rozumím tomu, že jsou všichni zklamaní z týmu a z trenéra. Ale tahle práce není jednoduchá. To, o co se snažíme, není záležitost na jeden zápas, ale dlouhodobější výzva. To ale nic nemění na tom, že nám je fanoušků líto, chtěli jsme pro ně vybojovat důležité vítězství, což se nám bohužel nepodařilo."

Dojem ze zpackaného derby mu zřejmě nevylepšil ani Costa, který se po dvou žlutých faulech nechal zbytečně vyloučit. Sparta tak přišla o možnost vytvořit si tlak, naopak sama inkasovala v nastaveném čase.

"Na Costově výkonu se výrazně projevilo to, že tam patrně došlo k něčemu mezi ním a Škodou. Najednou začal být až moc agresivní v osobních soubojích. Udělal tři hloupé fauly, po jednom z nich jsme inkasovali branku, po těch dvou dalších uviděl žluté karty. Nechci to na něj házet, ale s jeho chováním na konci zápasu určitě nemůžu být spokojený," vysvětloval Stramaccioni.

Sparťané při pochodu před derby odpalovali dýmovnice. Policie několik fanoušků zadržela Sparťané při pochodu před derby odpalovali dýmovnice. Policie několik fanoušků zadržela Čtěte zde

Costovou omluvou může být to, že na stoperu pouze zaskakoval. Do středu defenzivní čtyřky ho totiž poslaly virózy a zranění, které zdecimovaly zadní řady Sparty. Lukáš Štetina se vrátil nemocný ze srazu slovenského národního týmu, viry dostaly i Davida Hovorku.

"Pro Costu to nebyla jednoduchá situace, protože se připravoval do pátku jako levý bek. Měl dva dny na to, aby se připravilo jako stoper, i když na něm občas hrává, není to jeho obvyklá pozice. A nebyla to jednoduchá pozice ani pro nás, protože máme mimo tři stopery," postěžoval si italský kouč.

Zápas by se podle něj vyvíjel jinak, kdyby rozhodčí Jan Jílek vyloučil po faulu na Václava Kadlece slávistického beka Jana Bořila. Ale také v případě, že by uznali zcela regulérní gól, který vstřelil Milan Škoda v 29. minutě. "Dnes rozhodčí nebyli v ideálních pozicích na to, aby mohli posoudit správně alespoň jednu z těch sporných situací. Nemyslím to jako kritiku rozhodčích, ale zápasu by určitě prospělo to, kdyby byl k dispozici systém Goal-line Technology, který už v Itálii běžně funguje," dodal kouč.

V derby plném chyb rozhodčích byli slávisté lepší. Slavil i Badman z Tribuny Sever V derby plném chyb rozhodčích byli slávisté lepší. Slavil i Badman z Tribuny Sever Prohlédněte zde
reklama