62. Lingr
65. Kuchta
72. Krmenčík (pen.)
76. Schranz

Vítejte u on-line přenosu z utkání 8. kola Fortuna:Ligy mezi Bohemians a Slavií. Malé pražské derby startuje v neděli 19. září v 19 hodin a živě jej vysílá stanice O2 TV Fotbal.

Bohemians neměli úplně ideální vstup do sezóny a prvních pět kol nepoznali radost z vítězství. Připsali si dvě prohry a tři remízy. V posledních zápasech se možná pro Klokany začalo blýskat na lepší časy. Vše odstartovala pohárová výhra 6:0 v Sokolově, na kterou Bohemka navázala vítězstvím 4:2 s Teplicemi a 3:1 v Zlíně. V tabulce si tak polepšili na 8. příčku, kterou drží se ziskem 9 bodů.

Pavel Osmančík
Pavel Osmančík | Foto: ČTK

Slavia v letošním ročníku ještě v lize neprohrála a díky pěti výhrám a jedné remíze má na kontě 16 bodů, které jí vynesly 3. pozici. Toto umístění však může být ještě lepší, jelikož Plzeň a Sparta mají o dva duely více.

Sešívaní navíc navázali na dobré výsledky z Fortuna:Ligy i v Konferenční lize, když v jejím úvodním utkání udolali bundesligový Union Berlín 3:1. O tři body se svými góly postarali Bah, Kuchta a Masopust.

Úvodní sestavy:

Bohemians: Le Giang - Dostál, Köstl, Krch, Vondra - Ljovin, Květ - Keita, Hronek, Fulnek - Chramosta

Náhradníci: Bačkovský - Jindříšek, Koubek, Kovařík, Bederka, Nový, Necid.

Slavia: Mandous - Masopust, Takács, Ousou, Bořil (C) - Holeš, Samek - Bah, Stanciu, Schranz - Kuchta.

Náhradníci: Kovář - Oscar, Ekpai, Ševčík, Traoré, Lingr, Krmenčík.

Slavia sice proti Berlínu dokázala vyhrát úvodní duel Konferenční ligy, ale přišla v něm o dalšího stopera.

Hráči obou týmů nastupují na hrací plochu a za malou chvíli utkání začne. Slavia nastoupí v tradiční sešívané kombinaci a Klokani se představí v zeleno-bílém provedení.

Domácí kotel zapálil před úvodním hvizdem dýmovnici, po které se nad trávníkem vznáší dým. Začátek se tak na chvíli odkládá.

1.

Utkání právě začalo.

1.

Aleš Mandous musel vyběhnout hodně rychle z brány daleko za pokutové území, aby odkopl míč před sprintujícím Chramostou.

2.

Další atak domácích je zastaven kvůli ofsajdu Chramosty, který je tak v úvodních okamžicích hodně vidět.

3.

Ousou propadl na útočné polovině a Klokani mohli zaútočit do otevřené obrany. Finální přihrávku ale nakonec zastavil Takács.

4.

Klokani rozehrávali standardní situaci, po které se na odraženém míči opřel do balónu Vondra. Jeho projektil letěl vysoko nad.

6.

Kombinace Fulneka s Keitou nebyla úspěšná a hosté zachytili sklepnutí druhého jmenovaného a mohou útočit.

7.

Bah si naběhl do šestnáctky, kde akci Slavie trochu zbrzdil. Nakonec však nabil Schranzovi, který zpoza vápna přestřelil.

8.

Bah si poté velmi dobře naběhl po pravé straně a dostal pěknou přihrávku do vápna. Jeho pas před bránu však srazili domácí na roh.

9.

Z něj ovšem hosté nedokázali zahrozit a následně se neujal ani další centr před Le Gianga, který bude moci odkopávat.

9.

Kuchta nabral velkou rychlost a v osobním souboji povalil Vondru. Sudí poté k nelibosti hostujícího útočníka píská nedovolený zákrok.

10.

Slavia nyní kombinuje na polovině Bohemky, ale zatím se nedostává centru či ohrožení Le Giangovy brány.

12.

Keita dokázal prodloužit míč za sebe, ale tam operovali stopeři Slavie, od kterých začne další kontr hostů.

13.

Slavia to znovu zkoušela středem hřiště, ale domácí hráči se nenechali zaskočit a po další nepřesnosti soupeře budou moci vhazovat.

14.

Keita i přes faul dokázal udržet míč a rozehrát jej do strany na Fulneka. Ten ovšem proti třem slávistům neuspěl.

15.

První dobrou možnost měli hosté. Schranz si skvěle zpracoval pas za obranu a prudce vypálil. Jeho pokus však zablokoval Köstl.

16.

Poté z levé strany vápna pálil nebezpečně Stanciu, ovšem Le Giang jeho pokus vyrazil parádním zákrokem.

17.

Hosté poté rozehrávali přímý kop po faulu na Baha, nicméně Klokani se i nyní zvládli ubránit.

18.

Kombinace Slavie vyústila v centr zleva, který letěl na zadní tyč, kde před Takácsem zahráli domácí na roh.

19.

Nyní se už hosté protlačili k zakončení. Kuchta se ovšem pro hlavičku musel vracet a slabý pokus doplachtil do rukavic Le Gianga.

20.

Takács posléze fauloval v souboji Keitu a píská se proti hostům. Takács si navíc při souboji přivodil menší zranění s musí být ošetřen.

21.

Tak to není dobrá zpráva pro Jindřicha Trpišovského. Takács odkulhává z hrací plochy a bude muset střídat.

22.

Bohemians dávají gól! Klokani dokázali krátkou přesilovku využít a ujímají se vedení. Slavia sice odvrátila centr, ale pouze k Fulnekovi, jehož rána byla sražená na roh malého vápna, odkud prostřelil Mandouse JAN CHRAMOSTA.

22

Zraněný Ladislav Takács je nahrazen Petrem Ševčíkem. Do stoperské dvojice se tak zřejmě zasune Tomáš Holeš.

23.

Keita se poté protlačil k hlavičce a svůj pokus umístil hezky k tyči. Tam ale Mandous dokázal dostat své tělo a míč lapil do rukavic.

24.

Ousou nyní v souboji u střídaček sice zasáhl míč, ale i přesto je pískáno proti Slavii.

25.

Další centr poté letěl do vápna hostů, kde se znovu ke střele dostal Chramosta, jehož zakončení bylo sraženo znovu na rohový kop.

26.

Rohu se následně Slavia ubránila, nicméně z třiceti metrů pálil Dostál. Jeho pokus ovšem zkrotil v rukavicích Aleš Mandous.

27.

Le Giang posléze musel zasahovat před svou bránou, kde zlikvidoval přihrávku z levé strany.

28.

Kuchta nepříjemně dotíral na Krcha, který však celou situaci skvěle ustál a poté ještě elegantně rozehrál.

29.

Bah se dokázal vyhnout ofsajdu a z pravé straně šestnáctky hledal před bránou své kolega. Jeho pas ovšem srazili domácí do moci Le Gianga.

30.

Masopust již mohl centrovat z pravé strany, ale raději ještě zvolil postupnou kombinaci a Slavia dále okupuje polovinu domácích.

31.

Souhra sešívaných ovšem nevedla k dalšímu ohrožení Le Gianga a navíc se Masopust dopustil nedovoleného zákroku vůči Fulnekovi.

32.

Masopust posléze znovu fauloval. Tentokrát to před pokutovým územím odnesl loktem do žeber domácí Vondra.

34.

Fulnek se snažil utancovat Baha, kterému navíc přispěchal na pomoc Masopust. Domácí ovšem ještě míč udrželi a budou vhazovat.

35.

Kuchta si dobře pokryl míč a snažil se rozehrát rychlý protiútok. Vondra ho ovšem stáhl k zemi, za což je potrestán žlutou kartou.

36.

Krch nyní situaci jen kontroloval před Kuchtou a domácí budou opět vhazovat.

37.

Velká možnost pro Slavii. Bah si výborně naběhl za obranu a z pravé strany vápna přihrál na malý čtverec do tutovky Kuchtovi, který ovšem před odkrytou bránou promáchl.

38.

Bohemians velmi dobře napadali rozehrávku Slavie, která nakonec uvede míč do hry autovým vhazováním.

40.

Bohemka měla před chvílí možnost dalšího rohu, který Ljovin s Květem rozehráli nakrátko. Kombinace po zemi vyústila v prudkou ránu Dostála, který napálil jen bránícího Kuchtu.

42.

Ševčík se snažil odcentrovat před bránu, ovšem trefil skluzujícího soupeře a nakonec šel míč do zámezí právě od hostujícího záložníka.

43.

Bořil se nyní zlobil na své kolegy, že lépe nezareagovali na vzniklou situaci a Bohemka bude moci vhazovat.

44.

Masopust nyní pokazil slibně se rozvíjející akci, když příliš přetáhl svůj centr. Slavia ovšem pokračuje v útoku.

45.

Vyrovnání měl v poslední minutě první půle na kopačce Samek. Stanciu procedil zpětnou přihrávku mezi nohama soupeře a z hranice vápna pálil osamocený Samek. Ten ovšem však bránu Le Gianga přestřelil.

45+1

V první půli je nastavena 1 minuta.

45+1

Skončil první poločas.

První půle je za námi a v Ďolíčku zatím Slavia nepotvrzuje roli favorita, byť se o první hrozby zasloužila ona. Schranz ani Stanciu ovšem Le Gianga nepřekonali. Hosté navíc poté přišli o Takácse, který se zranil v souboji s Keitou a domácí potrestali krátkou přesilovku. Po standardní situaci se prosadil Jan Chramosta. Krátce poté ještě hlavou zahrozil Keita, ale posléze se již Slavia snažila o srovnání. K tomu měl nejblíže Kuchta, který netrefil před bránou přihrávku Baha a po něm tak Samek, jenž v poslední minutě ve vyložené pozici přestřelil. Klokani si tak do kabin odnášejí jednobrankové vedení.

46.

Začal druhý poločas.

46.

Slavia udělala do druhé půle dvě změny. Na plac přišli Ondřej Lingr a Michael Krmenčík a v kabině již zůstali Lukáš Masopust a Daniel Samek.

48.

Lingr se šikovně dostal do šestnáctky, ovšem tam se mu nepodařilo přesně přihrát před bránu.

49.

Na rohový kop si nejvýše vyskočil Schraz, jenž ovšem zakončil v záklonu do náruče Le Gianga.

50.

Nákop Stancia měl směřovat na Baha, ovšem ten nezareagoval adekvátně a míč opustil hrací plochu.

51.

Šikovná kombinace hostů. Schranz si naběhl na příhru do vápna, avšak jeho pas byl sražen na roh.

52.

Le Giang následně při rohu chyboval a při pokusu o vyboxování míč propadl za něj. Z prázdné brány jej poté musel vykopnout jeden z domácích.

52.

Závar ve vápně Bohemky ke gólu nevedl. Po pádu Bořila se ještě zkoumá video a je dost možné, že se bude kopat penalta.

53.

Sudí Berka se jde podívat na video, aby zkontroloval zákrok Köstla na Bořila.

55.

Po kontrole videa nařizuje sudí Berka pokutový kop pro Slavii!

56.

Slavia dává gól! Sešívaní využívají nabídnuté šance a srovnávají krok. Pokutový kop si vzal na starost NICOLAE STANCIU, který poslal míč ze svého pohledu k pravé tyči, zatímco Le Giang zvolil kout opačný.

58.

Sešívaní se snaží využít euforie po vstřelené brance, ale po dalším rohovém kopu se druhé branky nedočkali.

59.

Jan Kuchta se v šestnáctce nedokázal prosadit a navíc se s míčem dostal do zámezí.

61.

Hronek po hodině hry fauloval Ousoua a sudí Berka tasí žlutý kartónek.

62.

Slavia dává gól! Sešívaní po chvíli otáčejí stav utkání. Kuchtův centr propadl šťastně až k ONDŘEJI LINGROVI, který z malého vápna dokázal procedit míč přes Le Gianga do sítě.

65.

Slavia dává gól! Tak to je pro domácí šok, jelikož během devíti minut inkasují již potřetí. Slabou hlavičku po rohovém kopu Le Giang nedokázal zkrotit a chybu domácího brankáře potrestal JAN KUCHTA, který pohotovou dorážkou doklepl míč do sítě.

67.

Klokani následně rozehrávali další standardku, avšak centr tentokrát nebyl z kategorie přesných.

68.

Domácí lavička reaguje 4 změnami. Odpracováno mají Roman Květ, Ibrahim Keita, Jakub Fulnek a Jan Chramosta. Na jejich místa nastupují Matěj Koubek, Martin Nový, Jan Kovařík a Tomáš Necid.

69.

Kovařík se ihned představil nedovoleným zákrokem na Stancia a Slavia bude moci rozehrávat na polovině soupeře.

71.

Kuchta se prodíral do velkého vápna, kde je poslal k zemi jasným faulem Köstl. Je tady druhá penalta pro Slavii.

72.

Slavia dává gól! Sešívaní proměňují i druhý pokutový kop a o osudu duelu je nejspíš rozhodnuto. MICHAEL KRMENČÍK napálil míč nekompromisně do horního rohu, kde Le Giang neměl nárok zasáhnout. Pro hostujícího útočníka se jedná o první gól v sešívaném dresu.

75.

Tomáš Necid mohl zkorigovat skóre, ale svou hlavičku nasměroval těsně vedle.

76.

Slavia dává gól! Hosté ubránili rohový kop a podnikli smrtící kontr, po kterém slaví pátý gól. Ševčík dobrým pasem vyslal míč na hlavu Krmenčíka, jenž hlavou prodloužil balón do šance IVANU SCHRANZOVI, jenž v tutovce poslal svou střelu o břevno za brankovou čáru.

77.

Jan Kuchta je posléze stažen ze hry a místo něj si zahraje Ibrahim Traoré.

78.

Střídají také domácí. Daniel Köstl pouští do hry Jiřího Bederku.

80.

Lingrův centr směřoval na zadní tyč, kde na něj ovšem nedosáhl Schranz. Bude se tak jen kopat od domácí brány.

81.

Dnešní utkání sleduje 5 485 diváků.

83.

Další útok Klokanů nemůže pokračovat, jelikož se v ofsajdovém postavení nacházel Tomáš Necid.

84.

Bah se nyní odhodlal k pořádnému výletu. Od vlastní šestnáctky táhl míč až po tu soupeřovu, ale těsně před ní jej čistě odzbrojili zadáci Klokanů.

85.

Bohemka nyní odmítla velkou šanci na korekci. Hronek již mohl pálit tváří v tvář Mandousovi, ale ještě volil přihrávku před bránu, kde se domácím nepodařilo propálit bránící hráče. Následně se navíc mává a píská ofsajd.

86.

Ivan Schranz posléze pouští do hry Ubonga Ekpaie.

87.

Domácí znovu odmítli druhou branku zápasu. Jan Kovařík se vyhnul ofsajdu a z levé strany vápna napálil jen břevno Mandousovy brány.

88.

Nový nyní napřáhl ke střele z pětadvaceti metrů, avšak napálil jen dobře postaveného Holeše - roh pro domácí.

89.

Slavia ale dokázala dostat balón do bezpečí a před sprintujícím Ekpaiem musel domácí zahrát do autu.

90.

Slavia ještě v poslední minutě vybojovala další rohový kop.

90.

Hlavní rozhodčí nastavuje 3 minuty.

90+1

Hosté zvolili raději rozehrávku nakrátko a chvíli ještě okupovali velký čtverec soupeře. Poté se však již Klokani dostávají k míči a budou vhazovat.

90+2

Bohemka si v závěru vypracoval již třetí gólovku. Bederka se zjevil na zadní tyči nikým nehlídaný, ale v jasné šanci napálil jen přesunujícího se Mandouse.

90+3

Nico Stanciu to ještě zkoušel z hranice šestnáctky technickou ranou, ale bránu Bohemky těsně minul.

90+3

Utkání právě skončilo.

Je dobojováno. Bohemka v první půli přežila dvě dobré šance soupeře a ve 22. minutě se dostali do vedení. Po standardní situaci se prosadil Jan Chramosta. Poté se sešívaní tlačili za vyrovnáním, avšak Kuchta se Samkem skórovat nedokázali.

Druhá půle však již patřila hostům. V 55. minutě nařídil sudí Berka po kontrole videa penaltu, kterou o minutu později proměnil Nicolae Stanciu. O šest minut poté dokonal obrat Ondřej Lingr, ale to z pohledu hosté ještě nebyl zdaleka vše. V 65. minutě potrestal chybu Le Gianga dorážející Jan Kuchta. V 72. minutě se kopala penalta po faulu na Kuchtu a o první trefu v sešívaném dresu se postaral Michael Krmenčík. V 76. minutě proměnil rychlý brejk Slavie v pátý gól Ivan Schranz a o osudu duelu bylo rozhodnuto. Bohemians měli nicméně z závěru zápasu tři gólové šance, ale ani jednu z nich neproměnili. Slavia tak po velké obratu slaví zisk tří bodů a prodloužení rekordní série neporazitelnosti v rámci nejvyšší soutěže.

Z mé strany je to vše. Přeji hezký zbytek večera a u dalších on-line přenosů na počtenou.