reklama
17:00 • Fortuna:Liga • 32. kolo
4:5
2:2
Synot liga - FK Mladá Boleslav logo
Mladá Boleslav
Synot liga - AC Sparta Praha - logo
Sparta
  • 12. Škoda
  • 43. Škoda
  • 48. Zmrhal
  • 90+4 Budinský
  • 9. Wiesner
  • 40. Moberg Karlsson
  • 54. Hancko (pen.)
  • 70. Hancko
  • 90+1 Polidar

Vítejte u online přenosu z utkání 32. kola Fortuna:Ligy mezi Mladou Boleslaví a Spartou. Zápas začíná v neděli 16. května v 17 hodin a živě jej vysílá stanice O2 TV Fotbal.

Mladá Boleslav má již jistotu záchrany v kapse a to i díky třem výhrám z posledních pěti duelů. Momentálně má na svém kontě 33 bodů, které jí vynesly 13. příčku ve Fortuna:Lize. Na poslední dvě výhry na Slovácku a v Brně budou chtít svěřenci Karla Jarolíma navázat i dnes, v cestě jim ovšem stojí o druhé místo bojující Sparta.

Sparta se od porážky v MOL Cupu opět naladila na vítěznou notu a díky dvěma posledním výhrám poskočila na 2. místo před Jablonec. Její formu odnesla před týdnem Ostrava a ve středu také v dohrávce Plzeň. Sparťané tedy okupují druhý flek se 65 body a v případě dnešního úspěchu mohou Jablonci poodskočit. Tým ze severu Čech totiž nezvládl duel v zachraňující se Příbrami a odvezl si porážku 1:0, čímž ztratil veledůležité body v souboj o vicemitra ligy.

Úvodní sestavy:

FK Mladá Boleslav: Šeda - Douděra, Řezník, D. Šimek, Preisler - Skalák, Matějovský (C), Dancák, Zmrhal - Jiří Klíma, Michal Škoda.
Náhradníci: Mikulec - Tatajev, Dufek, Malínský, Budínský, Jakub Klíma, Krobot.

AC Sparta Praha: Nita - Wiesner, Vitík, Hancko, Matěj Hanousek - Moberg Karlsson, Pavelka, Sáček, Dočkal (C), Hložek - Juliš.
Náhradníci: Heča - Plechatý, Souček, Trávník, Polidar, Karabec, Minčev.

Rozhodčí: Ondřej Ginzel - Matěj Vlček, Kamil Hájek

Po předešlém vítězství proti ´´své´´ Plzni ocenil současný trenér Sparty sílu letenského klubu.

reklama

Mladá Boleslav se po poslední výhře v Brně zachránila v lize a nejvyšší soutěž si zahraje i příští sezónu.

Oba celky jsou již připraveny na trávníku a za malou chvíli začínáme.

1.

Utkání právě začalo.

1.

Obrovská chyba Nity málem přinesla vedoucí branku domácích. Hostující brankář se snažil riskantně přihrát zpět do lajny před dotírajícím Jiřím Klímou. Útočník Boleslavi tento záměr vystihl, avšak jím sražená přihrávka skončila na tyči.

3.

Po souboji s Douděrou zůstal na chvíli v nefotbalové pozici Sáček. Nejednalo se však o nic vážného a hráč Sparty bude pokračovat ve hře.

4.

Dočkal se posléze snažil vysunout Juliše, což dobře přečetl Řezník, který pomalou přihrávku sparťanského kapitána zachytil.

6.

Douděra nyní před Hložkem zahrál na jistotu a uklidil míč do zámezí. Vhazování pro Spartu.

7.

Jiří Klíma se snažil prosadit individuálně, ovšem jeho kličku na střed vystihl Sáček, od kterého se balón odrazil do autu.

8.

Hložek velmi dobře vysunul po lajně Juliše, ale hostující forvard přihrávku na Dočkala trochu uspěchal a míč tak zachytili domácí beci.

9.

Sparta dává gól! Hostům náramně vyšel vstup do utkání, pomineme-li hrubku Nity, a po krásné kombinaci se dostávají do vedení. Skvěle to z pohledu Sparty udělal Hložek, jenž potáhl míč podél vápna, přihrála na pravou stranu šestnáctky Mobergu Karlssonovi, jenž zpětným pasem oslovil TOMÁŠE WIESNERA, jenž o tyč poslal balón do prázdné brány.

12.

Hanousek hledal rozběhnutého Juliše, před kterým zasáhl Řezník. Další aut pro Spartu.

12.

Mladá Boleslav dává gól! Jenže Spartě vedení dlouho nevydrželo a začínáme znovu od začátku. Zmrhal vyslal prudký pas na střed na MICHALA ŠKODU, jenž si balón výborně zpracoval hrudí do běhu. Hancko tuto situaci nezachytil a domácí útočník v úniku prudkou ranou propálil Nitu.

14.

Moberg Karlsson si naváděl míč na střelu, avšak jeho Šimek zažehnal nebezpečí pro domácí.

16.

Škoda se posléze provinil proti pravidlům ve středu pole, kde poslal k zemi Pavelku. Standardní situace pro Spartu.

17.

Centr Dočkala ovšem nebyl z kategorie přesných a bude následovat odkop od brány Mladé Boleslavi.

Radomír Fukala
16. 5. 2021
reklama