reklama
17:00 • FORTUNA:LIGA • 15. kolo
4:0
1:0
SK Slavia Praha Logo
Slavia Praha
Synot liga - FC Baník Ostrava Logo
Baník Ostrava
  • 43. Souček (Ševčík)
  • 52. Souček
  • 68. Tecl
  • 77. Ševčík

Dobré odpoledne, vítejte při sledování online reportáže z utkání patnáctého kola fotbalové FORTUNA:LIGY mezi Slavií a Baníkem. Zápas začne v Edenu v sobotu 2. listopadu v 17:00 a živě jej vysílá kanál O2 TV Fotbal.

Utkání patnáctého kola mezi Slavií a Baníkem bude mít speciální náboj. Oba týmy se spolu totiž v uplynulém týdnu střetly v rámci osmifinále MOL Cupu. Šťastnější tehdy byli Ostravané, kteří loňského šampiona vyřadili po výhře 2:0 v prodloužení. Dá se tedy očekávat, že sešívaní budou mít proti Baníku speciální motivaci. 

Slavia pokračuje v krasojízdě a po posledním kole se nachází ve velmi pohodlné pozici. Pražané totiž uspěli na trávníku Plzně, kterou měli v patách, a aktuálně mají na čele tabulky již luxusní devítibodový náskok. Výhru 1:0 na západě Čech obstaral ve 45. minutě Josef Hušbauer, jediný úspěšný střelec zápasu. 

Právě Josef Hušbauer je po čtrnácti odehraných kolech spolu s Tomášem Součkem nejlepším střelcem Slavie. Oba hráči zaznamenali po pěti brankách. Jako tvůrce hry zatím září Petr Ševčík, který za pouhých sedm odehraných zápasů zapsal už čtyři asistence. 

Baníku se v ročníku 2019/20 zatím vcelku daří. Ostravané jsou po čtrnácti kolech na šestém místě a na svém kontě mají už dvaadvacet bodů. Venku jich však získali zatím jen šest. Nyní před sebou navíc mají lídra tabulky, kterého v tomto týdnu však už dokázali udolat. V posledním soutěžním kole přivítala Ostrava doma Olomouc, se kterou hrála nerozhodně 2:2. 

Nejlepším střelcem Baníku v probíhajícím ročníku je senegalský útočník Dame Diop, který vstřelil pět branek. O dva góly méně pak mají na svém kontě Nemanja KuzmanovičTomáš Smola. V asistencích je na tom nejlépe záložník Martin Fillo, jenž přihrál už na čtyři branky svého týmu. 

Sestava Slavie:

Sestava Baníku: 

1.

Utkání právě začalo. 

1.

Slavia začala hodně aktivně a hned po devíti vteřinách hry mířil míč za obranu na Stanislava Tecla. Přihrávka ale byla příliš dlouhá a Budinský ji bez problémů zastavil. 

2.

Zahrozili i hráči Baníku. Centr do pokutového území ale nebyl dostatečně přesný, a tak nikdo nemohl odhlavičkovat na branku.

3.

Ostravané od začátku hodně rychle přistupují k soupeřům a nechtějí jim dát ani kousek prostoru zadarmo. Kuzmanovič díky tomu nyní vybojoval balón. 

3.

Takács si v rohu hřiště pod tlakem poradil a odrazem od soupeře poslal míč do zámezí. Kolář bude vykopávat. 

5.

Náběh za obranu byl ze strany Ostravanů neúspěšný. Sudí zvedl praporek a píská se ofsajd. 

7.

Zničehonic se Slavisté ocitli až v pokutovém území Ostravanů, jenže Stronati se dobře vrátil a v osobním souboji čistě odstavil Coufala. Tady nemůže být o penaltě řeč, ostravský hráč to zvládl velmi dobře. 

9.

Hušbauer si míč od postranní čáry navedl až na střed a z nějakých pětadvaceti metrů zkusil vypálit. Zasáhl ale jen chumel hráčů před sebou. 

11.

Na hřišti se přiostřuje a Milan Jirásek (OVA) dostává žlutou kartu. Oceněn je za to, jak důrazně zajel do rozehrávajícího Stancia. 

12.

Diop dostal krásný centr za obranu Slavie, ale míč měl na dlouhou nohu, a tak nedokázal zakončit! To byla nicméně hodně zajímavá možnost. 

12.

Další faul ze strany hostí. Tentokrát si pro něj došel Olayinka a domácí budou rozehrávat z pozice, ze které už se dá přímo ohrozit branka. 

13.

Hušbauer si ale na střelu netroufl a Ševčíkův následný centr skončil jen v zámezí. Budinský bude vykopávat v klidu. 

15.

Faulovaný je tentokrát Souček. Sešívaní si zopakují standardní situaci, tentokrát pro změnu více zprava. 

15.

Olayinka, na kterého směřoval centrovaný balón, se ve vápně po kontaktu se soupeřem skácel k zemi. Sudí ale zůstává v klidu a nepíská. Daleko víc jako faul vypadal spíš souboj na hranici šestnáctky, který byl úplně mimo hru. 

Filip Ardon
2. 11. 2019
reklama