reklama
14:30 • FORTUNA:LIGA • 22. kolo
2:0
1:0 1:0
SK Slavia Praha Logo
Slavia Praha
SFC Opava - logo
Opava
  • 32. Musa
  • 84. Tecl (Olayinka)

Dobré odpoledne, vítejte při sledování online reportáže z utkání dvaadvacátého kola fotbalové FORTUNA:LIGY mezi Slavií a Opavou. Zápas začne v Edenu v sobotu 22. února ve 14:30 a živě jej vysílá kanál O2 TV Sport.

Slavia Praha

Pražané dál vedou Fortuna:Ligu s luxusním třináctibodovým náskokem, se vstupem do jarní fáze sezony ale nemůžou být příliš spokojení. Ve vršovickém derby totiž neuspěli na trávníku Bohemians a prohráli 0:1. Sešívaní zapsali první ligovou porážku v ročníku, celkově v nejvyšší soutěži padli poprvé od dubna loňského roku. Proti Opavě tak budou chtít drobné zaváhání napravit.

Opava

Opava je se čtrnácti body v soutěži předposlední, před poslední Příbramí má navíc jen jednobodový náskok. Slezany čekal na úvod jarní fáze ročníku těžký soupeř - na domácí půdě přivítali druhou Plzeň. Jasného favorita Opavané nedokázali příliš potrápit a zapsali porážku 0:3. Nyní před sebou mají navíc snad ještě těžší výzvu. 

Sestava Slavie

Sestava Opavy

Pražané půjdou do zápasu v zajímavé sestavě. Poprvé v soutěžním zápase za ně totiž nastoupí posily Mohamed Tijani z Pobřeží slonoviny a David Zima. Na lavičce navíc bude připraven talentovaný Brazilec Joao Felipe! 

Na druhé straně čeká zajímavý zápas Lukáše Železníka, který se poprvé od svého odchodu ze Slavie představí v Edenu jako soupeř! 

Slávisté věnují dnešní zápas lidem v čínském Wu-chanu, odkud se v posledních týdnech šíří nákaza novým typem koronaviru. Fotbalisté nastoupí k utkání ve speciálních tričkách a vyjádří podporu vzkazem na banneru. 

Hráči už nastupují na hrací plochu. Sešívaní ve speciálních trikách na podporu Wu-chanu, jak již bylo zmíněno. 

Nyní už se domácí vysvlékají do dresů, za chvíli se půjde na věc! 

1.

Utkání právě začalo. 

1.

Úvodní výkop obstaral chorvatský útočník Petar Musa. Na balónu se dál drží sešívaní, kteří zatím nikam nespěchají. 

2.

Slavisté ztratili míč na polovině hřiště a už to zavánělo rychlým brejkem hostů. Lukáš Železník si ale nakonec vpřed netroufl a hru raději zpomalil. 

2.

Provoda v hlavičkovém souboji doslova zválcoval opavský obránce, ale rozhodčí celou situaci pouští. 

3.

Mondek pronikl do vápna z levé strany, kde se dostal přeš Coufala, a dokázal odcentrovat. Na druhé straně šestnáctky ale zafungovala domácí obrana lépe a vysoký míč odvrátila do bezpečí. 

4.

Tijani bez váhání vyrazil vpřed a pomohl s rozehrávkou. Kapitán Bořil ale špatně zpracoval míč a následně v nouzi nahrál hodně nepřesně. 

5.

Hraběna vyslal za obranu Železníka, který neváhal a hned poslal doprostřed šestnáctky krásný centr. Úplně volný Texl ovšem situaci vůbec nezvládl, míč dostal lehce za sebe a nedokázal zakončit. To může Opavu hodně mrzet. 

6.

Provod nevěděl kudy kam, a tak vyslal dopředu dlouhý centr, který skončil bez povšimnutí až v zámezí. 

7.

Oba stopeři Slavie nyní museli pracovat hlavou. Tijani nejprve trkl balón na svého kolegu, který posléze prudší hlavičkou posunul míč až na Koláře. 

7.

Coufal se na pravé straně pokutového území prodral k vysokému míči a dokonce zakončil z voleje. Fendrich s tím ovšem neměl těžkou práci, střelce z ostrého úhlu v klidu vychytal. 

Filip Ardon
22. 2. 2020
reklama