Liberec
5. Karabec
80. Pulkrab
33. Frýdek

Vítejte u on-line přenosu z utkání 16. kola Fortuna:Ligy mezi Spartou a Libercem. Zápas začíná v neděli 28. listopadu v 18 hodin a živě jej vysílá stanice O2 TV Fotbal.

Úvodní sestavy:

AC Sparta Praha: Holec - Wiesner, Panák, Ladislav Krejčí ml., Hancko - Sáček, Pavelka (C) - Moberg Karlsson, Karabec, Haraslín - Hložek.
Náhradníci: Nita - Minčev, Ladislav Krejčí st., Dočkal, Vindheim, Vitík, Pulkrab.

FC Slovan Liberec: Knobloch - Koscelník, Gebre Selassie, Chaluš, Mikula (C), Fukala - Tiéhi, Ch. Frýdek, Faško - Rondić, Rabušic.
Náhradníci: Vliegen - Stoch, Purzitidis, Mészáros, Michal, Tupta, Júsuf Hilál.

Rozhodčí: Pechanec - Caletka, Vodrážka.

Sparta po reprezentační pauze nenavázala na předchozí výhru s Teplicemi a na Slovácku prohrála ostudně v poměru 0:4. Díky tomu se Pražané propadli na 4. místo v tabulce, které jim náleží s 33 body. Následně si chtěli napravit reputaci v Evropské lize, kde však nestačili na Rangers na jejich půdě a po výhře 2:0 si druhé postupové místo ve skupině zajistil právě skotský celek.

Fotbalisté Sparty před zápasem EL Lyon - Sparta
Fotbalisté Sparty před zápasem EL Lyon - Sparta | Foto: Reuters

Liberec hraje v posledních týdnech ve velmi dobré formě. Z posledních čtyřech duelů vytěžil plný počet bodů, když postupně porazil Olomouc, Teplice, Bohemians a Karvinou. Díky této šnůře se Slovan na 10. příčku a opustil tak skupinu o udržení. Své postavení momentálně hájí se ziskem 20 bodů.

Júsuf Hilál (FC Slovan Liberec)
Júsuf Hilál (FC Slovan Liberec) | Foto: ČTK

Spartu ve Skotsku stály hrubé chyby naději na postup, v Glasgow naopak panuje velká radost…

Jednu z nich vyrobil i stoper Filip Panák, který rozhodně nepotěšil Pavla Vrbu. I přesto jej sparťanský lodivod zařadil do základu i dnes..

1.

Utkání právě začalo.

1.

Sparta v bílých měla úvodní výkop duelu, který se dnes bude hrát ve velmi bídné kulise. Ochozy jsou z velké části prázdné.

2.

Hložek na pravé straně přetlačil Mikulu, avšak poté neodcentroval přesně. Sparta však zůstane u míče a bude vhazovat na útočné polovině.

2.

Sáček byl nyní na levé straně faulován a pro domácí se tak rýsuje první standardní situace.

3.

Haraslín posadil balón na hlavu Adama Hložka, který však v těžké pozici zády k bráně minul zařízení Liberce.

4.

Slovan vytáhl vysoký presink na Spartu, ale ta si s obtížnou situací s přehledem poradila a drží stále míč na svých kopačkách.

5.

Sparta dává gól! Tak to je opravdu výborný start domácích, kteří se hned v 5. minutě ujímají vedení. Michal Sáček parádním centrem z levé strany našel na zadní tyči ADAMA KARABCE, který pěknou hlavičkou nedal Knoblochovi žádnou šanci.

7.

Moberg Karlsson se s míčem dostal až za postranní čáru a Liberec bude moci vhazovat z prostoru u střídaček.

8.

Liberec mohl vzápětí odpovědět. Fukala odvedl na levé straně výbornou práci a centrem do vápna oslovil na jeho středu Frýdka. Tomu se ještě nepodařilo zakončit, ale za ním stojící Koscelník již donutil střelou ve skluzu z dobré pozice k pohotovému zákroku brankáře Holce.

9.

Sparťané se na pravé straně neprosadili rychlou kombinací a směrem vpřed to může zkusit zase Liberec.

11.

Hložek to ve středu pole udělal šikovně, ale poté již nepřihrál přesně Karabcovi. Domácí se ještě nakonec udrželi na míči, ale po nepřesném pasu do pokutového území o něj zase přišli.

12.

Slovan na malém prostoru dokázal vykombinovat Spartu, ale následná přihrávka za beky na Rondiće byla příliš prudká a pro míč si tak v pohodě došel Holec.

13.

Moberg Karlsson se až příliš snadno dostal přes Fukalu a poté dobře přihrával před bránu. Tam se však liberečtí ubránili.

14.

Moberg Karlsson posléze rozehrával další standardku Sparty, po které míč propadl na zadní tyč, kde se však nikdo z domácích do zakončení nedostal.

15.

Fukala se následně hravě dostal středem na palebnou pozici, avšak poté ještě hru roztáhl doprava, odkud jej ale Rondić nedoplnil přesným centrem.

16.

Tiéhi vystavil zeď sparťanskému útoku a Liberec mohl přejít do ofenzívy. Hostující snahy však dvěma skvělými obrannými skluzy zastavil Hancko.

17.

Z pravé strany centroval před bránu Moberg Karlsson, nicméně jeho nabídka byla příliš vysoká a míč skončil v zámezí.

19.

Moberg Karlsson zezadu skluzem dohrál Fukalu a je pochopitelně pískáno. Sudí Pechanec navíc správně tasí žlutý kartónek pro domácího záložníka.

20.

Rabušic už už startoval za obranu Sparty, ale jeho spoluhráči mu neadresovali přesný pas a hrát bude domácí.

21.

Sparta rozehrála signál po standardní situaci, po které následoval centr Moberga Karlssona z pravé strany. Na malém vápně se do vzduchu vyšrouboval Krejčí mladší, jenž ale svou hlavičku nenasměroval mezi tři tyče.

22.

Na druhé straně zastavuje útok Slovanu praporek pomezního sudího, jenž signalizoval ofsajdové postavení.

23.

Dávid Hancko se nyní vůbec nerozpakoval a napřáhl ke střele z dobrých třiceti metrů. Rána mu ale vůbec nesedla a Knobloch situaci v poklidu kontroloval.

25.

Hložek si dobře naběhl do šestnáctky, avšak z její levé strany našel pouze Tiéhiho, jenž odvrátil míč na roh.

26.

Liberec se však na přední tyči v pohodě ubránil a Knobloch mohl zůstat v naprostém klidu.

27.

Fukala velmi dobře zastavil Moberga Karlssona, avšak posléze již neudržel míč na hrací ploše. Aut pro Spartu.

28.

Karabec si dobře narazil se svým kolegou na pravé straně, ale následnému útoku vystavil stopku znovu Fukala.

29.

Téměř žákovskou chybu nyní převedli hosté, kterým sudí Pechanec odpískal špatně hozený aut. Toho se tak ujmou domácí hráči.

31.

Sparta se s drobnými obtížemi udržela na míči a nakonec z hranice vápna pálil Hancko. Jeho pokus však byl zablokován.

32.

Po rohovém kopu Sparty zasahoval na malém vápně Knobloch, jenž svým zákrokem sestřelil dva hráče. Oba se však po chvíli pobytu na trávníku zvedli a pokračují ve hře.

33.

Liberec dává gól! Sparťané nyní nefungovali dobře v defenzívě a jsou za to potrestáni. Po rychlé kombinaci se do samostatného úniku dostal CHRISTIAN FRÝDEK, jenž krásným dloubáčkem překonal Holce.

35.

Rondić na pravé straně neudržel míč na hřišti a je z toho jen vhazování pro Spartu.

36.

Krátké ošetření si nyní vyžádal brankář Knobloch, který ovšem nejspíš bude pokračovat ve hře.

38.

Je tomu tak a hra pokračuje atakem Liberce, který po faulu na Tiéhiho bude z pravé strany rozehrávat standardní situaci.

38.

Faško ale rozehrál přesně do rukavic Holce, který okamžitě rozehrál rychlý brejk na Haraslína. Toho nakonec zastavili hostující hráči, což bylo z pohledu Slovanu klíčové.

39.

David Pavelka vyzkoušel štěstí ranou ze střední vzdálenosti, nicméně ta nebyla z kategorie přesných a bude se jen kopat od brány Liberce.

41.

Koscelník výborně zapracoval napravo, ale Sparťané nakonec zůstanou u míče a mohou vhazovat.

42.

Hložek ještě dostihl míč na trávníku, ale nakonec jej čistým způsobem zastavil Fukala.

43.

Fukala si příliš předkopl míč a poté nepříjemným došlápnutím dohrál Pavelku. I on od sudího Pechance vidí žlutý kartónek.

45.

Fukala odcentroval z levé strany, ale centr se mu vůbec nepovedl a Sparta se v pohodě dokázala ubránit.

45+1

Hlavní rozhodčí nastavuje 1 minutu.

45+1

Karabec se ještě na vápně prokličkoval do zakončení, které ale bylo sraženo na roh.

45+1

Sparťané ještě mohli v samotném závěru převážit vedení na svou stranu. Knobloch podběhl centr, ale na zadní tyči nedokázali domácí dostat míč za brankovou čáru.

45+2

Skončil první poločas.

Je za námi úvodní půle zápasu. Do ní vstoupila lépe Sparta, která se hned v 5. minutě ujala vedení. Po výborném centru Sáčka otevřel skóre hlavou Adam Karabec. Hosté kontrovali po několika minutách, avšak Koscelník nepřekonal Holce. Ve 33. minutě se již Liberec radoval z vyrovnání. Špatnou hru defenzívy Sparty potrestal Christian Frýdek, který zakončil svůj únik chladnokrevným lobem. Pražané mohli ještě v posledních vteřinách získat vedení zpět, ale po chybě Knoblocha nedostali míč do brány. Do kabin se tak oba tým rozcházejí za nerozhodného stavu.

46.

Začal druhý poločas.

47.

Moberg Karlsson dobře zpracoval míč ve středu, ale poté nepřihrál přesně na hrot Hložkovi.

48.

Hataslín si navedl míč na střelu, ale jeho kroucený pokus minul bránu Liberce. Odkop v podání Knoblocha.

50.

Krejčí mladší se po trpělivé kombinaci rozhodl k nákopu vpřed, ale jeho nepřesný pas skončil v náruči Knoblocha.

51.

Sparta mohla znovu odskočit soupeři. Po chybě Slovanu uháněl sám na Knoblocha Adam Hložek, ale ten byl nakonec vytlačen na svou levou nohu. Na prudkou ránu domácího útočníka z jasné pozice si ale výborně počíhal Knobloch.

53.

Koscelník si to namířil vpřed po pravé straně, kde jej ovšem dostihl Sáček, který nakonec zastavil kontr Slovanu nedovoleným zákrokem.

54.

Domácí se dobrým napadáním dostali k míči a budou moci na polovině Liberce vhazovat.

55.

Koscelník si navedl míč na střelu a levačkou vypustil zajímavý projektil. Jeho rána však mířila doprostřed brány, kde byl připravený Holec.

56.

Pro Spartu se to nyní vyvíjelo slibně, ale Karabec na hranici vápna pokazil přihrávku do strany.

56.

Haraslín ostrým skluzem sice odehrál míč, ale s ním vzal i nohy Koscelníka a sudí Pechanec tasí další žlutou kartu.

58.

Haraslín si znovu navedl balón na pravačku, ale ranou z téměř stejného místa, jako to zkoušel před chvílí, mířil znovu mimo.

59.

Hložek byl ve středovém kruhu faulován a je pískáno ve prospěch domácího klubu.

60.

Hložek si naběhl na přihrávku do pokutového území, ale těsně bráněn Chalušem balón nedokázal zpracovat.

61.

Moberg Karlsson se dostal k odraženému míči, ale poté z pravé strany nenašel svým centrem nikoho v bílém dresu.

61.

Moberg Karlsson je poté stažen ze hry a na plac nastupuje Matěj Pulkrab.

62.

Tak to byla opravdu lahůdka, bohužel ne s gólovou tečkou. Centr z pravé strany směřoval na přední tyč, kde Haraslín vystřihl parádní nůžky, kterými orazítkoval břevno hostující brány.

63.

Sáček nepřihrál vůbec přesně, ale Liberec si míče dlouho neužil a Spaťané s ním již znovu kombinují.

65.

Hancko se snažil centrem zleva najít před bránou své kolegy, ale jeho nabídka byla sražena na rohový kop.

65.

Slovan připravil dvojí střídání. Tupta nahrazuje Koscelníka a Purzitidis střídá Faška.

67.

Hancko si výborně v plném běhu zpracoval míč na hranici šestnáctky, ale ke střele se s ním již neprokličkoval.

68.

Sparťané v posledních minutách tlačili svého soka, ale nyní se Slovan ubránil a na polovině soupeře po skluzu Panáka vybojoval rohový kop.

69.

Sparta se výborně ubránila rohu a šla do brejku. Pulkrab si míč šikovně píchl na půlce a poté byl sestřelen Purzitidisem, který samozřejmě vyfasoval žlutou kartu.

69.

Odpracováno má pro dnešek Lukáš Haraslín, kterého na place střídá Ladislav Krejčí starší.

71.

Hancko patou připravil střeleckou pozici pro Pavelku, který ale pálil trochu v záklonu a jeho rána z hranice pokutového území šla vysoko nad.

72.

Nyní končí duel také pro Michaela Rabušice a Imad Rondiće, které nahrazuje Júsuf a Karol Meszáros.

73.

Tupta dostal trochu víc prostoru, navedl si míč do slibné pozice ve vápně, ale technickým pokus přestřelil bránu Sparty.

74.

Pavelka dobře vypíchl míč a poté byl dohrán soupeřem. Sparta bude rozehrávat z poloviny hřiště.

75.

Liberec se nyní sám připravil o slibnou možnost brejku a nepřesný pas zachytila obrana Sparty.

76.

Dávid Hancko napřáhl ke krásné ráně z pětadvaceti metrů a jeho projektil těsně minul šibenici liberecké brány.

77.

Sparta nyní těžko hledala cestu k centru či zakončení a nakonec jí málem našel Hložek. Ten si dlouho naváděl míč na střelu, ale po zaseknutí na pravou mu jej hosté odebrali.

78.

Velmi dobrý centr z pravé strany vyslal Hancko. Knobloch míč netrefil a na zadní tyči byl pokus padajícího Krejčího sražen na roh.

80.

Nyní se střídá na obou stranách. Za hosty jde dolů Christ Tiéhi a nastupuje Kristián Michal. Domácí posílají do hry Bořka Dočkala, který nahrazuje Adama Karabce.

80.

Sparta dává gól! Deset minut před koncem Pražané znovu vedou. Centr z rohu na přední tyči prodloužil Krejčí mladší a na zadní tyči za cenu vlastního sebeobětování dotlačil míč do sítě MATĚJ PULKRAB.

82.

Liberec má zhruba deset minut na srovnání. Uvidíme, jak s tímto časem hostující celek naloží.

83.

Liberec nyní pohrdl obrovskou možností! Tupta se vyhnul ofsajdu a uháněl sám na Holce. Hostující hráč zvolil zakončení mezi nohy, ale domácí brankář jeho zakončení zlikvidoval výborným zákrokem.

84.

Panák vyhrál hlavičkový souboj ve vlastním vápně a poté byl nedovoleně atakován. Rozehrávat tak bude brankář Holec.

86.

Hložek byl u pravé postranní lajny faulován a je tady další standardka pro Spartu.

87.

Jenže Pražané se nyní prosadit nedokázali a ofenzivní choutky může projevit znovu Liberec.

88.

Jenže akce Slovanu je zastavena, jelikož se jeden z hostů provinil faulem proti Krejčímu staršímu.

88.

Hancko byl znovu na svém místě a skluzem uklidil míč do zámezí před dobíhajícím Meszárosem.

90.

Pulkrab odvedl velmi dobrou práci a po faulu na jeho osobu budou domácí opět rozehrávat.

90+1

Hlavní rozhodčí nastavuje 3 minuty.

90+2

Žlutou kartu za zdržování hry ještě vidí v závěru Ladislav Krejčí starší.

90+3

Sparta drží míč na polovině Liberce a vypadá to, že duel již dotáhne k vítězství.

90+3

Utkání právě skončilo.

Je dobojováno. Sparťané do utkání vstoupili výborně a v 5. minutě se ujali vedení. Výborný centr Sáčka přetavil v úvodní branku hlavičkující Adam Karabec. Hosté se posléze snažili o vyrovnání, ale Koscelník ještě úspěšný nebyl. Až ve 33. minutě utekl domácí obraně Christian Frýdek, který chytrým dloubáčkem překonal Holce.

Ve druhé půli se Sparta mocně snažila o vstřelení druhé vedou branky a dlouho se jí to nedařilo. Nejprve Hložek spálil obrovskou možnost, když tváří v tvář napálil jen Knoblocha a o deset minut později Haraslín krásnými nůžkami orazítkoval břevno. Až 80. minutě přinesla rozuzlení. Po rohovém kopu zavíral situaci na zadní tyči střídající Matěj Pulkrab, jenž dotlačil míč do sítě. O tři minuty později si domácí zahrávali s ohněm, když nechali jít Tuptu samotného na Holce. Ten však předvedl klíčový zákrok a střelu mezi nohy lapil. Pražané si již následně výhru 2:1 pohlídali a poskočili na 3. místo před Slovácko.

Z mé strany je to vše. Přeji hezký večer a u dalších on-line přenosů na shledanou.