Jablonec otočil zápas v Olomouci a bodoval v sedmém zápase v řadě

22. 12. 2020 17:40
Fotbalisté Jablonce ve posledním letošním 14. kole první ligy vyhráli 3:1 v Olomouci. Severočeši v natáhli sérii bez porážky na sedm zápasů a v neúplné tabulce se posunuli na druhé místo. Za hosty se dvakrát prosadil Martin Doležal a z penalty Tomáš Ladra. Sigmu, která prohrála po jedenácti kolech, poslal do vedení Mojmír Chytil.
Florent Poulolo a Martin Doležal
Florent Poulolo a Martin Doležal | Foto: ČTK

Úvod zápasu patřil Jablonci a už ve třetí minutě se do vápna dostali Považanec s Ladrou, přes blokující obránce se ale k zakončení nedostali. O tři minuty později se ke střele zpoza vápna odhodlal hostující Pilař a jeho povedený pokus z voleje vytáhl Mandous konečky prstů na tyč.

Sigma poprvé zahrozila ve 22. minutě, kdy González střílel těsně vedle. O dvě minuty později už domácí vedli - Vepřek našel centrem Chytila a ten otevřel skóre. Stejně jako v předchozích pěti zápasech, které skončily remízami 1:1, však Olomouc náskok neudržela.

O deset minut později si na Krobův centr naskočil Doležal a vyrovnal. Domácí to nerozhodilo a ještě před přestávkou si mohli vzít vedení zpět. Střelci první branky Chytilovi ale pokus zpoza vápna nesedla a poté neuspěl ani González, jehož hlavička skončila nad.

Do druhého poločasu vstoupil Jablonec ve velkém stylu a během jediné minuty měl hned dvakrát blízko k další brance. Při Pilařově střele se však reflexivním zákrokem blýskl Mandous a vzápětí při hlavičce Doležala zachránilo olomouckého brankáře břevno.

V 65. minutě nejprve Chytil prováhal dobrou šanci a z následného protiútoku trefil Zelený ve vápně ruku Sladkého a rozhodčí nařídil pokutový kop pro Jablonec. K penaltě se postavil Ladra a i když Mandous vystihl směr a na míč si sáhl, poslal hostující záložník Severočechy do vedení.

Sedm minut před koncem se podruhé prosadil Doležal a čtvrtou brankou v posledních čtyřech zápasech rozhodl o výhře Jablonce. Severočeský celek tak vyhrál šesté z posledních sedmi utkání a v neúplné tabulce se posunul na druhé místo. Olomouc naopak našla přemožitele po jedenácti kolech a je čtvrtá.

14. kolo první fotbalové ligy:

Sigma Olomouc - FK Jablonec 1:3 (1:1)

Branka: 24. Chytil - 36. a 83. Doležal, 67. Ladra z pen. Rozhodčí: Hocek - Dobrovolný, Dohnálek - Adámková (video). ŽK: Hubník - Krob, Hübschman, Martinec. Bez diváků.

Olomouc: Mandous - Sladký (78. Radek Látal), Hubník, Poulolo, Vepřek - González (85. Zahradníček), Breite (46. Greššák), Houska, Chytil, Falta (78. Hála) - Yunis (46. Nešpor). Trenér: Radoslav Látal.

Jablonec: Hanuš - Holík, Martinec, Zelený, Krob - Pleštil (68. Jovovič), Považanec (90.+2 R. Hrubý), Hübschman, Ladra, Pilař (76. Podaný) - Doležal. Trenér: Rada.