reklama

Liga bude jednat o právech opět s Pragosportem. Podali jsme vyšší nabídku, říká ovšem Tvrdík

HL, Sparta-Slavia: Václav Kadlec - Ondřej Kolář HL, Sparta-Slavia: Václav Kadlec - Ondřej Kolář autor: Milan Kammermayer
Pragosport nabízí 150 milionů korun za sezonu, podle šéfa Slavie je však TV Barrandov ochotna dát o třicet milionů víc.

Praha - Ligová fotbalová asociace (LFA) bude o vysílacích právech na první a druhou ligu na sezony 2020/21 až 2023/24 jednat se společností Pragosport. Ta podle ČTK podala oficiální nabídku jako jediná, a ligové grémium dnes schválilo záměr s ní jednat. Podle Jaroslava Tvrdíka však předložila nabídku i televize Barrandov, a to o třicet milionů na sezonu vyšší. Šéf Slavie to řekl serveru Seznam Zprávy.

"Televize Barrandov s akcionáři Jaromírem Soukupem a společností CEFC předložila nabídku mezi lety 2020-2024 ve výši 180 milionů korun za sezonu. Zatímco nabídka společnosti Pragosport je ve výši 150 milionů korun," řekl serveru Tvrdík.

"Ligové grémium Ligové fotbalové asociace schválilo záměr jednat se společností Pragosport, a.s. o uzavření smlouvy na poskytnutí mediálních/audiovizuálních práv ke všem utkáním I. a II. ligy na sezony 2020/21 - 2023/24. V praxi to znamená, že se se společností Pragosport bude jednat o detailních podmínkách kontraktu. Vyjednané podmínky budou předloženy k finálnímu rozhodnutí na nejbližším Ligové grémiu," uvedla LFA v prohlášení s tím, že dále se k tématu nebude vyjadřovat.

Pragosport vlastní mediální a audiovizuální práva na fotbalovou ligu od února 2014, předtím je měla dnes již zaniklá společnost KPS Media. Nejprve je Pragosport získal na čtyři roky, pak byla dohoda prodloužena až do roku 2020.

Finanční podmínky nebyly zveřejněny, ale spekuluje se o částce 110 milionů korun na sezonu. Nová smlouva má být i kvůli změně hracího systému a většímu počtu zápasů lukrativnější zhruba o čtyřicet milionů. Pragosport nabízí, že pokud práva od sezony 2020/21 na další čtyřleté období získá, navýší částku na 150 milionů i ve zbývajících ročnících současného kontraktu.

 "Nepovedlo se nám prosadit transparentní výběrové řízení, které by odpovědělo na otázku, jakou cenu televizní práva mají. Ale považuji za vítězství, že společnost Pragosport nedostala exkluzivitu a kluby nechaly otevřenou možnost dalším uchazečům předložit nabídku. V případě, že bude výhodnější, může být ještě přijata jiná nabídka než společnosti Pragosport," řekl Tvrdík.

Podle něj si Pragosport bere Ligovou fotbalovou asociaci jako rukojmí. "Ze strany řídícího LFA Dušana Svobody bylo deklarováno, že jestli Pragosport nedostane smlouvu na další čtyři roky, tak příští dva roky nenavýší plnění ani o korunu," prohlásil Tvrdík. Svoboda se k tomu odmítl pro ČTK vyjádřit.

150 milionů za vysílací práva je ostuda, napadl LFA Tvrdík. Fotbal chce získat pro TV Barrandov 150 milionů za vysílací práva je ostuda, napadl LFA Tvrdík. Fotbal chce získat pro TV Barrandov Čtěte zde
reklama