Fotbalový pátek patřil Pražanům. Dukla vyhrála, Klokani brali historický bod z Teplic

15. 9. 2017 20:01
V předehrávce 7. kola první fotbalové ligy Dukla Praha prodloužila domácí vítěznou sérii v nejvyšší soutěži na šest zápasů.
Duklu k vítězství postrčily opět góly Jana Holendy.
Duklu k vítězství postrčily opět góly Jana Holendy. | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Fotbalisté Dukly v předehrávce sedmého ligového kola porazili nováčka Ostravu 2:0 díky gólům Jana Holendy. Pražané prodloužili domácí vítěznou sérii v nejvyšší soutěži na šest zápasů. Naopak Baník pošesté za sebou nevyhrál.

Teplice doma jen remizovaly 0:0 s Bohemians Praha 1905. Klokani bodovali Na Stínadlech po sedmi letech a udrželi se před soupeřem v tabulce. Navíc počtvrté z posledních pěti zápasů udrželi čisté konto. Oba celky měly po jedné velké šanci, ale Teplice trefily břevno a hosty vychytal gólman Tomáš Grigar.

Dukla rychle nakročila k úspěchu

Dukla do utkání výborně vstoupila a už ve třetí minutě otevřela skóre. Debutant v základní sestavě Holík nacentroval do šestnáctky na Holendu a ten hlavičkoval přesně k tyči.

O chvíli později se mezi domácími obránci protáhl De Azevedo, který nejprve z úhlu trefil gólmana Radu a z dorážky míč poslal nad branku. Na druhé straně Holenda našel v ideální pozici Mustedanagiče, ale bosenského mladíka zradilo zpracování.

Oba týmy v závěru prvního poločasu zahodily slibné příležitostí. Holík po průniku za obranu vystřelil jen do boční sítě, ostravský útočník Stáňa se uvolnil v pokutovém území, ale z voleje vypálil nad břevno.

Ve druhém poločase diváci dlouho čekali na zajímavější akci. Až v 59. minutě Jakub Šašinka v šestnáctce přetlačil Ostojiče, ale sám před Radou trefil zblízka jen brankáře Dukly. Kušnír z přímého kopu o kousek minul branku Baníku.

V 71. minutě dejvické mužstvo přidalo pojistku. Holík vyslal po křídle Kušníra a ten před brankou našel nepokrytého Holendu, který v zakončení nezaváhal. Nejlepší střelec Dukly dal v sezoně už čtyři ligové góly.

Svěřenci Jaroslava Hynka v tomto ročníku na Julisce vyhráli i třetí zápas bez inkasované branky a Baník v nejvyšší soutěži zdolali potřetí za sebou.

Bohemians 1905 slavily další nulu

Bohemians se v této sezoně pyšní pevnou defenzivou, když méně gólů inkasovaly jen Plzeň a Slavia. A předvedli to i v Teplicích, kde domácím v útoku příliš nedovolili. Jen ve čtvrté minutě pronikl Hyčka, hezkou kličkou se uvolnil přes Šmída, ale brankáře Fryštáka už neprostřelil.

Jinak se hrálo především ve středu hřiště. Hosté se snažili o brejky přes Tetteha, který se po zranění už objevil v základní sestavě, ale Teplice ho stíhaly zastavovat.

Na větší šanci si diváci museli počkat až do úvodu druhého poločasu, kdy Kučera centrem z přímého kopu našel Vaněčka, jehož hlavička ale skončila na břevně.

V 63. minutě byli blízko gólu i hosté. Nečas nacentroval přesně na Reitera, který poslal hlavičku přesně na branku, ale skvělý zákrok předvedl brankář Grigar a nebezpečí zažehnal. Šlo o jedinou přímou střelu Bohemians na branku.

Teplice byly v závěru aktivnější a snažily se rozhodnout, ale výraznější šanci si už nevypracovaly. Po brejku sice pálil střídající Vošahlík, branku však netrefil. Domácí tak poprvé listopadu 2010 zažili, jaké je to ztratit body s Bohemians, kteří Na Stínadlech prohráli předchozích pět duelů.

7. kolo první fotbalové ligy:

Dukla Praha - Baník Ostrava 2:0 (1:0)

Branky: 3. a 71. Holenda. Rozhodčí: Franěk - Mokrusch, Pospíšil. ŽK: Mustedanagič, Bilovský - Pokorný, Šindelář. Diváci: 3359.

Dukla: Rada - Kušnír, Ostojič, Jiránek, Podaný - Miloševič, Mustedanagič (69. Bilovský), Tetour - Holík (73. Schranz), Holenda, Preisler. Trenér: Hynek.

Ostrava: Vašek - Pazdera, Šindelář, Pokorný, Granečný - De Azevedo (87. Hykel), Hrubý, Hlinka (81. O. Šašinka), Stáňa (65. Sus) - Poznar, J. Šašinka. Trenér: Kučera.

FK Teplice - Bohemians Praha 1905 0:0

Rozhodčí: Pechanec - Arnošt, Kubr. ŽK: Kučera, Ljevakovič, Fillo - Tetteh, Kocič. Diváci: 4139.

Teplice: Grigar - Vondrášek, Král, Jeřábek, Krob - Ljevakovič, Kučera - Fillo, Rezek (77. Trubač), Hyčka (62. Vošahlík) - Vaněček. Trenér: Šmejkal.

Bohemians: Fryšták - Dostál, Hůlka, Šmíd, Kocič - Jindřišek - Reiter (80. Vaníček), Hašek ml., Nečas (89. Mašek), Bartek - Tetteh. Trenér: Hašek st.