reklama

Fotbalista Hilál podepsal se Slavií smlouvu do června 2022

Jusúf Hilál Jusúf Hilál autor: ČTK
Fotbalista Júsuf Hilál po přestupu z Bohemians 1905 do Slavie podepsal s červenobílými smlouvu do června 2022. Pětadvacetiletý bahrajnský reprezentační útočník na jaře ještě zůstane na hostování v Ďolíčku, protože po návratu z nadcházejícího mistrovství Asie by měl na adaptaci v novém klubu minimum času.

"Vrátí se až na konci zimní přípravy. Byla by pro něj velmi složitá adaptace v týmu, navíc s konkurencí, která tu je. Pro jeho další vývoj bude jedině dobře, když bude mít možnost pokračovat v tom, co začal v Bohemce, tedy v adaptaci na české prostředí a českou ligu. Získá tam více prostoru, než by měl u nás," řekl pro klubový web sportovní ředitel Slavie Jan Nezmar.

Hilál přišel do české ligy v létě a v podzimní části nejvyšší soutěže dal pět gólů, což z něj dělá nejlepšího střelce Bohemians. "Júsuf nás velmi zaujal svými výkony v podzimní části ligy. Vidíme v něm komplexního útočníka s výbornými dispozicemi," uvedl Nezmar.

"Navíc může udělat ještě velký progres, neboť donedávna nefungoval v profesionálním prostředí. Teprve v momentě, kdy bude v delším horizontu trénovat náročnějším způsobem, může ukázat, co v něm doopravdy je," doplnil Nezmar.

Hilál bere přestup do Slavie jako vrchol své dosavadní kariéry. "Posledních několik měsíců pro mě bylo snových. Rád bych poděkoval Bohemce za šanci, kterou jsem dostal, a Slavii za tuto velkou příležitost. Oceňuji, že budu součástí historie takového klubu, jakým Slavia je. Zdravím všechny z Asie a nemůžu se dočkat, až se uvidíme v Praze. Udělám, co bude v mých silách, abych pomohl Bohemce za všechno, co pro mě udělala. A v létě už budu bojovat za slavnou Slavii," prohlásil.

reklama