Plzeň vyhrála potřetí v řadě. Proti Olomouci rozhodla dělovka Beauguela

Jean David Beauguel. Jean David Beauguel. autor: Reuters
Plzeň ve Fortuna:Lize vyhrála potřetí za sebou, o výhře nad Olomoucí rozhodl Jean David Beauguel. Liberec zvítězil v Příbrami 2:0, Slovan rozhodl po hodině hry, kdy se během necelých dvou minut trefili Jakub Pešek a Michal Sadílek. Zlín remizoval bez branek s Bohemians, v závěru neproměnil penaltu. Teplice si poradily 3:1 s Opavou.

Plzeňští začali aktivně a poměrně snadno se dostávali do zakončení. Velkou příležitost v 17. minutě nevyužil Bucha, který postupoval z úhlu na Mandouse, ale olomouckého brankáře přízemní střelou nepřekvapil. Oba si o chvíli později souboj zopakovali a znovu dopadl lépe pro gólmana.

Schick hrdinou, sedmým gólem vystřelil výhru. Bayern proti Dortmundu otočil z 0:2 Schick hrdinou, sedmým gólem vystřelil výhru. Bayern proti Dortmundu otočil z 0:2 Čtěte zde

Hosté ve zbytku prvního poločasu hru vyrovnali a Viktorii už do své šestnáctky příliš nepouštěli. Sami nedotáhli několik nadějných akcí a plzeňského gólmana Staňka vůbec neohrozili.

V 56. minutě Západočeši otevřeli skóre. Bývalý olomoucký záložník Falta z autu hodil míč Beauguelovi, který se v šestnáctce otočil kolem bránícího Poulola a tečovanou ranou z úhlu propálil Mandouse.

Francouzský útočník se trefil ve třetím ligovém duelu po sobě a devátým gólem v sezoně nejvyšší soutěže potvrdil pozici nejlepšího týmového střelce. V 71. minutě mohl Beauguel přidat další branku, zblízka však trefil jen připraveného Mandouse.

Plzeň v závěru sahala po pojistce. Olomoucký gólman ale výtečně zneškodnil Mihálikovu hlavičku z rohu a v 86. minutě po Šulcově střele vykopnul míč z brankové čáry bývalý plzeňský kapitán Hubník. Viktoria s Hanáky neprohrála už 14 ligových utkání za sebou a z toho podvanácté zvítězila. Plzeň v neúplné tabulce zůstala šestá, Hanáci klesli na deváté místo.

Slovan poskočil před Jablonec

Severočeši šest ligových zápasů po sobě neprohráli a poskočil na čtvrté místo neúplné tabulky před Jablonec, který má utkání k dobru. Příbram 10 kol po sobě nezvítězila a zůstala předposlední.

Oba trenéři překvapivě nasadili brankářské dvojky. Za Liberec chytal Knobloch, za domácí si mezi tyčemi odbyl ligovou premiéru Šiman stejně jako obránce Mezera.

Slavia má titul bez porážky. Projděte si konečné výsledky Fortuna:Ligy Slavia má titul bez porážky. Projděte si konečné výsledky Fortuna:Ligy Prohlédněte zde

Hosté měli v prvních 20 minutách navrch, ale až na nepřesné střely Peška a Karafiáta se nedostali k žádné šanci. Domácí se postupně začali herně zvedat a ve 40. minutě byli blízko k otevření skóre. Nový dalekonosnou střelou z více než 20 metrů napálil břevno.

Hosté působili v závěru první půle nervózně, trenér Hoftych si dokonce vysloužil žlutou kartu. Těsně před poločasem mohl Rabušic ztrestat hrubku domácího stopera Soldáta, ale z ostrého úhlu se mezi tyče netrefil.

Celý zápas rozhodl krátký úsek po hodině hry. V 61. minutě se po rohu z pravé strany dokázal 10 metrů před brankou výborně uvolnit v souboji Pešek a prostřelil debutujícího Šimana. Navázal tak na středeční gól, kterým zařídil Slovanu výhru 1:0 nad Českými Budějovicemi v domácím poháru.

Nedlouho po rozehraní se míč dostal zpět do příbramské šestnáctky. Z podobného místa se výborně zorientoval Sadílek a obloučkem poslal v 62. minutě míč do sítě přes shluk hráčů včetně brankáře. Liberecký záložník skóroval v druhém ligovém duelu po sobě, v minulém kole si připsal první dvě branky v české nejvyšší soutěži.

Kozel je Pražák, i to mohlo hrát v Baníku roli, vliv má i přízvuk, myslí si Komňacký Kozel je Pražák, i to mohlo hrát v Baníku roli, vliv má i přízvuk, myslí si Komňacký Čtěte zde

Příbram dva inkasované góly zaskočily a závěr už zdramatizovat nedokázala. S Libercem prohrála podeváté z posledních 10 vzájemných ligových duelů.

Opava zůstává poslední

Fotbalisté Teplic porazili Opavu 3:1. Severočeši zvítězili v nejvyšší soutěži po sedmi zápasech a poprvé v jarní části a upevnili si 14. místo v tabulce. Slezané podruhé za sebou nebodovali, vyhráli jediné z posledních 16 kol a zůstali poslední.

Už ve třetí minutě poslal domácí do vedení Pavel Moulis. V závěru úvodního dějství srovnal Aleš Nešický, ale v 62. minutě vstřelil vítěznou branku Ladislav Kodad, který si připsal premiérový gól v nejvyšší soutěži. Pojistku přidal v 82. minutě nejlepší ligový střelec týmu Jakub Mareš.

Zlín remizoval s Bohemians 1905 bez branek. V 79. minutě mohl z penalty rozhodnout domácí Dominik Simerský, ale pokutový kop neproměnil. "Ševci" i tak bodovali v lize potřetí za sebou a v neúplné tabulce figurují na 11. místě. "Klokani", kteří jsou o bod zpět dvanáctí, čekají čtyři kola na vítězství.

22. kolo první fotbalové ligy:

Viktoria Plzeň - Sigma Olomouc 1:0 (0:0)

Branka: 56. Beauguel. Rozhodčí: Berka - Vlček, Kubr - Julínek (video). ŽK: Kaša, Limberský, Falta - Poulolo, Chytil. Bez diváků.

Plzeň: Staněk - Havel, Kaša, Brabec, Limberský - Bucha, Kalvach, Čermák (58. Šulc) - Ba Loua (72. Mihálik), Beauguel (87. Ondrášek), Falta. Trenér: Guľa.

Olomouc: Mandous - Radek Látal, Poulolo (68. Sladký), Hubník, Zmrzlý - Breite (85. Slaměna), Houska (68. Yunis) - González, Daněk, Hála (76. Zahradníček) - Chytil. Trenér: Radoslav Látal.

1. FK Příbram - Slovan Liberec 0:2 (0:0)

Branky: 61. Pešek, 62. Sadílek. Rozhodčí: Petřík - Mokrusch, Hrabovský - Hocek (video). ŽK: Nový, Lalkovič - Sadílek, Hoftych (trenér). Bez diváků.

Příbram: Šiman - Nový, O. Kingue, Soldát (87. Pilík), Mezera, Antwi (67. Cmiljanovič) - Tregler - Zorvan (67. Vávra), Rezek (67. Januška), Lalkovič - Voltr. Trenér: Horváth.

Liberec: Knobloch - Fukala, Chaluš, Jugas, Mikula - Karafiát (68. Rondič), Mara - Pešek (84. Purzitidis), Sadílek, Mosquera (56. Koscelnik) - Rabušič (84. Nečas). Trenér: Hoftych.

Fastav Zlín - Bohemians Praha 1905 0:0

Rozhodčí: Klíma - Blažej, Antoníček - Proske (video). ŽK: Procházka, Čanturišvili - Pulkrab. Bez diváků.

Zlín: S. Dostál - Fantiš (80. Cedidla), Simerský, Buchta, Procházka - Hlinka, Conde, Janetzký (46. Jawo) - Dramé, Poznar, Potočný (64. Čanturišvili). Trenér: Páník.

Bohemians: Le Giang - Köstl, Hůlka, Vondra - M. Dostál, Novák (7. Vaníček), Květ, Ljovin, Schumacher (71. Bartek) - Pulkrab (85. Hronek), Puškáč (71. Necid). Trenér: Klusáček.

FK Teplice - SFC Opava 3:1 (1:1)

Branky: 3. Moulis, 62. Kodad, 82. Mareš - 45. Nešický. Rozhodčí: Marek - Kříž, Hock - Adámková (video). ŽK: Kodad, Jukl - Nešický. Bez diváků.

Teplice: Čtvrtečka - Vondrášek, Gabriel, Mazuch, Černý - Fortelný (60. Žitný), Jukl - Kodad (78. Macej), Trubač (78. Mareček), Moulis (86. Droehnle) - Mareš (86. Jakub Řezníček). Trenér: R. Kučera.

Opava: Fendrich - Březina, Kulhánek, Žídek - Mondek (82. Hrabina), Nešický, Hellebrand (82. Rataj), Schaffartzik, Helešic (34. Kania) - Smola, Čvančara (76. Dedič). Trenér: Skácel.