Plzeň vyhrála potřetí v řadě. Proti Olomouci rozhodla dělovka Beauguela

Aktualizováno 6. 3. 2021 20:28
Plzeň ve Fortuna:Lize vyhrála potřetí za sebou, o výhře nad Olomoucí rozhodl Jean David Beauguel. Liberec zvítězil v Příbrami 2:0, Slovan rozhodl po hodině hry, kdy se během necelých dvou minut trefili Jakub Pešek a Michal Sadílek. Zlín remizoval bez branek s Bohemians, v závěru neproměnil penaltu. Teplice si poradily 3:1 s Opavou.
Jean David Beauguel.
Jean David Beauguel. | Foto: Reuters

Plzeňští začali aktivně a poměrně snadno se dostávali do zakončení. Velkou příležitost v 17. minutě nevyužil Bucha, který postupoval z úhlu na Mandouse, ale olomouckého brankáře přízemní střelou nepřekvapil. Oba si o chvíli později souboj zopakovali a znovu dopadl lépe pro gólmana.

Hosté ve zbytku prvního poločasu hru vyrovnali a Viktorii už do své šestnáctky příliš nepouštěli. Sami nedotáhli několik nadějných akcí a plzeňského gólmana Staňka vůbec neohrozili.

V 56. minutě Západočeši otevřeli skóre. Bývalý olomoucký záložník Falta z autu hodil míč Beauguelovi, který se v šestnáctce otočil kolem bránícího Poulola a tečovanou ranou z úhlu propálil Mandouse.

Francouzský útočník se trefil ve třetím ligovém duelu po sobě a devátým gólem v sezoně nejvyšší soutěže potvrdil pozici nejlepšího týmového střelce. V 71. minutě mohl Beauguel přidat další branku, zblízka však trefil jen připraveného Mandouse.

Plzeň v závěru sahala po pojistce. Olomoucký gólman ale výtečně zneškodnil Mihálikovu hlavičku z rohu a v 86. minutě po Šulcově střele vykopnul míč z brankové čáry bývalý plzeňský kapitán Hubník. Viktoria s Hanáky neprohrála už 14 ligových utkání za sebou a z toho podvanácté zvítězila. Plzeň v neúplné tabulce zůstala šestá, Hanáci klesli na deváté místo.

Slovan poskočil před Jablonec

Severočeši šest ligových zápasů po sobě neprohráli a poskočil na čtvrté místo neúplné tabulky před Jablonec, který má utkání k dobru. Příbram 10 kol po sobě nezvítězila a zůstala předposlední.

Oba trenéři překvapivě nasadili brankářské dvojky. Za Liberec chytal Knobloch, za domácí si mezi tyčemi odbyl ligovou premiéru Šiman stejně jako obránce Mezera.

Hosté měli v prvních 20 minutách navrch, ale až na nepřesné střely Peška a Karafiáta se nedostali k žádné šanci. Domácí se postupně začali herně zvedat a ve 40. minutě byli blízko k otevření skóre. Nový dalekonosnou střelou z více než 20 metrů napálil břevno.

Hosté působili v závěru první půle nervózně, trenér Hoftych si dokonce vysloužil žlutou kartu. Těsně před poločasem mohl Rabušic ztrestat hrubku domácího stopera Soldáta, ale z ostrého úhlu se mezi tyče netrefil.

Celý zápas rozhodl krátký úsek po hodině hry. V 61. minutě se po rohu z pravé strany dokázal 10 metrů před brankou výborně uvolnit v souboji Pešek a prostřelil debutujícího Šimana. Navázal tak na středeční gól, kterým zařídil Slovanu výhru 1:0 nad Českými Budějovicemi v domácím poháru.

Nedlouho po rozehraní se míč dostal zpět do příbramské šestnáctky. Z podobného místa se výborně zorientoval Sadílek a obloučkem poslal v 62. minutě míč do sítě přes shluk hráčů včetně brankáře. Liberecký záložník skóroval v druhém ligovém duelu po sobě, v minulém kole si připsal první dvě branky v české nejvyšší soutěži.

Příbram dva inkasované góly zaskočily a závěr už zdramatizovat nedokázala. S Libercem prohrála podeváté z posledních 10 vzájemných ligových duelů.

Opava zůstává poslední

Fotbalisté Teplic porazili Opavu 3:1. Severočeši zvítězili v nejvyšší soutěži po sedmi zápasech a poprvé v jarní části a upevnili si 14. místo v tabulce. Slezané podruhé za sebou nebodovali, vyhráli jediné z posledních 16 kol a zůstali poslední.

Už ve třetí minutě poslal domácí do vedení Pavel Moulis. V závěru úvodního dějství srovnal Aleš Nešický, ale v 62. minutě vstřelil vítěznou branku Ladislav Kodad, který si připsal premiérový gól v nejvyšší soutěži. Pojistku přidal v 82. minutě nejlepší ligový střelec týmu Jakub Mareš.

Zlín remizoval s Bohemians 1905 bez branek. V 79. minutě mohl z penalty rozhodnout domácí Dominik Simerský, ale pokutový kop neproměnil. "Ševci" i tak bodovali v lize potřetí za sebou a v neúplné tabulce figurují na 11. místě. "Klokani", kteří jsou o bod zpět dvanáctí, čekají čtyři kola na vítězství.

22. kolo první fotbalové ligy:

Viktoria Plzeň - Sigma Olomouc 1:0 (0:0)

Branka: 56. Beauguel. Rozhodčí: Berka - Vlček, Kubr - Julínek (video). ŽK: Kaša, Limberský, Falta - Poulolo, Chytil. Bez diváků.

Plzeň: Staněk - Havel, Kaša, Brabec, Limberský - Bucha, Kalvach, Čermák (58. Šulc) - Ba Loua (72. Mihálik), Beauguel (87. Ondrášek), Falta. Trenér: Guľa.

Olomouc: Mandous - Radek Látal, Poulolo (68. Sladký), Hubník, Zmrzlý - Breite (85. Slaměna), Houska (68. Yunis) - González, Daněk, Hála (76. Zahradníček) - Chytil. Trenér: Radoslav Látal.

1. FK Příbram - Slovan Liberec 0:2 (0:0)

Branky: 61. Pešek, 62. Sadílek. Rozhodčí: Petřík - Mokrusch, Hrabovský - Hocek (video). ŽK: Nový, Lalkovič - Sadílek, Hoftych (trenér). Bez diváků.

Příbram: Šiman - Nový, O. Kingue, Soldát (87. Pilík), Mezera, Antwi (67. Cmiljanovič) - Tregler - Zorvan (67. Vávra), Rezek (67. Januška), Lalkovič - Voltr. Trenér: Horváth.

Liberec: Knobloch - Fukala, Chaluš, Jugas, Mikula - Karafiát (68. Rondič), Mara - Pešek (84. Purzitidis), Sadílek, Mosquera (56. Koscelnik) - Rabušič (84. Nečas). Trenér: Hoftych.

Fastav Zlín - Bohemians Praha 1905 0:0

Rozhodčí: Klíma - Blažej, Antoníček - Proske (video). ŽK: Procházka, Čanturišvili - Pulkrab. Bez diváků.

Zlín: S. Dostál - Fantiš (80. Cedidla), Simerský, Buchta, Procházka - Hlinka, Conde, Janetzký (46. Jawo) - Dramé, Poznar, Potočný (64. Čanturišvili). Trenér: Páník.

Bohemians: Le Giang - Köstl, Hůlka, Vondra - M. Dostál, Novák (7. Vaníček), Květ, Ljovin, Schumacher (71. Bartek) - Pulkrab (85. Hronek), Puškáč (71. Necid). Trenér: Klusáček.

FK Teplice - SFC Opava 3:1 (1:1)

Branky: 3. Moulis, 62. Kodad, 82. Mareš - 45. Nešický. Rozhodčí: Marek - Kříž, Hock - Adámková (video). ŽK: Kodad, Jukl - Nešický. Bez diváků.

Teplice: Čtvrtečka - Vondrášek, Gabriel, Mazuch, Černý - Fortelný (60. Žitný), Jukl - Kodad (78. Macej), Trubač (78. Mareček), Moulis (86. Droehnle) - Mareš (86. Jakub Řezníček). Trenér: R. Kučera.

Opava: Fendrich - Březina, Kulhánek, Žídek - Mondek (82. Hrabina), Nešický, Hellebrand (82. Rataj), Schaffartzik, Helešic (34. Kania) - Smola, Čvančara (76. Dedič). Trenér: Skácel.