Boleslavští v přípravě prohráli, Kadlec se Spartou na soustředění neodcestoval

25. 6. 2019 20:54
Fotbalisté Sparty odjeli na soustředění do Bad Leonfeldenu bez Václava Kadlece, který má opět potíže s kolenem a čeká ho další léčba. Sedmadvacetiletého útočníka trápí levé koleno už přes rok.
HET liga, Karviná - Sparta: Václav Kadlec
HET liga, Karviná - Sparta: Václav Kadlec | Foto: Dalibor Sosna

Fotbalisté Mladé Boleslavi prohráli na soustředění v Rakousku se Štýrským Hradcem 0:1. Nedařilo se ani dalším prvoligovým celkům. Liberec pouze remizoval s druholigovým Varnsdorfem 1:1 a Bohemians 1905 podlehli 1:3 Slovanu Bratislava.

O porážce Středočechů rozhodl v 83. minutě z penalty Hosiner. Do utkání nezasáhl s 29 góly nejlepší ligový střelec posledního ročníku Nikolaj Komličenko, který se k týmu připojil dnes po nominaci do ruské reprezentace a dovolené. V pátek čeká svěřence trenéra Jozefa Webera souboj s rumunskou Kluží.

Liberec sehrál první přípravný zápas pod vedením nového kouče Pavla Hoftycha. Varnsdorf vedl od 53. minuty zásluhou Šimona. Vyrovnání zařídil v 87. minutě z pokutového kopu Potočný.

Bohemians 1905 neuspěli podruhé po předchozí prohře 1:4 s Ústím nad Labem. Na stadionu v Pasienkách poslal slovenského mistra v páté minutě do vedení Ratao. Dvě minuty před koncem první půle zvýraznil náskok domácích Dražič. "Klokanům" se v úvodní pětačtyřicetiminutovce zranili útočníci Puškáč a Vaníček. V 53. minutě se podruhé trefil Ratao, konečné skóre stanovil pět minut před koncem Koubek.

Kadlec neodcestoval na soustředění

Kvůli zranění menisku se Kadlec na konci sezony 2017/18 podrobil artroskopii a přišel o poslední dvě ligová kola. Zpočátku bezproblémová rekonvalescence se ale zkomplikovala. V srpnu Kadlec přerušil přípravu a na šest týdnů se přesunul na léčení do Německa.

Poté začal s Letenskými znovu trénovat, jenže v listopadu musel podstoupit další operaci. Do hry se vrátil až v únoru v ligovém duelu proti Bohemians 1905. Jako střídající hráč strávil na hřišti 26 minut. Další minutu přidal v březnu proti Plzni, od té doby znovu nehrál. Nyní Kadlecovo koleno podle klubového webu nezvládlo zvýšenou zátěž v prvním týdnu přípravy.

Do Rakouska neodcestovali ani zranění Bořek Dočkal, Václav Drchal, Lukáš Juliš, Matěj Pulkrab a Filip Panák a Uroš Radakovič, který by se měl k týmu připojit ve druhém týdnu.

Na soupisku se nevešli ani devatenáctiletý obránce Václav Dudl a třiadvacetiletý záložník Jiří Kulhánek, který dostal svolení připravovat se do konce června s Českými Budějovicemi. V týmu chybí i třicetiletý záložník Georgés Mandjeck, který reprezentuje Kamerun na mistrovství Afriky.

Letenským nepomůžou ani zadák Eldar Čivič a záložníci Vukadin Vukadinovič a Bogdan Vatajelu, o jejichž odchodech klub jedná.

Pražané se v Rakousku střetnou s rumunskou Kluží, Dynamem Moskva a Lincem.