reklama

Konec samoty, fotbalisté Slavie budou trénovat ve dvojicích

Ilustrační foto. Ilustrační foto. autor: Milan Kammermayer
Fotbalová Slavia Praha doplní domácí individuální program hráčů v době pandemie nového koronaviru a přerušení soutěží o speciální tréninky s míčem pro dvojice. Cvičení budou probíhat na uzavřeném sportovišti za dodržení všech hygienických opatření.

Do tréninků po skupinách se lídr nejvyšší soutěže zatím nevrátí a stejně jako další ligové kluby čeká, zda to povolí ministerstvo zdravotnictví.

"Zatím pokračujeme v individuálním tréninkovém plánu s tím rozdílem, že ho doplníme o určité tréninky s míčem pro dvojice na uzavřeném sportovišti. Tento model budeme praktikovat do doby, než kluby obdrží podepsané doporučení od LFA, o kterém se hovořilo po ligovém výboru v minulém týdnu," uvedl tiskový mluvčí Slavie Michal Býček.

Hráči prvoligových týmů se v domácím režimu individuálně připravují od poloviny března. Soutěž je přerušena od 12. března, kdy vláda v zemi vyhlásila kvůli šíření nemoci Covid-19 nouzový stav.

Před týdnem došlo k uvolnění některých omezení pro sportování. Vláda umožnila venkovní individuální sportování nebo hry, kde jsou na každé straně hřišti rozděleného sítí maximálně dva lidé. Ligová fotbalová asociace, která v Česku řídí první a druhou ligu, následně vypracovala manuál pro návrat do tréninku na hřiště ve skupinách. Od čtvrtka čeká, zda návrh schválí ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

K omezenému návratu na hřiště s míčem zatím sáhl druholigový Hradec Králové. "Votroci" od konce minulého týdne po dohodě s krajskou hygienickou stanicí začali částečně trénovat ve skupinách. Fotbalisté například po dvojicích hrají nohejbal a v jeden čas se na hřišti pohybují vždy jen tři dvojice. Hráči nevyužívají zázemí stadionu, sprchují a převlékají se doma a před tréninkem si měří teplotu.

První liga byla přerušena po 24. dějství. Zbývá odehrát šest kol základní části, nadstavba, která bude pro většinu klubů pětikolová, a baráž o nejvyšší soutěž. Tabulku vede obhájce Slavia o osm bodů před druhou Plzní. LFA respektuje pokyny UEFA a chce obě profesionální soutěže dohrát.

reklama