Slávisté měli kopat v Teplicích penaltu. Lingr byl po faulu v bezvědomí

23. 2. 2021 21:07
Fotbalisté Slavie měli podle komise rozhodčích v nedělním utkání 20. kola první ligy v Teplicích zahrávat penaltu. Sudí Miroslav Zelinka v 50. minutě chybně neodpískal faul domácího Ondřeje Mazucha v pokutovém území na hostujícího Ondřeje Lingra, který dokonce musel následně střídat.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: ČTK

Naopak Mladou Boleslav rozhodčí v páteční předehrávce v Jablonci nepoškodili, usoudila komise.

Mazuch za stavu 0:1 v 50. minutě ve vzdušném souboji "zboural" nejen Lingra, který byl podle trenéra Slavie Jindřicha Trpišovského krátce v bezvědomí, ale také spoluhráče ze stoperské dvojice Davida Heidenreicha. Zelinka faul neodpískal a nezasáhl ani videorozhodčí Ondřej Lerch.

Oba zranění hráči museli střídat. Lingr už by měl být v pořádku, neboť s Pražany odcestoval ke čtvrteční odvetě úvodního kola vyřazovací fáze Evropské ligy v Leicesteru. Slávisté v Teplicích 14 minut po neodpískané penaltě inkasovali a na Stínadlech jen remizovali 1:1.

Zelinka ve spolupráci s videorozhodčím chyboval už podruhé za poslední tři kola, 6. února ještě výrazněji poškodil Plzeň v duelu s Libercem. Na západě Čech za bezbrankového stavu nesprávně nevyloučil hostujícího Martina Koscelníka, zatímco chvíli nato na opačné straně za podobný zákrok udělil červenou kartu Filipu Kašovi. Viktoria v oslabení dvakrát inkasovala a prohrála 0:2.

Zatímco v Teplicích Zelinka chyboval, v Jablonci sudí podle dnešního komuniké komise Mladou Boleslav o pokutový kop neobrali. Hlavní Emanuel Marek s videorozhodčím Karlem Hrubešem v 83. minutě správně nenařídili penaltu po souboji hostujícího Dominika Maška s domácím Jakubem Považancem. Zápas skončil 1:1.

Chybu komise nenašla ani v zápase Olomouce s Brnem. Rozhodčí podle ní v 69. minutě nejprve správně neposoudili zákrok domácího Víta Beneše ve vápně na hostujícího Ondřeje Vaňka jako faul a následně v souladu s pravidly uznali vítězný gól Mojmíra Chytila z druhé minuty nastavení.

Podle komise také sudí postupovali správně při neuznané brance sparťana Ondřeje Novotného v 85. minutě utkání ve Zlíně. Asistent posoudil pozici přihrávajícího Ladislava Krejčího staršího jako ofsajdovou, a protože z dostupných záběrů byla situace nejasná, platil v souladu s protokolem videorozhodčího verdikt na hrací ploše.