Sparta zůstává v přípravě stoprocentní. Na soustředění porazila Székesfehérvár

21. 1. 2019 18:17
Fotbalisté Sparty v dnešním úvodním utkání na soustředění ve Marbelle porazili 3:1 maďarský celek Vidi Székesfehérvár. Výběr trenéra Zdeňka Ščasného vyhrál i čtvrtý zápas v zimní přípravě, když navázal na triumfy 3:1 nad Českými Budějovicemi, 2:0 nad Chotěbuzí a 5:0 nad Vltavínem.
Nicolae Stanciu (vlevo) a Guélor Kanga slaví gól Sparty.
Nicolae Stanciu (vlevo) a Guélor Kanga slaví gól Sparty. | Foto: Milan Kammermayer

Spartu poslal do vedení už v sedmé minutě Chipciu a ještě v prvním poločase zvýšil Kanga. Po necelé hodině po Sáčkově faulu snížil z penalty Huszti a postaral se teprve o druhý gól, který Pražané v přípravě inkasovali. Sparta poté v závěru potvrdila převahu a vítězství zpečetil Plavšič.

"Jsem spokojený s výsledkem i s určitými pasážemi hry, protože jsme přeci jen na konci čtrnáctidenního bloku a na hráčích je patrná únava. Proto jsme tým rozdělili na dvě poloviny a myslím, že to byl dobrý krok," uvedl na klubovém webu Ščasný. "Székesfehérvár hrál Evropskou ligu a nastoupil v nejsilnějším složení, takže je to pro nás důležitý ukazatel," dodal.

Pražané jsou tak v přípravě na jarní část sezony stále stoprocentní. "Nesmíme to přeceňovat, ale mužstvo zvládlo všechny zápasy v přípravě a to je vždycky příjemné," prohlásil Ščasný. Jeho svěřence v dalším utkání ve Španělsku čeká v sobotu Dynamo Kyjev.

Sparta Praha - Vidi Székesfehérvár 3:1 (2:0)

Branky: 7. Chipciu, 39. Kanga, 83. Plavšič - 52. Huszti z pen.

I. poločas: Heča - Zahustel, Plechatý, Costa, Hanousek - Hložek, Frýdek, Hašek, Kanga, Chipciu - Tetteh (31. Drchal).

II. poločas: Heča - Wiesner, Radakovič, Červak, Čivič - Karlsson, Stanciu, Vácha, Sáček, Plavšič - Drchal (61. Pulkrab). Trenér: Ščasný.