A zase 3:0. Spartě se pod Horňákem daří, aktivní Baník školila z produktivity

Šury, nezapomeneme. Letnou zněl potlesk pro tragicky zesnulého fotbalistu
Rovněž hráči hostujícího Baníku uctili památku českého reprezentanta tričky s jeho fotografií.
Sparťanský zadák Ondřej Zahustel měl plné nohy práce s dalším průnikem Baníku.
A krátce po přestávce viděl z penalty druhý gól svých svěřenců.
Trenér Baníku Bohumil Páník spokojený být nemohl. Jeho celek byl soupeři víc než vyrovnaným protivníkem, jenže nevyužil ani jednu z mnoha šancí.
4. 5. 2019 19:33
Fotbalisté Sparty porazili v 1. kole skupiny o titul Ostravu 3:0 a na Baník vyzráli i potřetí v sezoně. Triumf Letenských zařídili Václav Drchal, z pokutového kopu David Moberg Karlsson a v nastaveném čase Adam Hložek. První dva jmenovaní se trefili také v únorovém duelu, který Sparta vyhrála 3:2.

Výkopu předcházela projekce na velkoplošné obrazovce k uctění památky bývalého kapitána Sparty Josefa Šurala, který v pondělí zahynul v Turecku při autonehodě.

Na trávník přišly oba týmy ve speciálních dresech s Šuralovou jmenovkou a číslem 23 na zádech a vepředu s nápisem "Nezapomeneme". Následovala minuta ticha, kterou doprovodil potlesk hráčů a všech fanoušků. Šuralovo jméno skandovali i ostravští příznivci.

V osmé minutě si domácí vypracovali první příležitost, Hašek ale slabou střelou na Laštůvku nevyzrál. Vzápětí zahrozil na druhé straně Kuzmanovič, který zamířil vedle. Ve 23. minutě to z dálky opět zkusil srbský útočník, ale znovu se trefil mimo tři tyče. Jakmile 23. minuta naskočila na tabuli, vytáhl sparťanský "kotel" transparent se Šuralovou podobiznou a celý stadion začal tleskat.

A šest minut poté otevřeli Letenští skóre. Karlsson se vřítil do šestnáctky a naservíroval míč Drchalovi, jenž zakončil do prázdné branky.

Baník mohl ihned po rozehrání vyrovnat, když Kuzmanovič využil volného prostoru mezi Hložkem a Costou a přihrál Diopovi, ten ale na Heču nevyzrál.

Ve 34. minutě zajel Costa ostře pod nohy Fillovi podobně jako Královi v semifinálovém derby domácího poháru se Slavií. I přes protesty hostujících hráčů mu sudí Královec udělil pouze žlutou kartu.

O pět minut později protáhl Jánoš lobem Heču, který jeho nápadité zakončení vytáhl konečky prstů na roh. V závěru poločasu našel Hašek ve vápně za obranou Baníku Drchala, jehož pokus zastavili společně obránce Procházka s gólmanem Laštůvkou.

Necelé tři minuty po začátku druhé půle spadl sparťan Hložek ve vápně po souboji s Fleišmanem. Královec nechal hru plynout, ale po přerušení na základě záběrů od videorozhodčího Orla přehodnotil původní verdikt a nařídil penaltu, kterou Karlsson v 51. minutě bez potíží proměnil.

Po celý zápas velmi aktivní Baník se dvakrát ocitl blízko snížení. V 64. minutě nepřekonal Diop z bezprostřední blízkosti Heču a za sedm minut napálil Jánoš z první z krkolomné pozice tyč. Poslední slovo měla ale opět Sparta. V páté minutě nastavení Hložek obešel Laštůvku a zakončil do odkryté branky.

Sparta vyhrála pod dočasným trenérem Michalem Horňákem i druhý zápas 3:0 (základní část soutěže uzavřela touto výhrou v Opavě) a upevnila si třetí pozici ve skupině o titul. Ostrava venku prohrála šestý duel za sebou a je pátá o tři body před Libercem, který má k dobru utkání se Slavií.

1. kolo nadstavby první fotbalové ligy - skupina o titul:

Sparta Praha - Baník Ostrava 3:0 (1:0)

Branky: 29. Drchal, 51. Karlsson z pen., 90.+5 Hložek. Rozhodčí: Královec - Nádvorník, Hájek - Orel (video). ŽK: Costa, Sáček, Zahustel - Procházka. Diváci: 11.423.

Sparta: Heča - Zahustel, Radakovič, Costa, Hanousek - Karlsson (74. Čivič), Frýdek, Sáček, Hašek (82. Kanga), Hložek - Drchal (88. Chipciu). Trenér: Horňák.

Ostrava: Laštůvka - Pazdera (76. Bolf), Procházka, Stronati, Fleišman - Fillo, Jirásek, Jánoš, Holzer - Kuzmanovič (66. Hrubý), Diop (71. O. Šašinka). Trenér: Páník.