Překvapení na účet ligového týmu. Zlín v poháru vypadl s Ústím nad Orlicí

Aktualizováno 16. 9. 2020 21:15
Fotbalisté Zlína vypadli z domácího poháru MOL Cupu. Svěřenci trenéra Bohumila Páníka ve druhém kole nečekaně prohráli 0:1 na hřišti třetiligového Ústí nad Orlicí. Naopak další čtyři prvoligové celky venku nezaváhaly a do třetího kola postoupily Bohemians 1905, Karviná, Mladá Boleslav a Ostrava.
Zklamaní fotbalisté Zlína, ilustrační obrázek.
Zklamaní fotbalisté Zlína, ilustrační obrázek. | Foto: ČTK

"Ševci" jsou druhým klubem z nejvyšší soutěže, jenž byl v tomto pohárovém ročníku vyřazen. Před Zlínem už v prvním kole senzačně vypadly Pardubice. Prvoligový nováček podlehl diviznímu Kolínu po penaltovém rozstřelu.

V Ústí nad Orlicí ve 30. minutě otevřel skóre Chleboun a outsider už nejtěsnější náskok udržel. Zlínu, který se v neděli představí v rámci čtvrtého ligového kola na Spartě, k odvrácení blamáže nepomohlo ani čtyřnásobné poločasové střídání.

"Domácí nebyli lepší, my jsme byli lepší, akorát jsme z pěti situací nedali ani jeden gól. Oni nám tam dotlačili jednu standardku," řekl Páník v rozhovoru pro klubový web. "Rozhodují góly, nehraje se na umělecký dojem ani na držení míče. Ten gól domácí dali, my ne, takže zaslouženě postoupili oni," dodal zlínský kouč.

Ostrava porazila divizní Frenštát pod Radhoštěm vysoko 4:0. Dvakrát se trefil Zajíc, po gólu přidali střídající Šašinka s Tetourem. Baník si spravil chuť po nepovedeném vstupu do ligové sezony, v níž za tři kola uhrál jen dva body.

"Znovu jsme se strašně nadřeli na góly, to je asi naše největší momentální slabina. V první půli jsme dali jen jeden, i když jsme tam měli možná sedm vyložených šancí. Důležitý gól na 2:0 jsme tak přidali až po hodině hry. Pozitiva jsou, že jsme neinkasovali i dvě branky Tomáše Zajíce," uvedl ostravský kouč Luboš Kozel.

"První dva góly v Baníku, takže jsem za ně rád, i když to bylo jen proti čtvrté lize. Ale doufám, že mi to pomůže," doplnil útočník Zajíc, jenž ke dvěma trefám přidal i asistenci.

Mladá Boleslav zdolala třetiligovou Hostouň 1:0 a po třech ligových porážkách poprvé v sezoně uspěla. O triumfu Středočechů rozhodl ve 32. minutě Drchal premiérovým soutěžním gólem po příchodu na hostování ze Sparty.

Bohemians zvítězili ve Velvarech 2:0. Už ve druhé minutě překonal brankáře třetiligového mužstva Květ, po hodině hry přidal pojistku "Klokanů" Novák.

Karviná neměla problém v Hlubině a soupeře z krajského přeboru deklasovala 6:0. Dva góly vstřelil Haša, jednou se prosadili Jursa, Guba, Herc a Smrž. "Domácí nás prvních 17 minut dost zlobili, byli nepříjemní a ukazovali celý zápas, že umí hrát fotbal a mají chuť. Naštěstí své příležitosti neproměnili. My jsme dali šest gólů, takže z toho pohledu jsme splnili to, co jsme měli za úkol," řekl karvinský kouč Juraj Jarábek.

V druhém kole ze soutěže odstoupilo 17 celků z třetí ligy a níže kvůli povinným testům na koronavirus v zápasech s profesionálními kluby a hrozbě karantény pro celé mužstvo. Z prvoligových týmů prošly bez boje do dalšího kola Brno, České Budějovice, Příbram, Olomouc, Opava, Slovácko a Teplice. Pětice zástupců v evropských pohárech se představí až ve třetím kole.