reklama

Fotbalová liga může naplno začít, druhé kolo testů dopadlo dobře

Tomáš Vondrášek z Teplic a Jakub Pešek z Liberce se zdraví po zápase 23. kola první ligy Teplice - Liberec. Tomáš Vondrášek z Teplic a Jakub Pešek z Liberce se zdraví po zápase 23. kola první ligy Teplice - Liberec. autor: ČTK
Druhé kolo plošných testů na nový typ koronaviru neodhalilo u žádného z 16 fotbalových týmů z první ligy ani u 14 z 16 celků z druhé nejvyšší soutěže pozitivní případ. Informovala o tom Ligová fotbalová asociace ČR, která v Česku řídí profesionální soutěže. Obnovená sezona tak může naplno začít, dnes jsou na programu čtyři zápasy 25. kola první ligy.

Bez nálezu dopadlo testování i u týmů Mladé Boleslavi a pražské Slavie, které měly jako jediné z klubů po jednom pozitivním případu v první vlně testů. Oba celky se utkají dnes od 20:00, o dvě hodiny dříve začnou další tři ligové duely. Zbylé čtyři zápasy 25. kola jsou na programu ve středu.

Druhou vlnu plošných testů ještě musí absolvovat druholigové celky Ústí nad Labem a Zbrojovka Brno, které zasáhnou do restartované sezony až ve čtvrtek. Už v sobotu nastoupily k dohrávce 23. ligového kola Teplice s Libercem a v pondělí se hrála předehrávka druhé nejvyšší soutěže mezi Duklou Praha a Jihlavou.

Všechny kluby musely před restartem sezony, kterou v březnu na dva a půl měsíce přerušila pandemie koronaviru, absolvovat v rozmezí pěti až šesti dnů dva testy. Mezi koncem základní části první ligy a začátkem nadstavby musí týmy podstoupit ještě třetí kolo odběrů. Plošné testování organizuje LFA.

Slavia s Mladou Boleslaví absolvovaly už tři testy, kvůli pozitivnímu nálezu z první vlny musely v minulém týdnu ještě na kontrolní odběry. U obou klubů dopadly v pořádku.

V případě pozitivního nálezu rozhoduje o dalším postupu hygienická stanice, u Mladé Boleslavi ani Slavie nemusela vzhledem k pouhému jedinému případu sáhnout k plošné karanténě celého týmu. Oba celky v minulém týdnu na pár dnů přerušily trénink, slávisté byli z preventivních důvodů v klidovém režimu. Ani jeden z obou nakažených hráčů neměl příznaky nemoci covid-19. Identitu nakažených klub, LFA ani krajská hygienická stanice nezveřejňují.

reklama