reklama

Fotbalová liga se dokončí s nadstavbou, začne už v květnu. Návrh musí schválit kluby

Fotbalová liga se pravděpodobně rozjede opět v květnu Fotbalová liga se pravděpodobně rozjede opět v květnu autor: Milan Kammermayer
Ligový výbor Ligové fotbalové asociace na jednání schválil, že 25. května bude znovuzahájena sezona první a druhé ligy.

Výbor požádá ligové grémium profesionálních klubů o to, aby se ročník mohl protáhnout přes 30. červen.

Pokud nenastoupíte k zápasům, prohrajete kontumačně, hrozí španělská liga klubům Pokud nenastoupíte k zápasům, prohrajete kontumačně, hrozí španělská liga klubům Čtěte zde

Profesionální soutěže v Česku - první a druhá liga - se zastavily krátce před polovinou března, kdy vláda kvůli pandemii vyhlásila nouzový stav. Ve čtvrtek kabinet vzhledem ke zlepšující se epidemiologické situaci v zemi uspíšil původní harmonogram uvolňování opatření a od 25. května povolil v omezeném počtu a bez diváků pořádání sportovních akcí.

Nejvyšší soutěž má za sebou nekompletních 24 dějství. Zbývá odehrát šest kol základní části, nadstavbu, která bude pro většinu klubů pětikolová, a baráž o účast v první lize. Tabulku vede obhájce titulu Slavia Praha o osm bodů před Plzní.

"Dnes jsme se dohodli, že využijeme možnost, kterou nám dává uvolňování opatření, a sice, že od 25. května znovuzahájíme ligový soutěžní ročník," uvedl po jednání sedmičlenného ligového výboru předseda LFA Dušan Svoboda.

Výbor požádá ligové grémium, tedy zástupce všech 32 klubů první a druhé ligy, aby schválilo prodloužení sezony přes 30. červen. Na začátku července už totiž za běžných okolností oficiálně začíná nový ročník.

"Je to především z důvodu toho, že v případě startu 25. května není možné ročník do konce června dohrát. Budeme potřebovat ještě dohodu a souhlas většiny klubů první a druhé ligy. Věřím, že ho získáme a že zvítězí možnost dohrát stávající ligový ročník na hřišti a ne u kulatého stolu," podotkl Svoboda.

"Ligové grémium by za normálních okolností bylo svoláno už v dubnu. Ale nyní ho svoláváme na 12. května s tím, že na něm budeme primárně řešit prolongaci sezony a další opatření v souvislosti s aktuálním stavem kolem koronaviru," dodal Svoboda.

LFA se řídí pokynem Evropské unie fotbalových asociací (UEFA) pokusit se dohrát přerušený ročník ve stávajícím formátu, a to klidně i později než do 30. června. Volné termíny vznikly především odloženém letního evropského šampionátu na příští rok.

Pokud by se situace kolem pandemie v Česku nadále zlepšovala a nastalo další uvolnění vládních opatření, je LFA připravena jednat o odpovídajících úpravách termínové listiny.

reklama