reklama

V Teplicích se hrálo v jiném režimu, od pondělí mohou fotbaloví trenéři do kabiny

Trenéra Teplic Stanislava Hejkala překvapilo, že nemohl v sobotu s týmem do kabiny. Trenéra Teplic Stanislava Hejkala překvapilo, že nemohl v sobotu s týmem do kabiny. autor: Milan Kammermayer
Trenéři a členové realizačních týmů už mohou od pondělí při zápasech restartované sezony první a druhé fotbalové ligy do kabiny. V sobotní dohrávce 23. kola mezi Teplicemi a Libercem, která v Česku otevřela obnovený ročník profesionálních soutěží, měli ještě vzhledem k přísnějším pravidlům od ministerstva zdravotnictví přístup do šatny pouze hráči a rozhodčí.

Nad zákazem vstoupit při zápase do kabiny za hráči se pozastavil teplický trenér Stanislav Hejkal. Sobotní utkání se však hrálo ještě v jiném režimu, než v jakém se od začátku příštího týdne naplno rozběhnou první a druhá liga.

Liga je zpátky, ale jiná. Prázdné tribuny, rozestupy, roušky nebo dezinfikované míče Liga je zpátky, ale jiná. Prázdné tribuny, rozestupy, roušky nebo dezinfikované míče Prohlédněte zde

V Teplicích původně mohlo na stadion jen 100 osob včetně hráčů, realizačních týmů a rozhodčích. Ministerstvo posléze v týdnu udělilo výjimku a povolilo na zápas 150 lidí.

Od pondělí po dalším uvolnění vládních opatření proti covidu-19 už bude moci být přítomno 300 osob a změní se také režim pohybu lidí uvnitř stadionu. Trenéři mohou již v pondělní předehrávce 18. kola druhé ligy mezi Duklou Praha a Jihlavou za svými svěřenci do kabiny.

"Rád bych poděkoval ministerstvu zdravotnictví za jeho vstřícný postoj, díky kterému se mohla dohrávka Teplic s Libercem vůbec uskutečnit. Od následujícího týdne mohou už kluby počítat s částečným uvolněním. S ministerstvem zdravotnictví budeme i nadále v kontaktu a společně budeme koordinovat další kroky," uvedl v tiskové zprávě Dušan Svoboda, předseda Ligové fotbalové asociace, která v Česku řídí profesionální soutěže.

Teplice v úvodním utkání restartované sezony zvítězily nad Libercem 2:0. Nejvyšší soutěž po koronavirové pauze naplno začne v úterý a ve středu 25. kolem.

reklama